TworzymyGłos Regionu

Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa Wołyńskiego

Środa, 17 lipca 2019 o 09:37, aktualizacja Środa, 17 lipca 2019 o 09:42, autor: 2 1295
Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa Wołyńskiego

11 lipca, w Warszawie, odbyły się obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II RP. Delegacja Powiatu Wschowskiego wzięła udział w tych uroczystościach. 

Uroczystości rozpoczęły się w Katedrze Polowej Wojska Polskiego. Odprawiono Mszę Św. w intencji ofiar rzezi wołyńskiej. Ceremonia złożenia wieńców odbyła się w południe, na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

(Foto: Powiat Wschowski)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Jan Kotwicki
17.07.2019 15:36

11 lipca minęła kolejna rocznica kulminacji rzezi wołyńskiej. W całej Polsce odbyły się uroczystości upamiętniające to tragiczne wydarzenie. Ale nie we Wschowie. Jak się okazuje przyczyną tego stanu rzeczy był wyjazd pani Stanisławy Kołodynskiej na uroczystości do Warszawy. I tu daje się we znaki wadliwy stan organizacyjny Kresowian. Krzysztof Grabka za swojego burmistrzowania powołał Komitet Kresowian , który na dzień dzisiejszy nie ma konkretnego umocowania wśród przybyszów ze wschodu i ich potomków. Przed nikim nie odpowiada i nawet jego skład nie jest powszechnie znany. Najwyższy czas by zastanowić się nad usprawnieniem działalności faktycznej reprezentacji Kresowian.

avatar
~Adaś
18.07.2019 12:16

Sympatyzuję z komentarzem p. JK, ….. to jakaś "anarchia" z tym upamiętnieniem poniekąd ważnego dnia . Panie Janie, nie przeceniałbym roli jaką Pan nadaj p. Kołodyńskiej bo inaczej zacieśnimy się w ideologii jednostki ? Było wydarzenie, był mord na wielu Polakach, z tej to też przyczyny pamięć jest należna. A co do umocowania Komitetu Kresowian w Wschowie, czego sprawcą jest p. Grabka . Jak dla mnie, to sami Kresowianie i ich potomkowie tworzą taką wartość na ile sami są wartościowi . To uczciwy stan posiadania, jak i oceny społecznej. Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl