Nietrzeźwy kierowca nie miał pojęcia, że gubi ładunek

Poniedziałek, 29 maja 2017 o 12:00, aktualizacja Środa, 31 maja 2017 o 10:13, autor: 2 1902
Nietrzeźwy kierowca nie miał pojęcia, że gubi ładunek

W niedzielne popołudnie (28 maja) na krajowej dwunastce, między Wschową a Szlichtyngową, kierowcy mogli trafić na nietypowe przeszkody na drodze. Były to butelki z wodą i drewniane palety. Okazało się, że wypadły one z ciężarowej Scanii, którą prowadził nietrzeźwy kierowca. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a nietrzeźwego mężczyznę zatrzymali wschowscy policjanci.

28 maja wzdłuż krajowej 12 można było trafić na porozrzucane palety i butelki z wodą.

- Wczorajszego popołudnia dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację, że drogą krajowa nr 12 w kierunku Szlichtyngowej porusza się ciężarowa Scania z której naczepy wypadały palety, butelki z wodą. Ładunek wysypywał się z uszkodzonej plandeki prosto na drogę i pobocze, które szczęśliwie nie spadały na innych uczestników ruchliwej drogi krajowej - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Z informacji wynikało, że kierowca czerwonej Scanii w żaden sposób nie reagował i nie miał zamiaru zatrzymać się. Skierowani policjanci Wydziału Prewencji wschowskiej Policji potwierdzili zgłoszenie i jadąc tropem porozrzucanych butelek po chwili zatrzymali 48-letniego kierowcę Scanii, który jak oświadczył nie miał pojęcia, że gubił ładunek.

Kontrola trzeźwości wykazała prawie 3 promile alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

(rak/foto: KPP Wschowa)

Komentarze (2)

avatar
~Maxi
30.05.2017 07:38

Dożywotnio zabrać prawo jazdy !!!

avatar
~p
30.05.2017 11:56

I tak prawdopodobnie będzie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaWyremontują chodnik na Staroleszczyńskiej
20.07.20170 69
Ostatnio informowaliśmy o planach remontowych chodników we Wschowie. Pod informacją zamieszczoną na naszym profilu na facebooku pojawiły się komentarze dotyczące stanu chodnika na ulicy S...
nazwa
Las to nie tylko komary
19.07.20170 268

Ogłoszenia

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl