Nietrzeźwy kierowca nie miał pojęcia, że gubi ładunek

Poniedziałek, 29 maja 2017 o 12:00, aktualizacja Środa, 31 maja 2017 o 10:13, autor: 2 2263
Nietrzeźwy kierowca nie miał pojęcia, że gubi ładunek

W niedzielne popołudnie (28 maja) na krajowej dwunastce, między Wschową a Szlichtyngową, kierowcy mogli trafić na nietypowe przeszkody na drodze. Były to butelki z wodą i drewniane palety. Okazało się, że wypadły one z ciężarowej Scanii, którą prowadził nietrzeźwy kierowca. Na szczęście nikomu nic się nie stało, a nietrzeźwego mężczyznę zatrzymali wschowscy policjanci.

28 maja wzdłuż krajowej 12 można było trafić na porozrzucane palety i butelki z wodą.

- Wczorajszego popołudnia dyżurny wschowskiej Policji otrzymał informację, że drogą krajowa nr 12 w kierunku Szlichtyngowej porusza się ciężarowa Scania z której naczepy wypadały palety, butelki z wodą. Ładunek wysypywał się z uszkodzonej plandeki prosto na drogę i pobocze, które szczęśliwie nie spadały na innych uczestników ruchliwej drogi krajowej - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Z informacji wynikało, że kierowca czerwonej Scanii w żaden sposób nie reagował i nie miał zamiaru zatrzymać się. Skierowani policjanci Wydziału Prewencji wschowskiej Policji potwierdzili zgłoszenie i jadąc tropem porozrzucanych butelek po chwili zatrzymali 48-letniego kierowcę Scanii, który jak oświadczył nie miał pojęcia, że gubił ładunek.

Kontrola trzeźwości wykazała prawie 3 promile alkoholu. Kierowcy zatrzymano prawo jazdy, a teraz odpowie za jazdę w stanie nietrzeźwości.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Maxi
30.05.2017 07:38

Dożywotnio zabrać prawo jazdy !!!

avatar
~p
30.05.2017 11:56

I tak prawdopodobnie będzie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl