TworzymyGłos Regionu

Jak zamówić kontener na gruz - podstawowe informacje

Niedziela, 18 lipca 2021 o 21:13, autor: 0 117
Jak zamówić kontener na gruz - podstawowe informacje

Remonty i budowy zawsze wiążą się z ogromną ilością śmieci i gruzu, jakie po nich pozostają. Samodzielny wywóz gruzu jest rzeczą bardzo trudną, a dla wielu wręcz niemożliwą. Nie ma jednak powodu do obaw - na rynku funkcjonują profesjonalne firmy, które zajmują się dostarczaniem kontenerów na śmieci wielkogabarytowe. Z ich pomocą pozbycie się gruzu pozostałego po budowie nie będzie stanowić żadnego problemu.

Jak wygląda podstawienie kontenera na posesję klienta i odbiór załadowanego pojemnika?

Kontenery na śmieci wielkogabarytowe różnią się rozmiarem, w zależności od potrzeb zamawiającego. Przykładowo, w przypadku klientów indywidualnych, którzy zamawiają kontener pod dom jednorodzinny, wystarczy pojemnik o stosunkowo małej wielkości. Jeśli natomiast zamawiającym jest firma budowlana, która właśnie skończyła budowę nowej posesji, wymiary kontenera mogą mieć nawet kilkadziesiąt metrów sześciennych, odpowiednio do ilości gruzu, który muszą pomieścić. 

Kontener na gruz Warszawa jest podstawiany za pomocą samochodu dostawczego firmy na wyznaczone przez klienta miejsce i pozostanie na nim przez czas określony w umowie. W ciągu tego czasu zadaniem klienta jest samodzielny załadunek gruzu do kontenera. Niektóre firmy oferują również załadunek śmieci jako część swojej usługi, co przydaje się szczególnie przy większej ilości odpadów. O takie szczegóły należy zapytać podczas zamawiania usługi. Po wyznaczonym w umowie czasie samochód firmy wraca i zabiera wypełniony pojemnik w celu utylizacji jego zawartości.

Jak można zamówić kontener na śmieci wielkogabarytowe?

Żeby zamówić pojemnik na odpady, należy osobiście skontaktować się z konkretną firmą. Można to zrobić na kilka sposobów. Najłatwiej jest to zrobić za pomocą telefonu. Wtedy można też szybko wypytać o wszelkie szczegóły związane z zamówieniem. Innymi możliwościami kontaktu z firmami są droga mailowa lub posłużenie się odpowiednim formularzem. 

Osobista rozmowa z przedstawicielem firmy jest konieczna również po to, by móc ustalić cenę dowozu kontenera. Cena usługi zależy od kilku czynników, mianowicie - miejsca dostawy kontenera na gruz, pojemności kontenera, czy czasu wynajmu kontenera. Na podstawie rozmowy ustalana jest kwota, jaką przyjdzie zapłacić klientowi za usługę.

Jakie materiały można wywieźć w kontenerze na gruz?

Jak sama nazwa wskazuje, głównym przeznaczeniem takiego pojemnika jest wywożenie szeroko rozumianego gruzu pozostałego na placach budowy bądź zalegającego przed domami jednorodzinnymi po skończonym remoncie. Nie jest to jednak jedyne, co można umieścić w takim kontenerze. Wszelkie odpady wielkogabarytowe, takie jak stare meble, czy elementy wyposażenia łazienek (np. wanny, prysznice, muszle klozetowe) mogą zostać załadowane do kontenera i wywiezione razem z gruzem ale tylko pod warunkiem że zgłosiliśmy to wcześniej firmie - stawki za odbiór czystego gruzu lub zmieszanych śmieci się różnią. Stanowi to prosty i wygodny sposób na pozbycie się wielu przedmiotów, zwłaszcza od dużym rozmiarze, które trudno byłoby zutylizować samodzielnie.

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl