TworzymyGłos Regionu

Jak wybrać właściwa drogę do nowoczesnego systemu ERP 4FACTORY?

Poniedziałek, 11 października 2021 o 14:12, autor: 0 80
Jak wybrać właściwa drogę do nowoczesnego systemu ERP 4FACTORY?

W obecnych czasach dynamicznych zmian nowoczesny system ERP (ang. Enterprise Resource Planning) musi być kręgosłupem każdej firmy produkcyjnej!

ERP jest tak fundamentalną częścią zarządzania każdą firmą, ale decyzja o jego zmianie jest podejmowana bardzo niechętnie. Amerykańscy eksperci twierdzą, że firmy produkcyjne zwykle używają systemów ERP, które zostały wdrożone bardzo dawno czyli od 10 do 20 lat temu.

W wielu sektorach gospodarki firmy używają systemu ERP głównie do zarządzania finansami, lecz przedsiębiorstwa produkcyjne mają znacznie większe potrzeby. Producenci muszą bardzo dobrze zarządzać bardzo istotnym obszarem ich działalności - strukturami produktów i instrukcjami pracy. Procedury dobrze zaimplementowane w systemie ERP 4FACTORY stanowią podstawę uzyskania wielu produkcyjnych certyfikatów i spełnieniu norm np. systemu zarządzania jakością ISO 9001. Dodatkowo firmy dostosowują swoje rozwiązania ERP, aby stworzyć unikalne procesy biznesowe, które dają przewagę konkurencyjną na trudnych i bardzo dynamicznie zmieniających się rynkach.

Dlatego zmiana systemu ERP oznacza, że firma może być zmuszona przejść przez kolejne audyty i certyfikacje. Mogą one wymagać zmiany procedur i procesów produkcyjnych, a wówczas konieczne będzie ponowne przeszkolenie wszystkich pracujących z systemem oraz spędzenie dni, a nawet tygodni na testowaniu i weryfikowaniu nowych procedur.

Ostatnio wiele firm stanęło w obliczu sytuacji, w której ich dostawca ERP zapowiedział "koniec życia" dla produktu, na którym opierały swoją działalność. Decyzja, którą podejmą będzie mieć wpływ na działanie firmy teraz i w przyszłości. Muszą zdecydować, którą drogą podążyć.

Należy wybrać dostawcę ERP, który dba o firmy używające jego oprogramowania, a w ciągu 35 lat działalności firma QAD, producent systemu QAD Adaptive ERP, zawsze wykazywała głęboką troskę i dbałość o swoich Klientów.

QAD projektuje oprogramowanie dedykowane dla przedsiębiorstw produkcyjnych, więc na ekranie komputera nigdy nie pojawi się dziwna terminologia branży ubezpieczeniowej czy konieczności przechodzenia przez pola zaprojektowane dla sektora publicznego. Pakiet QAD Adaptive ERP jest w pełni funkcjonalny, a jednocześnie prosty w użyciu i wdrożeniu. Oferuje swobodę w dostosowywaniu oprogramowania do zmieniających się potrzeb firmy, niezależnie od tego, czy jest ono uruchamiane w siedzibie firmy, w chmurze czy w ramach wdrożenia mieszanego.

Aby wybrać właściwą drogę należy najpierw sprawdzić jak wybrać lepszy system ERP: https://alternatywasap.dsr.com.pl/


Artykuł powstał w oparciu o materiały QAD Inc. i DSR S.A. - program do planowania produkcji

REKLAMA

    Dział "Czytelnia" może zawierać treści reklamowe oraz lokowanie produktów.

  • Czytelnia

Komentarze (0)

avatar

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl