TworzymyGłos Regionu

Klaudiusz Balcerzak promuje sławskie wyroby z indyka

Wtorek, 04 grudnia 2018 o 17:31, aktualizacja Wtorek, 04 grudnia 2018 o 17:40, autor: 1 716
Klaudiusz Balcerzak promuje sławskie wyroby z indyka

Dzięki wyrobom ze Sławy lubuska Lista Produktów Tradycyjnych stale się powiększa. W listopadzie na Listę Produktów Tradycyjnych prowadzoną przez Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi zostały wpisane kolejne 4 produkty: szynka z indyka, kiełbasa myśliwska z indyka, polędwica z indyka oraz kiełbasa sucha z indyka.

Nowości sprawiły, że na liście znajduje się 78 produktów przynależnych do Województwa Lubuskiego. Dzięki wnioskom, które złożył Klaudiusz Balcerzak znowu głośno o Lubuskim, które jest jest niezwykłym bogactwem  smaków i aromatów.

Sława to zagłębie niewielkich gospodarstw zajmujących się hodowlą drobiu, trzody chlewnej oraz bydła, z których ta pierwsza rozwinęła się tak bardzo, że województwo lubuskie stało się jednym z większych zagłębi producentów drobiu. Z mięsa drobiowego przygotowywano przeróżne wyroby, które dzięki swoim wartościom odżywczym zyskały popularność i stały się wizytówką regionu. Takim  przykładem są od wielu lat wyrabiane na tym terenie: polędwica z indyka, kiełbasa sucha z indyka, szynka z indyka, kiełbasa myśliwska z indyka. Produkty te powstały w 1986 r. i od tego czasu wytwarzane są według niezmienionej receptury.

lubuskie - Urząd Marszałkowski.

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar
~Adaś
05.12.2018 14:29

Gratulacje, ..... od jakiegoś czasu, cały czas g. Sława gratuluję i ich wspaniałym przedsiębiorcom ! Już mnie dłonie pobolewają od klaskania, ale jest też pewne ale ....... nazywać "kiełbasą myśliwską" wyrób z indyka to prawdziwa kompromitacji "Kuchni Polskiej" ? Już tak było, ...... żaba to ryba a banan to okopowe ? Adaś

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl