TworzymyGłos Regionu

Karambol na krajowej 12

Poniedziałek, 06 listopada 2017 o 13:07, aktualizacja Czwartek, 09 listopada 2017 o 17:39, autor: 2 8824
Karambol na krajowej 12

Na krajowej 12 między Szlichtyngową a Wilkowem doszło do zderzenia sześciu samochodów: trzech aut osobowych i trzech ciężarowych. - W zdarzeniu uczestniczyło 8 osób, w tym 3-miesięczne dziecko - mówi Oficer Prasowy KPP Wschowa.

Do zdarzenia doszło 6 listopada (poniedziałek) około godziny 9:00 na wjeździe do Szlichtyngowej od strony Głogowa.

- Skierowani na miejsce zdarzenia policjanci potwierdzili informację, zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Zaplanowano drogi objazdowe przez wschowskich i głogowskich mundurowych. Zespoły pogotowania ratunkowego udzieliły pomocy poszkodowanym, którzy przetransportowani zostali do szpitala - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa -  W zdarzeniu uczestniczyło w sumie osiem osób, w tym 3 miesięczne dziecko. Najbardziej ucierpiał kierowca ciężarówki, który przyczynił się do tego zdarzenia. Zakleszczonemu w kabinie mężczyźnie pomocy udzielali strażacy, którzy wyciągnęli go ze zniszczonego auta.

Na miejscu trwają czynności, które mają wyjaśnić wszystkie okoliczności zdarzenia.

- Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierowca samochodu ciężarowego 65 -letni mieszkaniec Piły jadąc za trzema pojazdami osobowymi, trzema ciężarówkami w wyniku podjętego na drodze manewru w pierwszej kolejności zepchnął wszystkie auta osobowe, a następnie uderzył w tył naczepy ciężarówki, która w efekcie domina uderzyła w pojazd ciężarowy jadący przed nią. Uszkodzony nie został pierwszy pojazd ciężarowy, przed którym jechał ciągnik wykaszający pobocze - mówi Maja Piwowarska.

Policja apeluje do kierowców o rozwagę na drodze, szczególnie w sytuacji, kiedy zmieniają się warunki atmosferyczne.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Kierowca
07.11.2017 15:57

(...) powinno się postawić zarzut usiłowania zabójstwa i sprowadzania katastrofy w ruchu lądowym, prawo jazdy dożywotnio zabrać..

avatar
~Odp. Do kom 1.
07.11.2017 18:25

Do Kierowca... Idz sie lecz jutro ty możesz taki numer zrobić nie kozakuj tu

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaFrekwencja na godzinę 12.00
21.10.20180 1176
Trwają wybory samorządowe, mieszkańcy wybierają wójtów,burmistrzów i prezydentów miast oraz radnych miejskich, powiatowych i wojewódzkich. Prezentujemy jak wygla...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl