TworzymyGłos Regionu

Nauczycielka z I LO prowadzi podcast

Czwartek, 14 stycznia 2021 o 08:31, aktualizacja Czwartek, 14 stycznia 2021 o 12:46, autor: 14 2243
Nauczycielka z I LO prowadzi podcast

Na zamówienie Fundacji Adamed nauczycielka ze Wschowy, pani Agata Karolczyk-Kozyra nagrywa podcasty naukowe ze studentami renomowanych zagranicznych uczelni. Wśród nich są Uniwersytet Oxfordzki, Uniwersytet w Edynburgu, Politechnika w Zurychu, czy Uniwersytet Stanforda w Stanach Zjednoczonych.

Celem rozmów jest zapoznanie uczniów polskich liceów z możliwościami studiowania na tych prestiżowych uczelniach. Z podcastów bowiem można się dowiedzieć jak przebiega proces rekrutacyjny oraz jak wygląda na co dzień życie studenta w innym kraju. Warto dodać, że w ramach programu Adamed SmartUp fundacja Adamed wspiera młodych ludzi w rozwijaniu swojej kariery naukowej, dzięki czemu studia zagraniczne nie są niczym odległym. Dla Agaty Karolczyk-Kozyry natomiast możliwość wzięcia udziału w nagraniu podcastów to nowe doświadczenie oraz kolejny krok w karierze zawodowej.

Adamed SmartUp o projekcie:

Nasze podcasty dedykowane czterem żywiołom wprowadziły Was do świata nauki, przybliżyły nie tylko konkretną wiedzę, ale też dały szansę na wysłuchanie wskazówek dotyczących kariery od naukowców.
Jeśli mówimy o karierze naukowej to nie sposób nie poruszyć tematu uczelni wyższych. Dlatego też rozpoczynamy kolejną serię podcastów, dedykowaną cenionym uniwersytetom z całego globu. Do ich świata wprowadzą nas absolwenci programu ADAMED SmartUP, którzy podjęli tam studia. 

Posłuchaj na Spotify.

REKLAMA

Komentarze (14)

avatar

avatar
~Refleksja
14.01.2021 11:06

Studia za granicą oznaczają pozostawanie młodych za granicami, chyba nie o to chodzi. Mamy swoje bardzo dobre uczelnie, nauczyciele powinni to wiedzieć, brakuje nam młodych w kraju.

avatar
~tomasz_mazur
15.01.2021 18:34

Uczeń ma prawo do jak największych szans rozwojowych w edukacji i nauce (np. pobyt w Oksfordzie, czy w Stanford) w czym pomaga Pani Karolczyk-Kozyra. Pozdrawiam!

avatar
~Wyborca
14.01.2021 11:55

I to osoba nie spełniała wymogów formalnych aby zostać dyrektorem LO Wschowa ? Na czym polegały lepsze kompetencje nauczyciela z szkoły zawodowej bez kierowniczego doświadczenia, że p. starosta znalazł w nim aż tak dobre kwalifikacje ?

avatar
~Rodzic
14.01.2021 18:43

Bo nowy dyrektor ma lepsze kompetencje do kierowania szkołą, a nauczycielka polskiego do pisania podcastów.

avatar
~tomasz_mazur
15.01.2021 18:43

W-fista ze szkoły zawodowej bez doświadczenia menedżerskiego w edukacji zostaje dyrektorem liceum. Dyrektorką tym nie zostaje równocześnie utalentowana polonistka, która zna liceum od podszewki, która zjadła zęby na projektach edukacyjnych (również za pieniądze unijne), których zrealizowała już kilka oraz która zdobywa doświadczenie ogólnopolskie i międzynarodowe w dziedzinie edukacji, z powodzeniem biorąc udział w różnych konkursach branżowych. Jak na Wschowę, to świetna kandydatka na dyrektora, na bycie dobrym menedżerem w edukacji. Taka osoba jednak nie jest dyrektorką w liceum. To niewłaściwe. Change my mind. Pozdrawiam!

avatar
~x
16.01.2021 08:39

Pragnę zauważyć, że ZS im Tomasza Zana to nie ,,ZAWODÓWKA', a szkoła średnia, w której jest również technikum i liceum.

avatar
~Do Rodzic
14.01.2021 20:51

Podcasty się nagrywa, a nie pisze. Wystarczy przeczytać tekst, by się tego dowiedzieć. I tak się zastanawiam na czym niby polegają lepsze kompetencje nowego dyrektora, bo jakoś nigdzie nic o nich nie ma.

avatar
~Do tomasz_mazur
16.01.2021 07:35

A Ty tomasz_ mazur piszesz jakbyś była tą utalentowaną polonistką. Utalentowanym polonistką jest Pan Wojnarowski , poznać to po sukcesach uczniów.

avatar
~obserwatorka
19.01.2021 14:18

Proszę pamiętać, że NIE WSZYSTKO ZŁOTO, CO SIĘ ŚWIECI. Nie każdy człowiek ma potrzebę chwalić się całemu światu swoimi osiągnięciami. Doskonały warsztat polonistyczny i PR-owy nie musi równać się umiejętnościom menadżerskim. Niemniej gratuluję Pani Agacie zapału do pracy i efektów.

avatar
~Do obserwatorka
19.01.2021 17:51

To prawda, nie wszystko złoto co się świeci, ale jakoś przez ileś miesięcy Pani Agata była na stanowisku i szkoła się rozwijała, było o niej często słychać i wszystko działało jak należy, czyli chyba menagerem była niezłym...

avatar
~bella donna
20.01.2021 13:06

A w jaki sposób szkoła się rozwijała? Co takiego w szkole się zmieniło? Sale są nadal nędznie wyposażone, brakuje nowoczesnego sprzętu. Powiat skąpi pieniędzy. Na czym polegało to bycie niezłym menagerem?

avatar
~bella donna
20.01.2021 13:11

Dokładnie - łapanie kilku srok za ogon i robieniu iluś rzeczy naraz rzadko przynosi pozytywne efekty. Można robić jedną rzecz a dobrze lub kilka powierzchownie. I mam takie wrażenie, że to jest ten drugi przypadek. Można robić swoje i niekoniecznie się chwalić na lewo i prawo.

avatar
~Do bella donna
21.01.2021 19:46

Chyba bardzo Ci się nie podobają sukcesy innych, że aż dwa komentarze pod rząd piszesz. Masz wrażenie? To raczej słaby argument.

avatar
~Rodzic do bella donna
22.01.2021 11:30

To prawda, że szkoła jest nędznie wyposażona, a pani Agata pełniła obowiązki tylko przez kilka miesięcy, więc to chyba zarzut nie pod jej adresem. Za to w tym czasie załatwiła meble do klas, zorganizowała miejsca dla uczniów do odpoczynku, pozyskała środki na rolety zamiast bibuł w oknach, warto zajrzeć na szkolnego FB, żeby poczytać więcej. Teraz szkoła ma nowego dyrektora, który jest ponoć świetnym menagerem i może się wykazać. Niech pokaże na co go stać i szybko doposaży szkołę, skoro to takie proste. Nam rodzicom bardzo na tym zależy.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl