TworzymyGłos Regionu

Mikołajkowo, odblaskowo na drodze

Środa, 06 grudnia 2017 o 16:16, aktualizacja Poniedziałek, 11 grudnia 2017 o 14:51, autor: 2 1831
Mikołajkowo, odblaskowo na drodze

Tradycyjnie już 6 grudnia na drogach powiatu wschowskiego kierowcy, piesi, rowerzyści spotkać mogą policyjnego Mikołaja. Mikołaj w asyście pomocnika - strażnika miejskiego niesfornych uczestników ruchu drogowego poucza, a pozostałych, kontrolowanych nagradza drobnymi upominkami. W tym roku w ramach „Ogólnopolskiego Dnia Odblasków” są to elementy odblaskowe, zakładki i ulotki prewencyjne „Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”, „Świeć przykładem”.

W mikołajkowe przedpołudnie na wschowskich drogach pojawił się nietypowy patrol policji, prócz policjanta ruchu drogowego wschowskiej Komendy Policji, jeździł pierwszoplanowy gość - Święty Mikołaj, który ze swoim pomocnikiem - strażnikiem miejskim pouczali niesfornych kierowców, a wzorowych nagradzali drobnymi prezentami. W tym roku były to elementy odblaskowe propagujące działania mające na celu poprawę bezpieczeństwa w szczególności pieszych. W trakcie wspólnej podróży drogami powiatu wschowskiego mundurowi wspólnie ze Świętym Mikołajem zwracali uwagę na zachowanie się kierowców m.in. prędkości z jakimi poruszali się w mieście i poza terenem zabudowanym, stosowanie się do znaków drogowych, zachowanie wobec pieszych. Kontrolowali trzeźwość kierowców, wymagane dokumenty oraz stany techniczne pojazdów, przede wszystkim światła. Skontrolowano kilkadziesiąt pojazdów, których kierowcy prawidłowo zachowywali się na drodze, jak również tych, którzy popełniali wykroczenia drogowe.

„Twoje światła - Twoje bezpieczeństwo”  to hasła przewodnie działań prewencyjnych mające na celu uświadomienie kierowcom jak istotne dla naszego bezpieczeństwa jest prawidłowe ustawienie świateł w pojeździe. „Świeć przykładem” to kolejne działania Biura Ruchu Drogowego KGP o których informowani są kierowcy, piesi. Działania promujące poprawę bezpieczeństwa wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Akcja „Mikołaj na drodze” ciesząca się z roku na rok większą popularnością i pozytywnym odbiorem przez wschowian, jak i przejeżdżających przez nasz powiat gości.

opr. podkom. Maja Piwowarska

KPP Wschowa

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~xyz
06.12.2017 20:52

Jak widać cyrk mikołajkowy trwa......jeszcze trochę a mikołaja ustawicie przy miejskim klozecie.....

avatar
~Ziuta
13.12.2017 23:21

Pozdro Mariusz!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaDebata wyborcza kandydatów na burmistrza Miasta i Gminy Wschowa
19.10.2018140 3769
18 października w Zamku Królewskim we Wschowie przeprowadziliśmy debatę wyborczą kandydatów na burmistrza Miasta i Gminy Wschowa. W debacie wzięli udział: Justyna Urbaniak z KWW Zw...
nazwa
Pałac na tapecie
19.10.20189 657

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl