III Wschowski Budżet Obywatelski - czas na zgłoszenie projektów

Piątek, 04 sierpnia 2017 o 09:20, aktualizacja Środa, 09 sierpnia 2017 o 16:13, autor: 3 1322
III Wschowski Budżet Obywatelski - czas na zgłoszenie projektów

Trwa czas przeznaczony na zgłaszanie projektów do trzeciej edycji Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego. Każdy mieszkaniec gminy Wschowa ma szansę, aby jego pomysł został w 2017 roku zrealizowany.

Trzecia odsłona Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego to możliwość aby mieszkańcy gminy Wschowa zrealizowali różnego rodzaju projekty, na które gmina przeznacza 600 tysięcy złotych. Mogą to byś inwestycje w infrastrukture, kulturę, sport i rekreacje czy cokolwiek innego, wszystko zależy od pomysłowości mieszkańców. Do 21 sierpnia każdy ma możliwość zgłosić swoj własny projekt. Regulamin WBO się nie zmienił, więc jedynymi wymogami formalnymi są:

- poparcie projektu przez miniumum 10 mieszkańców gminy,

- inwestycja musi być realizowana na majątku gminy,

- kosztoryst projektu nie może przekraczać 100 tysięcy złotych.

Po złożeniu projektów przejdą one weryfikacje czy spełniają wymogi formalne, a następnie 9 października ruszy głosowanie mieszkańców, które potrwa do 31 października. Szczegóły dotyczące Wschowskiego Budżetu Obywatelskiego dostępne są na stronie internetowej wschowa.pl w zakładce Wschowski Budżet Obywatelski.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar
~lobo
05.08.2017 15:52

Budżet Obywatelski we Wschowie to fikcja robiopna pod dyktando p.Czopka!!!!

avatar
~Gekon
06.08.2017 01:09

Proponuję przekazać środki z BO na odprawy dla burmistrzów! Wydamy spore pieniądze ale odzyskamy nadzieję na lepsze jutro i to rok wcześniej.

avatar
~ext7
06.08.2017 16:51

ad"lobo" Panie Kolego! Budżet Obywatelski wcale nie musi być fikcją pod dyktando kogokolwiek. Wydaje mi się ,że gdyby przyjęto przejrzyste reguły, to ten przy dużym zaangażowaniu społeczności spełniłby swoją rolę. Nie jestem mieszkańcem Zacisza ,ale gdyby pojawił się projekt „Ulica Zacisze” – można rozbić na trzy mniejsze :jezdnia ,chodniki ,oświetlenie, to głosowałbym „rękami i nogami ”Hmmm.. Zacisze, to teoretycznie Wschowa XXI wieku, a praktycznie błoto po kostki ,ciemno jak nie przymierzając w....d - witam w dziewiętnastym wieku.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaDzieci zmierzyły się w Aquathlonie
21.07.20180 264
Już po raz 21. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku rozgrywane są zawody w Triathlonie. 21 czerwca, w sobotę, ci najmłodsi i trochę starsi zmierzyli się w aquathlonie. Zmagania po...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl