TworzymyGłos Regionu

Lubuski Kongres Kobiet za nami

Poniedziałek, 07 października 2019 o 15:10, autor: 1 1528
Lubuski Kongres Kobiet za nami

W tym roku odbyła się XI edycja Lubuskiego Kongresu Kobiet w Zielonej Górze. Rozpoczął się 5 października Różowym Marszem. Jest to jedno z działań na rzecz profilaktyki raka piersi.  W trakcie spotkania uhonorowano 10 pań w konkursie Liderka Lubuskiego Samorządu. Jak nazywa sie laureatka z powiatu wschowskiego? Jakie atrakcje czekały na panie i zaproszonych gości?

Ciekawym punktem kongresowych rozmów i atrakcji była debata "Kobieta 30-lecia Wolnej Polski".  Kolejnym punktem było rozstrzygnięcie konkursu "Liderka Lubuskiego Samorządu". Kapituła konkursu wyróżniła 10 pań. Laureatką z powiatu wschowskiego została Jolanta Denesiuk - przewodnicząca Rady Powiatu. 

Odbył się też pokaz mody "Kobieta wczoraj i dziś - 100 lat polskiej mody". 12 kreacji z różnych epok przygotowała Natalia Ślizowska. Oprócz pokazu, dla uczestniczek przygotowano Strefę Zdrowia. W niej stoiska miało wiele programów, m.in. Lubuszanie skutecznie przeciw nowotworom – wsparcie realizacji programów zdrowotnych ukierunkowanych na wykrywanie i zapobieganie nowotworom złośliwym jelita grubego, szyjki macicy, piersi wśród mieszkańców województwa lubuskiego oraz Profilaktyka nowotworów głowy i szyi.

Dodatkowo kobiety mogły nauczyć się jak badać piersi, mogły wykonać analizę składu masy ciała, zbadać ciśnienie krwi i poziom cukru oraz tlenek węgla w wydychanym powietrzu. Miały możliwość rozmowy z dietetykiem i z osobami promującymi zdrowy styl życia.  Kongres umilił występ zespołu Echo.

(Foto: UM Województwa Lubuskiego w Zielonej Górze)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~wschowianka
07.10.2019 21:03

myśmy też były z panią Ulą i to największą grupą. Było nas ponad 40 co zauważył nawet prowadzący.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl