Laptop ukrył pod kamieniem, na polu nieopodal stacji paliw

Poniedziałek, 15 stycznia 2018 o 15:08, aktualizacja Czwartek, 18 stycznia 2018 o 09:44, autor: 0 1956
Laptop ukrył pod kamieniem, na polu nieopodal stacji paliw

13 stycznia w jednej ze stacji paliw zniknął sprzęt komputerowy. Laptop znajdował się w części restauracyjnej, był zabezpieczony metalową linką przymocowaną do nogi stolika. Okazało się, że sprawcą kradzieży jest 41-letni mężczyzna, który ukrył sprzęt pod kamieniem na polu nieopodal stacji paliw.

Do zdarzenia doszło w sobotę, późnym wieczorem, 13 stycznia.

- Z przekazanej mundurowym informacji wynikało, że laptop znajdował się w pomieszczeniu restauracyjnym, na jednym ze stolików i był zabezpieczony stalową linką przymocowaną do nogi stolika. Zgłaszająca nie widziała momentu kradzieży, jednak podała rysopis mężczyzn, którzy kilka minut wcześniej odwiedzili stację paliw - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Pomocny również okazał się zapis z monitoringu, na którym wyraźnie było widać mężczyznę zainteresowanego laptopem. Policjanci postanowili sprawdzić jak najszybciej pojazdy oraz kierowców na parkingu przy stacji paliw. Po chwili okazało się, że jeden z kierowców odpowiadał rysopisowi podanemu przez personel stacji.  Mężczyzna pomimo zapisu z monitoringu stanowczo zaprzeczał tej kradzieży. W trakcie sprawdzenia samochodu ciężarowego i naczepy nie odnaleziono sprzętu.  Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie.

Ze względu na nocną porę policjanci podjęli działania następnego dnia.

- W trakcie ponownego  sprawdzania terenu przy stacji paliw odnaleźli skradziony sprzęt na skarpie pola uprawnego sąsiadującego z parkingiem. Laptop ukryty był pod kamieniem. Mundurowi również jako namacalny dowód znaleźli i zabezpieczyli obcęgi, które służyły do przecięcia stalowej linki - dodaje Maja Piwowarska.

Laptop zwrócono właścicielowi. 41-letni mężczyzna usłyszał zarzut kradzieży.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaRuszyła kampania wyborcza. Wybory samorządowe już 21 października
14.08.201812 836
Premier Mateusz Morawiecki ogłosił dzisiaj (14 sierpnia) datę wyborów samorządowych. Wybory do samorządów wojewódzkich, powiatowych i gminnych wraz z wyborami na burmistrza (...
nazwa
Światłowód na Zaciszu
12.08.20187 3339

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl