Józefowi Piłsudskiemu nie zdjęto ekskomuniki

Poniedziałek, 13 listopada 2017 o 09:24, autor: 10 712
Józefowi Piłsudskiemu nie zdjęto ekskomuniki

Od pewnego czasu zamieszczamy wybrany przez redakcję komentarz, który naszym zdaniem jest wart uwagi. Uznaliśmy, że być może tym sposobem uda nam się wspólnie, wraz z czytelnikami, wciąż podnosić poziom dyskusji pod artykułami. Tym razem wybraliśmy wypowiedź, związaną z pomnikiem Józefa Piłsudskiego, który ma powstać w Sławie. Jednocześnie informujemy, że treści zawartych w komentarzach nie należy utożsamiać z opinią i poglądami redakcji.

autor: Patriota / artykuł: 27 lipca spotkanie w sprawie pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego

Interesuje mnie postawa ks. Proboszcza że Sławy w tej inicjatywie, czy pomnik poświęci. Albowiem odstępcy od wiary katolickiej Józefowi Piłsudskiemu nie zdjęto ekskomuniki. W myśl ówczesnego prawa kanonicznego mogła to zrobić tylko Stolica Apostolska. Tego nie uczyniła. Zgodnie z tym, ksiądz katolicki nie może brać czynnego udziału w takich uroczystościach. A tym bardziej dokonać aktu poświęcenia pomnika Józefa Piłsudskiego. Odsyłam zainteresowanych do zapoznania się z prawdziwymi faktami.

REKLAMA

Komentarze (10)

avatar
~suweren
13.11.2017 09:54

Piłsudski jednak był wielkim wizjonerem . " Powiedział że Polska to piękny kraj ale ludzie to ku... ". To powiedzenie pasuje dziś do dzisiejszej sytuacji . Każdy zadeklarowany patriota a uczynki i działania ? .

avatar
~Jan Kotwicki
13.11.2017 11:35

Nawet odrobina święconej wody na głowę każdego socjalisty może przynieść dobre owoce.

avatar
~Janek Pradera
13.11.2017 13:08

Brawo dla autora komentarza. Krótko, trafnie i w samo sedno. Podobna sprawa z p. Sendlerową, która kojarzona jest tylko ze sprawą ratowania dzieci i tu słusznie, chwala i gloria za to. Natomiast później nie stroniła od piastowania wysokich funkcji w komunistycznych organizacjach. Ciekawe, czy na mocy ustawy dezubekizacyjnej ulice nazwane jej imieniem znikną z krajobrazu. Ten przykład pokazuje tylko że nic nie jest tylko czarne ani białe i że należy zachować dużo pokory i umiaru w osądach, czego sobie i wszystkim życzę.

avatar
~1111
13.11.2017 22:40

Sendlerowej nie usuną, bo uratowała żydów, a to wszystko inne wybacza wg naszej obecnej jak i poprzedniej wladzy:) wystarczy zobaczyć kto z obecnych polityków nosi mycke, i wszystko będzie jasne :) pozdrawiam.

avatar
~Jan Kotwicki
13.11.2017 13:44

Słuszna twoja racja! Ja uważam się za przyzwoitego Polaka, ale co z tego, jak byłem mały to obrywałem muchom skrzydełka!

avatar
~Patriota
13.11.2017 14:17

Jest różnica, odrywać muchom skrzydełka od mordu współbraci.Zrobiono z Piłsudskiego bohatera, wzór Polaka-katolika. A on nie był katolikiem. Wiarę traktował bardzo instrumentalnie,(małżeństwo z protestanci i przyjęcie jej wiary). A nade wszystko Piłsudski był masonem i apostatą A dla masonów Chrystus nie istnieje. Zatem pytam: Polak - katolik....

avatar
~Adaś
13.11.2017 15:10

Każde czasy tworzą sobie na swoje potrzeby bohaterów , takich "zuchów", np. ostatnio "Żołnierzy Wyklętych" - J. Kurasia ps. "Ogień" czy Zg. Szendzielarza ps. "Łupaszka" , wielkich polskich patriotów , bezpośrednio walczących o Wolność ...... lecz czy na pewno byli nimi , czy nie jest tak, że określone na dzisiaj grupy polityczne pragną uobecnić w naszej świadomości "wzorzec" potrzebny na budowanie jakiejś tam ideologii ? Teraz jest to akcent chrześcijaństwa, niby kompromis między skłóconym narodem gdzie w tle są różne żródła i okoliczności np. smoleński wypadek lotniczy, czy wyimaginowana chęć prymu w UE lub "niby" islamizacja kraju . Mamy historię ciężką , złożoną z wielu wydarzeń które chciały ofiar, .... to dało wielu wspaniałych, wyjątkowych autorytetów, a skoro mowa o Piłsudskim to nie należy zapominać o prawdzie ! Kto był faktycznym autorem warszawskiej wiktorii? Do Naczelnego Wodza należały decyzje strategiczne. Z drugiej strony generał Rozwadowski wydał rozkaz nr 10000 i bezpośrednio dowodził bitwą. Od 12 sierpnia Piłsudski był chory , nie brał udziału w dowodzeniu, cierpiał na załamanie nerwowe spowodowane tragiczną sytuacją na froncie i to z kolei spowodowało złożenie dymisji na ręce Witosa . Tworzenie autorytetów na potrzeby bieżącej "konsumpcji" politycznej przychodzi nam łatwo, scena polityczna szuka norm, wzorców, reguł prawa i wszelakich zasad aby w swoim rygorze wymusić karność każdemu i nazwać to państwowością . To na dzisiaj urzędowe i formalne podejście do ojczyzny, ....... przypomnę, ..... ponad 2mln Polaków nie miało skrupułów wjechać i nie mają do dzisiaj też żadnych wątpliwości aby powrócić do haseł którymi jesteśmy jakiś już czas "zamęczani" . Narody mają historię i powinny o nią dbać, liberalna religia musi być aprobowana a miłość do ojczyzny nie jest winą Tuska ..... nawet Ci co już nie wrócą i nie mówią o PiS dobrze , mają wielkie prawo do POLSKI. Adaś

avatar
~ext7
13.11.2017 16:38

„Polskość ,to nienormalność” – takie oto słowa wypowiedział jeden z prominentnych polityków III RP. Hmm. Co o tym pomyśleć może taki bidok jak ja, taki co to kocha Polskę? I chyba dlatego Kaczfi jest mi bliski, a Donald obcy. Adasiek !! Jak o Historię chodzi (zwłaszcza tą najnowszą) to długo jeszcze więcej będzie pytań niż odpowiedzi. Cała nadzieja w „gówniarzach”( młodych Historykach, takich nie skarżonych polityką),którzy poszperają i opublikują FAKTY ,bez jakich kolwiek własnych opinii.

avatar
~Adaś
14.11.2017 12:11

Ad. ext7 - Witaj, ..... czy mogę jeszcze Tobie trochę "potruć" ......? Gdyby wszyscy Ci co są w Twojej opcji , choć w połowie byli realizatorami treści jakie przedkłada prezes , to zacząłbym wierzyć w te pierwsze jaskółki ? Jednak doły (elity gminne) nie mają tej samej wizji, ..... Ci "eksperci" zmienili też kolejność wartości , .... najpierw "tantiema" , póżniej ważniactwo a na narodowość ..... o.. ho.. ho..... Jestem przekonany , że Ci "Wielcy" Polacy np. J. Piłsudski absolutnie inaczej by interpretowali dzisiejsze "cwaniactwo" i "piractwo" w spółkach skarbu państwa czy budżetówkach ....... a to trwa nadal ( np. prezenterzy TVP zarabiają krocie, prezesi spółek miliony rocznie itd. .... ) Krzysiu, ostatnie Twoje zdanie to "mikstura" obecnego czasu, .... tylko dodam , czekam na "pogorzelisko" po PO-PiS i narodzenie nowego nurtu. Identyfikator "wielkiego" Mariusza czy symbole "niestrawnego" Antoniego może i nie dają się "przegryż" ale są również niemożliwe do strawienia. Adaś

avatar
~ext7
14.11.2017 13:35

Cześć Adasiek!!!Adam ,to jakie kadry ma Kaczor jest wiedzą powszechną. Ma niewielką grupę wiernych pretorianów ,takich co to życie gotowi oddać dla sprawy ,ale większość to konformiści. Oczywiście jak któryś zaczyna pajacować ,to Kaczafi pacnie pałką w łeb i odeśle do „czyśca”(zamrażarki) albo do piekła(polityczny niebyt).Problem jednak w tym ,że nie wszystkie informacje o niecnych postępkach PIS-owców docierają do ucha Prezesa.. Adam ja w zasadzie TV nie oglądam. Dlaczego? Ano dlatego ,że niezależnie od kanału wszyscy oni uprawiają wredną propagandę- tam nie ma rzetelnej informacji. TVPaździeż kojarzy mi się z gierkowską propagandę sukcesu ,a te komercyjne z urbanowym „NIE”. To ,że telewizyjne „pampersy” pobierają ze wszech miar (nie)słuszne pensyjki ,to fakt –dowodem tego może być wściekłość „chłopca z Zielonej Góry”, który to po tym jak go Kura z TVP wywalił, podniósł taki raban ,że nawet pijany Junker w Brukseli usłyszał.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl