TworzymyGłos Regionu

Msze Święte Dożynkowe

Piątek, 14 sierpnia 2020 o 12:50, aktualizacja Piątek, 14 sierpnia 2020 o 13:02, autor: 7 931
Msze Święte Dożynkowe

Po konsultacji z sołtysami Gminy Szlichtyngowa podjęto decyzję o odwołaniu tegorocznych dożynek w takiej formie jak było to do tej pory.

Pomimo wieloletniej tradycji obchodzenia uroczyście święta plonów, ze względu na obostrzenia sanitarne wynikające z panującej epidemii, nie ma możliwości w tym roku zorganizowania dożynek w ich dotychczasowej formule. Dożynki w gminie ograniczone będą do organizacji mszy św. dziękczynnej za tegoroczne plony ziemi szlichtyngowskiej, która odbędzie się dnia 22 sierpnia 2020 r. o godz. 18:30 w kościele pw. św. Jadwigi Śląskiej w Goli.

Poniżej przedstawiamy informację o sołectwach, w których odbędą się msze święte dziękczynne za tegoroczne zbiory.

(nowa.szlichtyngowa.pl)

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar

avatar
~Szczyt OBŁUDY....
15.08.2020 07:58

Imprezy na wolnym powietrzy to wg organizatorów zagrożenie !!!!!, imprezy w kościołach już nie - to nie tylko szczyt obłudy, ale hipokryzji i zakłamania wykorzystując do tego koronawirusa, bowiem jak wynika z ostatnich danych z pomorza i małopolski to również duchowni i msze w kościołach stały się GŁÓWNYM ŹRÓDŁEM ZAKAŻEŃ koronawirusem !!!!. Czyli chłop nie może Świętować swojego WIELOLETNIEGO POGAŃSKIEGO ŚWIĘTA PŁODÓW, ale msze to już tak !!!!. Przypomnijmy, że ta sama pani burmistrz i jej sołtysom NIE PRZESZKADZAŁO ORGANIZOWAĆ na wolnym powietrzy "manify" w poparciu kandydata Dudy w kampanii wyborczej !!!!. Wówczas oni - co dokumentują liczne fotki na zw.pl- takie spotkania nie były zagrożeniem i co mamy teraz w Polsce ???- wylew nowych zakażeń !!!!. Jak widać wyborca zrobił swoje i mamy go ................... w poszanowaniu !.

avatar
~Szczyt OBŁUDY....
15.08.2020 07:58

Imprezy na wolnym powietrzy to wg organizatorów zagrożenie !!!!!, imprezy w kościołach już nie - to nie tylko szczyt obłudy, ale hipokryzji i zakłamania wykorzystując do tego koronawirusa, bowiem jak wynika z ostatnich danych z pomorza i małopolski to również duchowni i msze w kościołach stały się GŁÓWNYM ŹRÓDŁEM ZAKAŻEŃ koronawirusem !!!!. Czyli chłop nie może Świętować swojego WIELOLETNIEGO POGAŃSKIEGO ŚWIĘTA PŁODÓW, ale msze to już tak !!!!. Przypomnijmy, że ta sama pani burmistrz i jej sołtysom NIE PRZESZKADZAŁO ORGANIZOWAĆ na wolnym powietrzy "manify" w poparciu kandydata Dudy w kampanii wyborczej !!!!. Wówczas oni - co dokumentują liczne fotki na zw.pl- takie spotkania nie były zagrożeniem i co mamy teraz w Polsce ???- wylew nowych zakażeń !!!!. Jak widać wyborca zrobił swoje i mamy go ................... w poszanowaniu !.

avatar
~I ONI .....!
15.08.2020 08:06

ŚMIĄ TO NAZYWAĆ """NASZYM ŚWIĘTEM DOŻYNKOWYM" ???. A wczoraj, zapewne z okazji tego święta - Święta WSI - tak zwani Polscy Parlamentarzyści uczynili z naszego parlamentaryzmu DZIEŃ SKOKU NA KASĘ SUWERENA w tym i POLSKIE WSI !!!!. Jakby nie patrzeć, jakby tego nie nazwać to powstało DZIADOSTWO od słowa DZIADOWANIE Polskich Posłów i to w przed dzień takiego święta ja 15 SIERPIEŃ !!!!!. ROZPOCZĘŁA SIĘ TRZYLETNIA EPOKA DZIADOWANIA na koszt Suwerena, a la PIS PLUS !, my jako wschowianie mamy w tym udział i swój wkład ponieważ mamy w tym Sejmie swojego posła i 1 w PE !!!!!.

avatar
~ZEB
17.08.2020 08:10

Ty ,, szczycie obłudy " masz ziemi tyle co w dwóch doniczkach, to i plonów żadnych . To co Ty chcesz świętować . Napić się możesz indywidualnie . W kościele ostatni raz byłeś pewnie na swoim chrzcie to nie wiesz że tam wszyscy są w maseczkach i z zachowaniem dystansu społecznego

avatar
~Widz
19.08.2020 21:58

I nie będzie kiełbasy i grochowki za. darmo ani piwa i (..) ma problem . A żniwa to on z daleka widział i na. pewno zboża nie odróżnia .

avatar
~Lechoslaw
17.08.2020 10:19

Msze ,turnieje,akademię !! O pracy ani słowa z czego żyjecie wschowianie .Pozdrawiam

avatar
~DO- ......osław-
20.08.2020 11:34

Czy aby trafnie się odnosisz ?, czy tu nie chodzi o Szlichtę ?. Ja tylko mogę zacytować forumowicza " SZCZYT OBŁUDY" , "I ONI ...!". NIC UJĄĆ NIC DODAĆ - w samo sedno ...... !!!!. Ukłon do naszych Pogańskich Przodków, że takie Święto Płodów zapoczątkowali, a dzisiaj inii go na swój sposób przerobili na swoje podobieństwo !!!!!.