TworzymyGłos Regionu

Komentarz tygodnia

Wtorek, 23 kwietnia 2019 o 11:46, aktualizacja Czwartek, 25 kwietnia 2019 o 21:54, autor: 48 1655
Komentarz tygodnia

Nie cichnie polemika i emocje na temat strajku nauczycieli. Jest wiele komentarzy, które nie nadają się do cytowania, jest wiele takich, które podnoszą emocje. W tym tygodniu wybraliśmy taką wypowiedz, która wybiega w przyszłość. Komentator (komentatorka) Rodzic, który popiera strajk,  pyta, co później, skoro zniszczymy etos wychowawcy - nauczyciela.

"To twoje podziękowanie to takie "pomieszanie z poplątaniem"....!!!. To zalatuje "Judaszem", a przed Świętami to ty sobie zadaj pytanie jak będziesz mogła spojrzeć ale NAUCZYCIELOM, którzy będą dalej uczyć twoje/ich dzieci ????. Ja na twoim miejscu , jako rodzić wspierający całym sercem PROTEST NAUCZYCIELI aż DO SKUTKU bym się po takich "podziękowaniach" spaliła ze wstydu !!!!. Judasz czy "Rodzic"...???. Gdzie byliście jak strajkowali Policjanci z L-4, gdzie byliście jak strajkowali/protestowali w Sejmie niepełnosprawni, gdzie byliście jak cała Warszawa płonęła zapalonymi oponami przez górników, gdzie byliście w tak zwani "porządni rodzice pisowcy" ??????. Parafrazując waszego posła z pis..... " wara wam od protestujących rodziców"...... Jakie ma znaczenie w tym momencie zdawanie wymyślonych testów , czy też matur KIEDY JEST NISZCZONY etos wychowawcy - nauczyciela i bezczelnie deptany przez stronę rządową....???, . Nauczyciele mówi do was prawdziwy rodzic nie ten z "przekazem Dnia" z Nowogrodzkiej - STRAJK DOI OPORU !!!!. Nie dajcie sie Pisiewiczom i Misiewiczom >>>>! Zdrowych spokojnych Świąt Dla Was !!!!!!!. Rodzic, ale normalny !

REKLAMA

Komentarze (48)

avatar

avatar
~Adaś
23.04.2019 13:01

Dużo w tym "komentarzu" emocji ale i niepokoju o swoje dzieci i tych co ich uczą..... a Oni mogą bardzo wpływać i utwardzać np. do symbolu "Misiewicz" . Stwierdzam, że środowisko nauczycieli jest celowo lekceważone, wynika to chociażby ze stylu rozmów dokonywanych i przeciągania w czasie . W "komentarzu tygodnia" forumowicz dobrze zauważył, że z innymi rząd rozmawiał inaczej, szybciej i bardzo ugodowo, że policjanci w sprytny sposób "odmówili" pracy (L4) w co chyba nikt nie wierzy, że chorowali i dostali to co chcieli ? Z kolei górnicy, Ci to w ogóle za długo nie rozmawiają.... czy im tak wolno, że od razy biorą za opony i łańcuchy ? Jak to jest, że w tym przypadku nawet nikt nie zająknie się czy będą mieli za dni strajku zapłacone ? W ich przypadku nie ma najmniejszej wątpliwości, bez opłat ZUS i 25 lat pracy dają już wszystkie normatywy do emerytury, ….. jeszcze przed 50 i jest ok. Już raz to mówiłem, Państwo, Konstytucja daje (powinno dawać) polityce edukacyjnej wielki priorytet, to jest chyba oczywiste, że nauczyciele są inteligencją i elitą narodu. Mają postawione wielkie zadania, edukować i wychowywać naród. Ja z tego przywileju korzystałem, moje dziecko, Wy i Wasze dzieci też więc bądźmy na tyle odpowiedzialni i pragmatyczni, aby status nauczyciela utrzymać na wysokim poziomie. Nie używam określenia - bo im to się należy - ten blichtr p. Szydło, który był tanim efektem, należy jedynie odczytać jako efekciarstwo które przy wyborze parlamentarzystów UE powinien być rozliczony. Polski nauczyciel nie powinien być kartą przetargową a winien być identyfikatorem MEN jako gwarant przyszłości bytu w tym państwie. Adaś

avatar
~do Adaś
23.04.2019 17:07

> https://www.youtube.com/watch?v=QvFanUyOtUU < Adaś, jeżeli tacy ludzie przekazują swoim uczniom taką prawdę całą dobę to strach się bać o normalny rozwój młodego pokolenia. Nie ośmieszaj się twierdzeniem, że to oni są inteligencją i elitą narodu. Na twoje problemy ze zrozumieniem realu, to tylko spotkanie z p. Markiem J.

avatar
~Do-"Rodzic, ale normalny!"
23.04.2019 14:08

Należy dodać tej całej rządowej obłudzie i ich partii, która w majestacie łamania prawa szczuje i nastawia jednych na drugich, jedne grupy społeczne na drugie grupy społeczne, dzielenie na lepszych i ten gorszy sort - bo w bałaganie łatwiej utrzymać się u władzy, przy korycie, że bez Nauczycieli nie byli by tam gdzie teraz są...!!!. Nie wiem jak by ich poniżali i nastawiali na nich uczniów, maturzystów, ich rodziców no i całe społeczeństwo to i TAK BĘDĄ ZAWSZY TYMI co wyszli z pod RĘKI Naszych Polskich Nauczycieli - bez nich i ich wiedzy byli by ciągle "na drzewach" edukacyjnej ewolucji ...!!!!. Protest Nauczycieli do OPORU !!!!. tzw. "okrągły stół" rządowej obłudy to nic innego jak przemyślny plan rozmydlenia strajku i protestów nauczycieli!!!, Podobnie załatwili protest osób niepełnosprawnych i ich rodziców/opiekunów !!!. Nauczyciele !, Protest do skutku inaczej przegracie !

avatar
~Po pierwsze
23.04.2019 17:02

Gdzie byłem ?Jak strajkowali policjanci , byłem za , szanuje ich pracę . Strajk górników ? Jestem za , doceniam i szanuje poświęcenie , ryzyko . Niepełnosprawni ? Współczuję , szanuje , jestem za( tym żeby dostali) część naszych naszych pieniędzy , podzielę się chętnie i modlę by mnie to nie spotkało . Aa nauczyciele hmm w przypadku tych z którymi miałem do czynienia to w przypadku 20 % z nich jestem za , pozostałych 80 nie komentuje nie wypowiadam się . NATOMIAST nie popieram broniarza , to strajk broniarza i nauczycieli ktorych zmanipulował . Ani policjanci ani górnicy ani niepełnosprawni nie byli manipulowani i reprezentowani przez przedstawiciela lewicowego o pochodzeniu komunistycznym . Tylko w przypadku nauczycieli mamy do czynienia z przypadkiem że ich przedstawicielem jest lewicowy komunista walczący o prywatne interesy ...

avatar
~Rychu
23.04.2019 18:33

NIE POPIERAM STRAJKU .NIE ma LUDZI niezastapionych!

avatar
~Wschowianka
23.04.2019 19:07

20 godzin tygodniowo,na wsi w klasach od 8 do 12 dzieci w klasach i nawet po lekcjach trzeba wykupywać korepetycje z obcych językach, matematyki,itp. to nawet nauczyciele nie potrafią nauczyć tak małej ilości dzieci w klasach,niech rozliczają podatki z kory petycji, rozumiem w większych miastach jest po 25 dzieci jest co robić,2 miesiące wakacji , ferie okresy przedświąteczne,roczne chorobowe,uczyli się po to by przekazać wiedzę dziecia z wyboru,pracownik fizyczny też przekazuje i uczy uczniów w danym zawodzie,i nie ma za to zapłacone, nauczyciele kończą pracę i komentują po rodzinach jak zachowują się inne dzieci,nie konsultują informacji z rodzicami tylko znajomych mówią.pija kawę w pokoju nauczycielskim i nie myją po sobie naczyń,nie sprzątają po sobie ,kto ma to robić????? lenistwo damy,i rewia mody,mundurki założyć,

avatar
~Autor:
24.04.2019 08:33

Zawsze przecież można przenieść dzieci do szkoły prywatnej, gdzie są inne zasady zatrudniania nauczycieli i płacić za naukę swoich dzieci.

avatar
~słucham ?!?!
24.04.2019 09:51

co ty bredzisz "autor"?!?! do szkoły prywatnej ??? a za co do ciężkiej .. my płacimy ?!?! płacimy za to by nasze dzieci mogły się uczyć !! cały czas płacimy za nauke i to ciężkie pieniądze ..

avatar
~do słucham?!?!
24.04.2019 11:50

Ale że jak płacisz??? Ile miesięcznie wydajesz ze swojej pensji?? (Bo podatki, które zabiera Tobie państwo nie są Twoimi pieniędzmi - to rządzący robią z nimi co chcą i wydają na co chcą a nie Ty). Jeśli natomiast nie stać Ciebie na szkołę prywatną, to trzeba zrobić to co wszyscy mówią nauczycielom - zmienić pracę na lepiej płatną....

avatar
~ja
29.04.2019 10:51

nie pisze się korypetycje tylko korepetycje

avatar
~Ach to wy!
24.04.2019 09:37

Tak !, jak widzimy ruszyła akcja trolli partii z "przekazem dnia", której rządy opierają się pod hasłem "szczucie i dzielenie Polaków na tych i na tych gorszy sort"!!!. Jak wam się nie podoba Polski Nauczyciel i jego nauczanie to jakim prawem " takie pseudo wykształcone asy" wysyłacie swoje dzieci i wnuki do szkól gdzie Ci Państwo Nauczyciele, którymi tak g a r d z i c i e i p o n i e w i e r a c i e UCZĄ !!!!????. Parafrazując wypowiedź waszego "wodza" powiem wam, cytr. ".....wara wam ......." od Naszych Nauczycieli !!!!!, żaden z tej waszej partii obłudy i cynizmu oraz wy "szlachetnie nie douczeni" jak słychać BYŁBY NIKIM BEZ NAUCZANIA GO - WAS przez tych nauczycieli, którymi teraz tak gardzicie !!!!!. Do " po pierwsze" !, cyt. .." tylko... lewicowy komunista walczy o prywatne interesy..." - i tu jak na dłoni widać jak wychodzi z ciebie twój analfabetyzm w tych sprawach !!!!, masło masło maślane i "lewicowy" i "komunista" i "walczy" i " o prywatne interesy" !!!!!. Ciekawy jestem w jakim wieczorowym pośredniaku nabyłeś taka wiedzę ....???. A!, tak na poważnie to nie przeszkadzają ci zawodowi partyjniacy pis w związkach Solidarnościowych, w ich parlamencie, w ich radach nadzorczych, ich radni, itd.???, nie przeszkadzają ci postkomuniści i byli agenci dawnych służb w waszych szeregach. którzy pomagają wam reformować nasz Demokratyczny Kraj, Parlament, Sady i Trybunał Konstytucyjny - o dziwo już czeka ponoć 9 projekt reformy Naszego Sadownictwa przygotowany przez twoją partię .....!!!!!. To jest dopiero CYRK !. Ach to wy !!!!

avatar
~do szczujni wschowskiej
24.04.2019 09:51

Co ta.... się wypowiada na tym forum i wypisuje takie głupoty . Przypominam że nauczyciele pracują na państwowej posadzie i uczą zgodnie powtarzam zgodnie według programu który ich obowiązuje w całości . Tak więc państwo jest odpowiedzialne za wyniki nauczania i jego efekty . Tak więc wszelkie uwagi skargi proszę kierować do przedstawicieli ministerstwa szkolnictwa . A że minister nie potrafi przeprowadzić takowej i fachowej reformy to już jest problem naszego rządu . Proszę ludziom nie mieszać w głowie . Czy koń który ciągnie wóz jest odpowiedzialny za to że woźnica jest pijany i wywróci ten wóz ? .

avatar
~Nauczyciel
24.04.2019 10:48

A ja nie chcę się dokładać do 500+ na cudze dzieci!

avatar
~do "autor"
24.04.2019 10:00

co ty bredzisz ?? płacimy i tak dużo na szkoły i nauke . jedyne co się może przenieść to nauczyciele do innej pracy jak coś się nie podoba . SZKOŁA TO NIE JEST PRYWATNY FOLWARK NAUCZYCIELI!! . powiem tak , my jako ich pracodawcy zwalniamy ich(lub sporą część) fajnie by było , zostali by tylko nauczyciele z prawdziwego zdarzenia

avatar
~Ania
24.04.2019 10:07

Nie popieram strajku!!!!!!

avatar
~Monika
24.04.2019 10:09

To jest chore co oni robią nie popieram strajku

avatar
~Prawy Polak
24.04.2019 10:35

Założę się ,że ten jedyny ,,prawdziwy rodzic " to wyznawca KE albo skomuszałej organizacji ZNP, który jedzie przekazem zasłyszanym w Tefałenie. Co do strajku nauczycieli to robią to zgodnie z prawem i mogą strajkować do tzw ....... śmierci. Za edukację w Polsce póki co odpowiada Rząd a nie jakiś Zbroniarz i zadaniem tego rządu jest zapewnienie aby matury przebiegły sprawnie. W tej chwili już są przygotowywane rozporządzenia w tej sprawie . Jeżeli matury przebiegną pomyślnie to przed nauczycielami szeroka perspektywa strajku w nieskończoność.

avatar
~do Prawy Polak
24.04.2019 12:23

Panie " Prawy Polak " to tylko pokazuje nieudolność i głupotę rządu który jeszcze niczego tak do końca nie doprowadził i nie doprowadzi gdy ma tylu " światłych fachowców " .

avatar
~DO-"do-autor"
24.04.2019 11:07

..."szkoła to nie jest prywatny folwark nauczycieli....", to nie jest również "folwark" pisowskich trolli i ich moherów, bowiem było by tak jak na fakultetach u p. Rydzyka !!!!. Jeśli chcesz zwolnić nauczycieli to podejrzewam, że twoja partia ma już na ich miejsce przygotowanych swoich Pisiewiczów i Misiewiczów bowiem w macie cechy rodem z minionych czasów, że robicie i mówicie wszystko na rozkaz z nowogrodzkiej ( z góry gratuluje wam takiej szkoły) ...!!!!. ..."przenieś nauczycieli do innej pracy"... tak to wy potrafcie w miejsce zwolnionych wstawiacie jak komuniści ..." mierny, bierny ale wierny", bowiem u was jak u komunistów nie matura tylko "służalczość" jest miernikiem waszej wiedzy i kompetencji !!!! i w ten sposób jak te palenie książek; bicie na ulicach "kukły Żyda" ,itd. średniowiecze i ciemnogród jest waszą dewizą na przyszłość naszego Państwa i Narodu !!!!. Już po waszych wpisach widać jak was przygotowano do "merytorycznej DYSKUSJI : na rozkaz ..."to jest chore"..."popieram strajk" itd., itp.Odpowiadam : CHORE to jets jak traktujecie wy niby, niby katolicy w Polskim wydaniu drugiego człowieka, a jeszcze nie tak dawno siadaliście do wspólnego stołu z gębą pełna frazesów o miłości, miłosierdziu itd.!!!!!. To jest to wasze prawdziwe ukryte miłosierdzie do drugiego człowieka... szczujnia, szczujnia, .........i opluwanie w prostackich krótkich słowach przekazywana ~!!!!!!.

avatar
~ROWERZYSTKA
24.04.2019 13:01

Z tego co sobie przypominam to przewodniczący policjantów to dopiero głęboka komuna a strajkujacy nauczyciele w 80% nie należą nigdzie. Popieram strajk za rozwiązanie tej sytuacji odpowiedzialni są rządzący.

avatar
~do-"prawy...coś tam...?"
24.04.2019 13:04

Co to jest ten " Tefałenie"...???. Czy ty czasami nie jesteś wyedukowany na takich filmach jak "Elif", który jest nadawany w twojej rządowej telewizji "TVP 1"...???. Tak wam przeszkadza narodowy strajk NAUCZYCIEL POLSKICH!!!!! - NAUCZYCIELI, a nie jak wy to w sposób prostacki i lekceważący nazywacie "protest ZNP" i "proces p. Broniarza" !!!!!. Boli was, iż jest ODWROTNIE niż wasza "szczujnia" nadaje od rana do wieczora w w narodowej telewizji oraz za waszym pośrednictwem "przekazów dnia" i nie widzicie - nie chcecie widzieć i wiedzieć, że tak naprawdę za tym protestem stoją wszyscy nauczyciele zrzeszeni i niezrzeszeni oraz 8o% członków waszych solidarnościowej oświaty !!!!!!. To wasz boli i tak wściekle reagujecie na wszystkie słowa ich poparcia i wspierania tego strajku aż do skutku, aż do końca !!!!!!!. Nawet taki forumowicz jak ty "prawy coś tam...?" nie jest w stanie to zrozumieć !!!!!.I co z podpisaniem waszego partyjnego kolegi z solidarności oświatowej porozumienia z tym waszym rządem???, i co z waszą reforma oświatową jeśli wasz premier powołuje w tej sprawie tzw. " okrągły stół " - " stół improwizacji oświatowej i szkolnictwa" na bazie niby dokonanej reformy szkolnictwa ????. Co tu jest grane???.

avatar
~Haha
24.04.2019 14:31

Kariera komunisty broniarza skończy się szybciej niż on sam mógłby przypuszczać ...

avatar
~Hi,Hi,Hi....!!!
24.04.2019 15:26

Co z tobą nie tak ?, jeśli się czyjaś kariera skończyła to twojego gościa od Oświatowej Solidarności, którego masowo porzucają jego członkowie!!!!. Na "ha,ha" to my możemy zachichotać ale z ciebie i twojego Proksy !!!!. Co z wami nie tak, że wam się tak wszystko z wszystkim myli ...???. Ha,Ha,Ha...... !!!. W imię doraźnych i paranoicznych celów ( jak widać obecnie w mediach) wasz premier obudził się w tej sprawie i apeluje, apeluje ..... tworząc jak zwykle na kolanie, na szybko prawo - nowe pisowskie prawo o przebiegu matur ....!!!. Co to ma być...?. Parafrazując zachowanie obecnych rządzących należy ich strach i podejmowane decyzji co do szkolnictwa, maturzystów porównać do zasady jaki stosuje gracz w warcaby wobec klasy i sztuki gry Nauczycieli stosujących zasady gracza w SZACHY !!!!!. Tak jest wasza klas tej rozgrywki : POZIOM GRACZA w WARCABY !!!!. Szanowny Nauczycielu jesteś o kilka klas wyższym graczem niż ci tzw. gracze w warcaby !!!. Trzymaj ta KLASĘ!!!, NIE daj się amatorom tego rządu !!!. Ich stać - jak widać - tylko na łamanie POLSKIEGO PRAWA!!!!. Historia najbliższa ich za to łamanie prawa wcześniej czy później rozliczy !!!. Takim jak ci powyżej pisowscy trolle i temu rządowi jak widać Nauczyciele i Szkoły są nie potrzebni !!!!. Strajk do oporu - strajk do skutku w brew tej "szczujni" !!!!!. Hi,Hi,Hi.......!!!!. ( Pan Broniarz to nie wszyscy nauczyciele - TO MY WSZYSCY ZA TYM STOIMY !!!!!! ).

avatar
~Do-"Haha"
24.04.2019 20:01

Z pana Broniarza ( a tak nawiasem mówiąc tylko analfabeta pisze nazwisko z małej litery, ew, wasza #szczujnia#) jest taki komunista jak z ciebie Ruski Pop ...!!!. Ty się lepiej zajmij waszymi komunistami i postkomunistami, agentami i postagentami którzy reprezentują was w Sejmie i przy tworzeniu waszego prawa - patrz: rozwałka TK, SN i Sadów w ogóle !!!!!!

avatar
~zetenpe
25.04.2019 06:29

No i proszę jest wielki sukces ZNP. Zebrali 7,5 mln złotych na Fundusz Strajkowy, czyli na wypłaty za czas strajku. Ciekawe jak Broniarz podzieli ta zawrotną sumę.Jeśli w Polsce strajkuje 700000 nauczycieli / jak podaje TVN/ to z pobieżnych rachunków wynika że strajkujący nauczyciele dostaną po około 10 złotych za 2 tygodnie strajku. Gratulacje profesjonalni związkowcy z ZNP, tak zrobiliście w bambuko poczciwe nauczycielskie "doły"

avatar
~Do powyżej na NIE!!!
25.04.2019 07:32

Do powyżej na NIE do Naszych Nauczycieli polecam wczorajsze przemówienie waszego Prezydenta RP, który jasno i wyraźnie stanął po stronie Nauczycieli - mówił i artykułował potrzeby Nauczycieli jak Ci co popierają Protest i Strajki Nauczycieli, potępił tzw. wasz "okrągły stół " na stadionie !!!!. Wary wam opadną jak to dzisiaj posłuchacie !!!!. Tak wasz premier dużo mówi o "okrągłym stole" na stadionie, stole który wraz ze swoim ojcem wcześniej krytykował, a obecnie w imię zamętu społecznego sam próbuje zorganizować - próbuje !, bowiem wasza pisowska sztukateria wmontowuje w niego same kąt i kanty !!!!. Co do "okrągłego stołu" na stadionie to bardziej to w waszym wydaniu przypomina "COLOSEUM", tak zwane "Igrzyska i Chleb" niż miało by to mieć coś z negocjacji społecznej !!!. Parafrazując wasze zachowanie i waszych "towarzyszy partyjnych" można powiedzieć, cyt. ....""" błędy lekarzy leżą na cmentarzach, a błędy marnych nauczycieli siedzą w ławach poselskich, radach miejsko-gminnych , powiatowych i wojewódzkich oraz są osadzenie w waszej partii....". Czy to może być powód waszej postawy wobec Polskich Nauczycieli .....?????/ Nara !

avatar
~Prawy Polak
25.04.2019 10:33

Gdyby nie wymiar polityczny strajku nauczycieli to oni już dawno dostaliby podwyżki . A tak nauczyciele dali się wciągnąć w gierki wynikające z układu zawartego między najgorszym politykiem w Polsce Schetyną a Kim Ir Senem polskiej oświaty Zbroniarzem. Układ ten jest jakby przedłużeniem tego co jest w Koalicji Europejskiej czyli komuniści i złodzieje. Rząd oczywiście nie może ustąpić bo od razu ,,charyzmatyczny " Schetyna odtrąbiłby sukces opozycji. Szanowni nauczyciele zatem jeżeli zależy Wam faktycznie tylko na podwyżkach a nie na robieniu zadymy politycznej to musicie kategorycznie odciąć się od Schetynów i Zbroniarzy

avatar
~wschowianin
26.04.2019 19:56

Pozdrawiam wszystkich piszących na temat nauczycieli. Nauczyciel dzisiaj to ktoś . Walczy o swoje ale za moje. Są opłacani z budżetu i mają czelność walczyć. Jak się nie podoba praca jako nauczycie i ciągle mało to ja bym zwolnił wszystkich. Nauka w dzisiejszym czasie przez nich daleka jak z przed 40 lat. Kiedyś nauczyciel był dla ucznia i z uczniem. A teraz ze wsi uczeń gorszy a z miasta lepszy. Ale tak nie jest . Uczniowie ze wsi są o wiele lepsi i bardziej kulturalni. A nauczyciele dalej generalizują kto ze wsi lub miasta. Tak nie powinno być. Zadawanie prac domowych przez internet i sprawdzanie prac domowych to chore . Dlatego dzieci -uczniowie mają problem z wysławianiem , dysleksja. Brawo nauczyciele nic i nikogo nie nauczycie . Uczyłem się w latach 60 . To była nauka . A teraz dzieci otwórzcie na tej stronie i poczytajcie . I kartówka albo sprawdzian. Pozdrawiam

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl