TworzymyGłos Regionu

Mamy przyszłego dziennikarza

Wtorek, 11 czerwca 2019 o 11:26, aktualizacja Wtorek, 11 czerwca 2019 o 11:48, autor: 0 977
Mamy przyszłego dziennikarza

Redakcyjna koleżanka, w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek, była 15 maja na spotkaniu z młodzieżą w Bibliotece w Szlichtyngowej. Podczas rozmowy, dyrektor biblioteki ogłosiła konkurs dla uczniów klasy III gimnazjum. Ich zadaniem było napisanie relacji pisemnej ze spotkania. 

Dyrektor biblioteki Anna Neć poinformowała, że na konkurs wpłynęły prace. Po ich przeczytaniu, wyłoniono najlepszą. Zwycięską pracę napisał Rafał Moskalewicz. Serdecznie gratulujemy wygranej. 

Zachęcamy do przeczytania jego pracy:

" Sprawozdanie ze spotkania młodzieży gimnazjalnej z młodą dziennikarką.

      Dnia 15 maja 2019 roku w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy Szlichtyngowa miało miejsce wyjątkowe spotkanie uczniów klasy III A Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej z młodą redaktorką gazety ,,Ziemia Wschowska’’ Pauliną Makuch.

      Dziennikarka opowiedziała młodzieży o początkach swojej kariery i emocjach związanych z zawodem dziennikarza. Ponadto zaprezentowała używane przez nią sprzęty i odpowiedziała na kilka pytań zadanych przez uczniów. Następnie nastolatkowie otrzymali następujące zadanie - mieli za pomocą pisaków narysować swoją wizytówkę. Autorzy najlepszych prac zostali nagrodzeni lizakiem, a ich wizytówki będzie można oglądać na wystawie w bibliotece.

      Spotkanie przebiegło w miłej i przyjaznej atmosferze. Uczniowie dowiedzieli się na nim wielu ciekawych informacji o pracy dziennikarza i byli bardzo zadowoleni, że mogli wziąć udział w tym szczególnym wydarzeniu. 

Rafał Moskalewicz
Uczeń kl. III A
Gimnazjum im. Noblistów Polskich w Szlichtyngowej "

REKLAMA

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl