TworzymyGłos Regionu

Nie wiesz, co robić? Rób dobro!

Środa, 10 października 2018 o 10:02, aktualizacja Środa, 10 października 2018 o 10:19, autor: 1 433
Nie wiesz, co robić? Rób dobro!

Zbliża się jesień, a wraz z nią nasza kolejna, wspólna akcja charytatywna. W tym roku Stowrzyszenie "Bliżej Autyzmu" i Centrum Kultury I Rekreacji we Wschowie postanowiło pomóc aż dwóm osobom! Potrzebujemy Waszego wsparcia, jeszcze większego niż dotychczas. Łącznie musimy uzbierać 25.000 zł!

 Dziś przedstawiamy Wam dwóch Panów, którym pomoc jest niezbędna :)

  1. Łukasz Zięcina - mieszkaniec Wschowy z niepełnosprawnością w stopniu znacznym, choruje na mózgowe porażenie dziecięce, wymaga systematycznej rehabilitacji. Łukasz ukończył SOSW, po czym został aktywnym członkiem Warsztatów Terapii Zajęciowej. Pewnie czuje się w pracowni krawieckiej, choć ochoczo uczestniczy w każdej formie terapii. Laureat wielu konkursów. Ponieważ Łukasz ma problemy z poruszaniem się, korzysta z akumulatorowego skutera inwalidzkiego. Niestety ten, który miał do tej pory, zepsuł się, a koszt naprawy to ponad 8 tys. zł.

Postanowiliśmy podarować Łukaszowi uśmiech, namiastkę samodzielności i niezależności, stąd decyzja o pomocy w zakupie nowego. Pragniemy, by Łukasz nadal rozwijał swoje pasje i zdolności na zajęciach w WTZ, by mógł bezpiecznie tam docierać i przede wszystkim by był szczęśliwy.

 

  1. Adam Łuczak - urodził się z zespołem wad wrodzonych DIASTROPHIC DYSPLASIA, charakteryzującym się skróceniem kończyn górnych i dolnych, rozszczepem kręgosłupa w odcinku szyjnym, kyfoskoliozą kręgosłupa. Porusza się za pomocą akumulatorowego wózka inwalidzkiego, wymaga stałej rehabilitacji wzmacniającej pracę układu oddechowego, oraz ogólnej pracy mięśni. Ukończył Liceum Ogólnokształcące w Sławie, a w październiku rozpoczyna II rok studiów na kierunku finanse i rachunkowość w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej w Głogowie. Adam interesuje się sportem, muzyką, gra i komponuje własną muzykę na instrumentach klawiszowych. W ostatnim czasie rozpoczął treningi Boccia, połknął bakcyla i planuje rozwijać się w tym zakresie na szerszą skalę. Wózek, na który uda nam się uzbierać pieniądze jest lżejszy niż ten, który posiada aktualnie i dotarcie do miejsc, gdzie nie ma jeszcze dostosowanych warunków pod wózki, będzie dla niego dużo łatwiejsze. Razem spełnijmy marzenie Adama i podarujmy mu wymarzony i niezbędny wózek :)

 

Spotkanie inauguracyjne odbędzie się w Klubokawiarni "Piętro" we Wschowie już 12 października, o godz.17:00. Będziecie mogli Państwo osobiście poznać Tych, którym nasza wspólna pomoc jest absolutnie potrzebna :) A ciekawostką, która powinna dodatkowo wzbudzić Wasze zainteresowanie będzie mini recital Adama Łuczaka z tatą :) Zapraszamy wszystkich, którym chęć niesienia pomocy nie jest obca !!! Pamiętajcie, RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ !!!!!

 

Przypominamy Wam nr konta, na który od dziś można wpłacać pieniążki:

Stowarzyszenie Pomocy Osobom z Autyzmem i Zespołem Aspergera "Bliżej Autyzmu"

BS, I Oddz. we Wschowie

ul.Daszyńskiego 19

nr:89 8669 0001 2011 0013 7243 0001.

Dla wpłat zagranicznych:

IBAN PL 89 8669 0001 2011 0013 7243 0001

SWIFT CODE: GBW CP LPP.

z dopiskiem: Łukasz Zięcina lub Adam Łuczak :)

 

O wszystkich szczegółach będziemy informować na bieżąco :)

(Stowarzyszenie „Bliżej Autyzmu”)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Sława
16.10.2018 10:52

Oto link do zrzutki na wózek dla Adama https://zrzutka.pl/pbtjst jest już prawie 7000.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaUpamiętnili Wiec Polski
12.12.20180 316
Złożeniem kwiatów pod tablicą, upamiętniającą wiec polski, rozpoczęły się uroczystości, związane z obchodami 100-lecia tego wydarzenia. Kwiaty pod tablicą złożyli między innymi b...
nazwa
Radykalna podwyżka diet?
11.12.20189 1494

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl