TworzymyGłos Regionu

Monitoring miejski we Wschowie znów funkcjonuje

Środa, 20 stycznia 2021 o 09:37, aktualizacja Środa, 20 stycznia 2021 o 09:48, autor: 13 2139
Monitoring miejski we Wschowie znów funkcjonuje

Po czterech latach od likwidacji systemu miejskiego monitoringu, ponownie zostały uruchomiane kamery w Parku Wolsztyńskim, ul. Ks. Kostki, ul. Westerplatte, ul. Niepodległości, ul. Łazienna, Plac Farny oraz obrotowa na budynku Centrum Kultury i Rekreacji.

Uruchomione zostały też nowe punkty - trzy kamery na terenie Rynku - poinformował Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak.
 
Mieszkańcy Wschowy wielokrotnie podkreślali, że w mieście przydałby się system monitorowania by zapobiegać oraz skuteczniej karać osoby jakie dopuszczają się aktów wandalizmu lub zaśmiecania miasta. Do 2016 roku ulice obserwowane były w kilku punktach, jednak ówczesna władza zadecydowała o zaprzestaniu korzystania z tej formy kontroli porządku publicznego. Od tego momentu jedyną pamiątką po monitoringu były nieczynne, z powodu braku połączenia, kamery.
 
Zadanie realizowane jest przez firmę KAJA Komputer, której oferta opiewająca na 53 368,67 zł brutto była najkorzystniejsza. W ramach oferty zakupiono rejestrator wideo, trzy dodatkowe kamery, dwa dyski do rejestratora, a także montaż urządzeń i uruchomienie serwisu monitoringu wraz z rocznym serwisem całego systemu. To kolejny krok zmierzający do poprawy bezpieczeństwa mieszkańców, ale także dbałości o estetykę naszego miasta.
 
Na zdjęciu komendant Straży Miejskiej Witold Skorupiński przy stanowisku monitoringu.
 
Źródło/foto: Konradantkowiakoficjalnie, UMiG Wschowa
REKLAMA

Komentarze (13)

avatar

avatar
~Adaś
20.01.2021 11:41

Uważam, że w bilansie zysku i strat taka forma "inwigilacji" da mieszkańcom więcej, w tym przypadku, pożytku. Koniecznie należy przeróżnym zgredom ukrócić. A zupełnie Inną sprawą jest wchodzenie komuś w życie prywatne (szpiegowanie), to straszne dziadostwo, a do tego donosicielstwo ......... to takie polskie. Adaś

avatar
~Kolega
20.01.2021 22:50

Adaś widać, że pisząc o cyt." wchodzenie komuś w życie prywatne lub o donosicielstwu" to musiałeś być pod wpływem dopalaczy lub nie wiesz o czym piszesz. Prawdziwy Polaczek który tylko potrafi narzekać.

avatar
~Inwigilowany-inwigilacja
21.01.2021 08:52

OTO współczesna forma inwigilacji pod pretekstem zapewnienia nam lepszego bezpieczeństwa to jedna wielka farsa. Podobnie jest z ukrytą inwigilacją właścicieli - posiadaczy smartfonów i laptopów o czym każdy może się dowiedzieć wchodząc na odpowiednie strony. Pytanie co będzie robiła SM i policja jak otrzyma takie narzędzie permanentnej inwigilacji mieszkańców???, czy to będzie jeszcze SM , czy tylko człowiek obsługujący MONITORING ???? - jeśli tak, to po co nam SM???, po co policja na ulicach????, jak może powstać Instucja Monitoringu Miasta, następnie Gminy co BĘDZIE z pożytkiem dla Naszego Budżetu . Pamiętam czasy jak powstawała w Polsce tak zwana demokracja to ich zwolennicy wmawiali nam, iż znikną z naszego życia codziennego przestępstwa, które były za KOMUNY i tamtego systemu !. A tu jak się okazało po 30 latach, że nie TYLKO znikły ale się do tego stopnia rozrosły, że OBECNA WŁADZA serwuje nam PERMANENTNĄ INWIGILACJĘ !!!!!!. Dobra zmiana !!!!. Narka !

avatar
~Ar.
21.01.2021 10:20

Skoro nie mamy sygnalizacji świetlnej może warto zainstalować kamery na wybranych skrzyżowaniach i zarazem przejściach dla pieszych. Wiemy ile było potrąceń np. na Wolsztyńskiej. W naszym mieście trudno przejść pieszemu po pasach ,żaden kierowca nie chce się zatrzymać.

avatar
~Urszula Chudak
21.01.2021 12:04

A mnie tam nie przeszkadza "współczesna forma inwigilacji", z bardzo prostego powodu - nie robię nic takiego w przestrzeni publicznej, co nie jest zgodne z prawem. Tak, jak zresztą zdecydowana większość naszych mieszkańców. Proponowałabym jednak, wzorem innych miast, doświetlić przejścia dla pieszych. Wiem, że zaraz odezwą się głosy, że nie ma pieniędzy, ale może warto ich jednak poszukać? Z tylu zadań zrezygnowano z uwagi na pandemię. Nie tylko proponowałabym, ale w ubiegłej kadencji, złożyłam taki wniosek do władz gminy, poparty odpowiednią ilością podpisów mieszkańców. Obiecywano - ale nie doświetlono. Może więc warto wrócić do pomysłu? A przy okazji o temacie nr 1, czyli szczepieniach. Wiadomo, że w całym kraju są trudności z zapisami na nie. Wiadomo również, że ze strony rządzących są apele do władz samorządowych, o współpracę w tym zakresie. Chętnie bym usłyszała, jak ta współpraca [prócz oferty dowozu do punktu szczepień] wygląda na naszym terenie. Bo jak donosi dzisiejszy lubuski dziennik, np. wójt gminy Trzebiechów, powołała koordynatora ds. szczepień. Mam zadanie, muszę je wykonać i nie ma o czym mówić - kończy pani wójt. A co nasze powiatowe i gminne władze w tym temacie mają nam do powiedzenia? Bo w to, że mają, absolutnie nie wątpię.

avatar
~Wow!!!!
21.01.2021 14:08

I po posłance Musze to jest kolejny przykład NA TO, żeby do polityki nie prowadzać kobiet !!!!. Masło maślane w wydaniu tej pani - jak zwykle !!!!. Połączenie monitoringu z dowozem na szczepienie to jest majstersztyk wyobraźni kobiety !!!!. Co do MONITORINGU - po co nam Straż Miejska jak wydaliśmy tyle szmalu na monitoring ???. Albo jedno albo drugie !!!. Do obsługi monitoringu nie trzeba mundurowej straży, tylko emeryta cywila ---- mniej kosztuje niż ci tak zwani mundurowi SM !!!!. Tak było z obsługą FOTRADARÓW, które obsługiwały służby cywilne, a nie policja !!!!. Wystarczy tylko ekonomicznie i oszczędnie z pożytkiem dla kasy miejskiej pomyśleć !!!!!!. O tym świadczy dobre gospodarowanie mieniem społecznym !!!!!!

avatar
~Nie lubię rosołu
25.01.2021 10:25

Czy na tej kamerze widać numery rejestracyjne samochodów? Oby to nie była taka kamera jak na budynku starostwa. To dopiero jest żart.

avatar
~MIESZKANIEC
25.01.2021 15:50

A od kiedy to nas stać na opłacanie dwóch służb???; - tej za biurka i tej wirtualnej ????. Czy to nie szczyt rozrzutności ????

avatar
~p.Ch
25.01.2021 17:09

Czy w temacie szczepień jest pani na liście płac pewnej firmy podobnie jak profesor S.

avatar
~Zaciekawiony
25.01.2021 17:37

Dlaczego policja we wschowie moze spozywac posilki w restauracji a inni nie? Maja wieksze prawa niz my ? Na wlasne oczy widzialam jak spozywaja posilek u Lipowego na miescu !!!

avatar
~PONAGLENI....
28.01.2021 07:31

Jak to jest, że jak są NIEWYGODNE PYTANIA, TEMATY dla mundurowych to ich kierownictwo i ich tak zwani prasowi rzecznicy od "propagandy" dnia dziennego po prostu MILCZĄ ???. To jak to jest, ta policja na spółę z Państwową Inspekcja Sanitarną chodzą i kontrolują otwarte dla społeczności Bary i restauracji, a jak trzeba odpowiedzieć na pytanie np. pana "Zaciekawiony" to milczą?. To jak to jest ; policji jest wolno więcej niż Obywatelowi?, im wolno spożywać posiłki w lokalu gastronomicznym - jak zauważył osobiście pan "Zaciekawiony"?. Proste pytanie 25.01.2021r - brak odpowiedzi!.

avatar
~Bednar
27.01.2021 23:26

Akurat dzisiaj widziałem pościg wschowskiej policji, auto jechało tak szybko i było ciemno, że nawet marki nie było widać, liczę, że tego pirata dorwali. Właśnie teraz ten monitoring się do czegoś przyda. Pozdro

avatar
~kleszcz
28.01.2021 22:24

proszę mi lepiej powiedzieć dlaczego we Wschowie jest tak kiepskie powietrze dziś 168 PM2,5 28,01,2021 i co z tym się robi

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl