TworzymyGłos Regionu

Jest ekspertyza w sprawie wiaduktu

Piątek, 01 grudnia 2017 o 15:31, autor: 7 3265
Jest ekspertyza w sprawie wiaduktu

Na wczorajszej sesji Rady Miejskiej w Sławie burmistrz Cezary Sadrakuła pokazał radnym ekspertyzę wykonaną w sprawie rozbiórki wiaduktu znajdującego się między Sławą a Starym Strączem. Burmistrz wyraził nadzieję, że dokument, za który gmina wydała 15 tysięcy złotych, przyczyni się do rozwiązania problemu z wiaduktem.

Sprawa rozbiórki wiaduktu znajdującego się pomiędzy Sławą i Starym Strączem ciągnie się już kilka lat. Właściciel, PKP, przez długi czas nie było zainteresowane tym obiektem, który przez to podupadał. Stan techniczny oraz fakt utrudnienia transportu ciężarowego przyczynił się do tego, że mieszkańcy coraz bardziej chcieli aby wiadukt został rozebrany. Kiedy stanowisko w tej sprawie zajęła już Rada Miejska i Rada Powiatu wszyscy myśleli, że uda się doprowadzić to szybkiego końca żywot nieużywanego wiaduktu. Wówczas okazało się, iż wiadukt jest zabytkiem i zgody na rozbiórkę nie wydała Lubuska Konserwator Zabytków. Wiele starań w pozytywne dla mieszkańców rozstrzygnięcie tej sprawy poczyniła radna sejmiku województwa lubuskiego Małgorzata Gośniowska – Kola. Ostatnim aktem walki o rozbiórkę budynku miało być przygotowanie ekspertyzy technicznej, która wykaże, że jest on niebezpieczny i wymaga rozbiórki. Zlecenie i sfinansowanie tego dokumentu wzięła na siebie gmina Sława. Wczoraj burmistrz poinformował radnych, że prace inżyniera dobiegły już końca.

- Przygotowana została ocena stanu technicznego wiaduktu w linii kolejowej, przecinającej drogę wojewódzką nr 278 między Sławą a Starym Strączem. Już na komisji przeczytałem to co z dokumentu, za który zapłaciliśmy 15 tysięcy najistotniejsze. Ekspertyza kończy się zdaniem „Istniejący obiekt stanowi przeszkodę dla prawidłowego i bezpiecznego ruchu po drodze wojewódzkiej i powinien zostać rozebrany” – mówił burmistrz.

Jak zapowiedział Cezary Sadrakuła ekspertyzę przekażę pani Gośniowskiej – Koli z nadzieją, że przyczyni się to do szybkiego rozwiązania uciążliwego dla mieszkańców problemu.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (7)

avatar
~Lubuszanka
02.12.2017 10:06

W końcu wydarzy się coś dobrego. Szkoda, że były burmistrz Wschowy Krzysztof Grabka nie dotrzymał obietnicy o zbudowaniu ścieżki rowerowej w miejscu torów od Wschowy do Sławy. Dorobił się tylko w Urzędzie na obietnicach, Sława ma dobrego gospodarza od lat, dba o wszystko, to cieszy. Wschowa , moje miasto gdzie mieszkam jest ruiną, Sława moje miejsce urodzenia i lata młodości, tam się chce być codziennie. Burmistrzowie Wschowy pomijając czasy KOMUNY ~~~ do kosza. Pozdrawiam całą Sławską ekipę rzadzącą z Urzędu Gminy Sława

avatar
~Ann
02.12.2017 12:33

To prawda na obietnicach sie konczy, a potem amnezja o wyborcach pamiętaja tyko jak trzeba glosowac i a potem niepotrzbni i zapomniani i jak sie czlowiek odezwie w sprawie np pracy to nie znają. Nie ma na kogo glosowac w przyszlych wyborach.

avatar
~Observer
07.12.2017 08:16

Wczoraj, wracając z Leszna o godz. 19-tej znów stał (na światłach awaryjnych) przed tym feralnym wiaduktem duży TIR... Kierowca był kompletnie zdezorientowany!! Ciemno, deszczowo - kompletna pustka... Ni to zawrócić, ni to cofać!! Nie mówiąc już o próbie przejechania pod tym wiaduktem!! TRA-GE-DIA!!! [...] Wydaje mi się, iż jedna lub dwie "laski" załatwiłyby problem tego wiaduktu natychmiast i definitywnie :-D

avatar
~gena
08.12.2017 10:45

wschowski samorzad to prowizorka ,dbają tylko o ;rynek wokół ratusza

avatar
~ktoś tam
10.12.2017 12:08

Jeszcze co nie którzy będą płakać za tym wiaduktem.Nie zapominajcie ,że jak ruszą tiry to rozjadą te marne a wręcz bardzo kiepskie drogi i dopiero się zacznie gehenna.

avatar
~Jan Kotwicki
10.12.2017 12:41

Tiry nie ruszą! Naszego zastoju gospodarczego od strony zachodniej pilnuje most kolejowy koło Wygnańczyc, ubezpieczany dodatkowo przez wschowskie muzealnice.

avatar
~A
22.12.2017 09:36

A co tiry maja się nauczyć latać?.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaUpamiętnili Wiec Polski
12.12.20180 402
Złożeniem kwiatów pod tablicą, upamiętniającą wiec polski, rozpoczęły się uroczystości, związane z obchodami 100-lecia tego wydarzenia. Kwiaty pod tablicą złożyli między innymi b...
nazwa
Radykalna podwyżka diet?
11.12.20189 1516

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl