TworzymyGłos Regionu

Kolejna edycja Victor Sława Cup 2018

Sobota, 14 kwietnia 2018 o 17:11, autor: 0 1050
Kolejna edycja Victor Sława Cup 2018

14 kwietnia w Sławie odbył się Otwarty Ogólnopolski Turniej Badmintona Victor Sława Cup 2018. To cykliczna, sławska impreza sportowa, której organizatorem jest Sławskie Stowarzyszenie Badmintonowo-Tenisowe oraz Urząd Miejski w Sławie. W tym roku w zawodach wzięło udział 70 zawodników. 

Jak mówi Marcin Masłowski, prezes stowarzyszenia Badmintonowo-Tenisowego ze Sławy, badminton, to najszybszy, rakietowy sport na świecie. 

- Lotka potrafi osiągnąć prędkość nawet 400 kilometrów na godzinę - mówi Marcin Masłowski - to oczywiście zdarza się zawodowcom. Na turnieju raczej takiej prędkości nie osiągniemy, co jednak nie zmienia faktu, że badminton to najszybszy, rakietowy sport na świecie. 

Do turnieju zgłosiło się 70 zawodników.

- Trudno mówić o faworytach - mówi Marcin Masłowski - w tym roku poziom zawodników jest wyrównany, o zwycięstwie będzie decydowała forma, jaką zaprezentują sportowcy na zawodach.

Jak mówi organizator turnieju, Victor Sława Cup, to cykliczna, sławska impreza sportowa. Biorą w niej udział zawodnicy z zachodniej części Polski, między innymi z Poznania, Zielonej Góry, Wrocławia, czy Szczecina.

(rak/foto: koper)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl