TworzymyGłos Regionu

Mieszkańcy palą plastik, Straż Miejska interweniuje

Wtorek, 11 września 2018 o 11:14, autor: 2 1898
Mieszkańcy palą plastik, Straż Miejska interweniuje

Straż Miejska interweniowała w ostatnich dniach w związku ze spalaniem odpadów. Raz zdarzyło się to w Kandlewie i tego samego dnia w Konradowie. W tej pierwszej miejscowości wydobywał się z komina dym, któremu towarzyszył zapach spalanego plastiku. W Konradowie urządzono na zewnątrz ognisko, w którym spalano plastik, stare meble i tekstylia.

Do obydwu zdarzeń doszło 7 września.

- Nie tylko w okresie grzewczym dochodzi do spalania odpadów w instalacjach przydomowych. Również w sezonie letnim mieszkańcy używają swoich kotłów do utylizacji śmieci. Tak było i tym razem. Patrol Straży Miejskiej w miejscowości Kandlewo zauważył wydobywający się dym z komina, któremu towarzyszyła silna woń spalanego plastiku - informuje Straż Miejska we Wschowie - Strażnicy podjęli czynności wobec właściciela posesji, skontrolowano kotłownie i palenisko. Ujawniono nieprawidłowości a właściciel przyznał się do spawalnia odpadów. Sprawca w oparciu o ustawę o odpadach za powyższy czyn został ukarany mandatem karnym.

Tego samego dnia o godz. 19:30 patrole policji i Straży Miejskiej otrzymały zgłoszenie o spalaniu odpadów w Konradowie.

- Ognisko było tak duże, iż na miejscu pojawił się również zastęp Państwowej Straży Pożarnej. Jak ustalono mieszkaniec Konradowa spalał różnego rodzaju dokumenty, plastiki oraz stare meble i tekstylia. Straż Pożarna w związku z zagrożeniem pożarowym ugasiła ogień - informuje o sytuacji Straż Miejska

Sprawca został ukarany wysokim mandatem karnym.

(rak/foto: Straż Miejska we Wschowie)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Ciekawy
11.09.2018 14:18

Wysokim mandatem czyli ile? Tysiąc złotych chociaż?

avatar
~Adam
11.09.2018 21:42

Wątpię, żeby było to tysiąc. Pewnie max 300 zł. A powinno być minimum 5 tys. Ludzie palą śmieci, a potem się dziwią że się rodzą chore dzieci.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl