TworzymyGłos Regionu

Młodzież ze Wschowy, Leszna, Luckau i Uteny w Orkiestrze Bez Granic

Piątek, 14 września 2018 o 13:31, aktualizacja Piątek, 14 września 2018 o 13:49, autor: 1 926
Młodzież ze Wschowy, Leszna, Luckau i Uteny w Orkiestrze Bez Granic

W dniach od 31 sierpnia do 2 września w Osiecznej odbyły się warsztaty muzyczne pt. Muzyka potrzebą narodów. W warsztatach udział wzięła młodzież ze Wschowy, Leszna, Luckau (Niemiec) i Uteny (Litwy) tworząc orkiestrę „Grenzenlos” (Orkiestrę bez granic).

Podczas trzydniowego pobytu muzycy przygotowali się do wspólnego wykonania Symfonii  Pokoju „Dona Nobis Pacem”.

Dzięki zorganizowanym warsztatom, młodzież ze wszystkich trzech krajów mogła doskonalić swoje umiejętności muzyczne, naukę języków (angielski, niemiecki, litewski, rosyjski i polski) a także spędzić czas na wspólnych grach zespołowych,  grach planszowych, wspólnym śpiewie oraz spacerach.  Goście z Litwy mieli okazję zwiedzić Wschowę, poznać jej zabytki.

Na zakończenie warsztatów w niedzielę 2 września w kościele pw. Trójcy Świętej w Osiecznej, orkiestra składająca się z muzyków z Polski, Niemiec i Litwy zagrała Symfonię Pokoju „Dona Nobis Pacem” ,Hazel Leach, pod kierownictwem Artura Erenfelda i Holgera Miertscha.

Koncert objęty był Honorowym Patronatem Arcybiskupa Metropolity Poznańskiego Stanisława Gądeckiego i zagrany był z okazji:

1050- lecia biskupstwa w Poznaniu;

100 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości;

79 rocznicy wybuchu II Wojny Światowej.

Publiczność nagrodziła muzyków gromkimi brawami. Organizatorem warsztatów było Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I st. we Wschowie „BIS”. Projekt wsparła:  Polsko Niemiecka Współpraca Młodzieży - Euroregion Sprewa-Nysa- Bóbr; Burmistrz Miasta i Gminy Osieczna – Stanisław Glapiak, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Poniecu – Pani Renata Helińska.

Po wspólnej kolacji wszyscy uczestnicy warsztatów rozjechali się do swoich domów.

(tekst/foto: Stowarzyszenie ,,BIS")

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~wschowianin
14.09.2018 14:27

Gdy kończy się polityka, stereotypy, sztuczne podziały i wzajemna niechęć, zaczynają się dziać fajne rzeczy. Oby pokolenie 2000+ było wolne od tego wszystkiego, co trapi i psuje te starsze.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl