TworzymyGłos Regionu

Nie wiesz, co robić? Rób dobro!

Środa, 10 października 2018 o 10:02, aktualizacja Środa, 10 października 2018 o 10:19, autor: 1 530
Nie wiesz, co robić? Rób dobro!

Zbliża się jesień, a wraz z nią nasza kolejna, wspólna akcja charytatywna. W tym roku Stowrzyszenie "Bliżej Autyzmu" i Centrum Kultury I Rekreacji we Wschowie postanowiło pomóc aż dwóm osobom! Potrzebujemy Waszego wsparcia, jeszcze większego niż dotychczas. Łącznie musimy uzbierać 25.000 zł!

 Dziś przedstawiamy Wam dwóch Panów, którym pomoc jest niezbędna :)

  1. Łukasz Zięcina - mieszkaniec Wschowy z niepełnosprawnością w stopniu znacznym, choruje na mózgowe porażenie dziecięce, wymaga systematycznej rehabilitacji. Łukasz ukończył SOSW, po czym został aktywnym członkiem Warsztatów Terapii Zajęciowej. Pewnie czuje się w pracowni krawieckiej, choć ochoczo uczestniczy w każdej formie terapii. Laureat wielu konkursów. Ponieważ Łukasz ma problemy z poruszaniem się, korzysta z akumulatorowego skutera inwalidzkiego. Niestety ten, który miał do tej pory, zepsuł się, a koszt naprawy to ponad 8 tys. zł.

Postanowiliśmy podarować Łukaszowi uśmiech, namiastkę samodzielności i niezależności, stąd decyzja o pomocy w zakupie nowego. Pragniemy, by Łukasz nadal rozwijał swoje pasje i zdolności na zajęciach w WTZ, by mógł bezpiecznie tam docierać i przede wszystkim by był szczęśliwy.

 

  1. Adam Łuczak - urodził się z zespołem wad wrodzonych DIASTROPHIC DYSPLASIA, charakteryzującym się skróceniem kończyn górnych i dolnych, rozszczepem kręgosłupa w odcinku szyjnym, kyfoskoliozą kręgosłupa. Porusza się za pomocą akumulatorowego wózka inwalidzkiego, wymaga stałej rehabilitacji wzmacniającej pracę układu oddechowego, oraz ogólnej pracy mięśni. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Sławie, a w październiku rozpoczyna II rok studiów na kierunku finanse i rachunkowość w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Adam interesuje się sportem, muzyką, gra i komponuje własną muzykę na instrumentach klawiszowych. W ostatnim czasie rozpoczął treningi Boccia, połknął bakcyla i planuje rozwijać się w tym zakresie na szerszą skalę. Wózek, na który uda nam się uzbierać pieniądze jest lżejszy niż ten, który posiada aktualnie i dotarcie do miejsc, gdzie nie ma jeszcze dostosowanych warunków pod wózki, będzie dla niego dużo łatwiejsze. Razem spełnijmy marzenie Adama i podarujmy mu wymarzony i niezbędny wózek :)

 

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w Klubokawiarni "Piętro" we Wschowie już 12 października, o godz.17:00. Będziecie mogli Państwo osobiście poznać Tych, którym nasza wspólna pomoc jest absolutnie potrzebna :) A ciekawostką, która powinna dodatkowo wzbudzić Wasze zainteresowanie będzie mini recital Adama Łuczaka z tatą :) Zapraszamy wszystkich, którym chęć niesienia pomocy nie jest obca !!! Pamiętajcie, RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!!!

 

Przypominamy Wam nr konta, na który od dziś można wpłacać pieniążki:

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu"

BS, I Oddz. we Wschowie

ul.Daszyńskiego 19

nr:89 8669 0001 2011 0013 7243 0001.

Dla wpłat zagranicznych:

IBAN PL 89 8669 0001 2011 0013 7243 0001

SWIFT CODE: GBW CP LPP.

z dopiskiem: Łukasz Zięcina lub Adam Łuczak :)

 

O wszystkich szczegółach będziemy informować na bieżąco :)

(Stowarzyszenie „Bliżej Autyzmu”)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Sława
16.10.2018 10:52

Oto link do zrzutki na wózek dla Adama https://zrzutka.pl/pbtjst jest już prawie 7000.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl