TworzymyGłos Regionu

I Ogólnopolski Przegląd Sygnalistów Myśliwskich (ZAPOWIEDŹ)

Wtorek, 07 września 2021 o 19:27, aktualizacja Wtorek, 07 września 2021 o 19:36, autor: 3 588
I Ogólnopolski Przegląd Sygnalistów Myśliwskich (ZAPOWIEDŹ)

Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie ogłasza organizację I Ogólnopolskiego Przeglądu Sygnalistów Myśliwskich „O statuetkę Diany Wschowskiej” – Wschowa 2021.

W ramach wydarzenia odbędą się przesłuchania konkursowe:

• w kategorii indywidualnej w klasach D, C, B, A

• oraz w kategorii indywidualnej w klasie specjalnej „O statuetkę Diany Wschowskiej”

Przegląd odbywa się według „Regulaminu Ogólnopolskich i Regionalnych Konkursów Sygnalistów Myśliwskich” obowiązującego w Klubie Sygnalistów Myśliwskich Polskiego Związku Łowieckiego.

Natomiast przesłuchania solistów w klasie specjalnej „O statuetkę Diany Wschowskiej” są oryginalną konkurencją mającą na celu promocję historycznej postaci Królewskiego Miasta Wschowy – Diany Wschowskiej Zofii Gorzeńskiej związanej ze staropolską tradycją dworsko-łowiecką.

W przeglądzie tym soliści prezentują jeden obowiązkowy utwór, którym jest „Fanfara na cześć Diany Wschowskiej” (muz. Mieczysław Leśniczak). Nuty w załączeniu.

Organizatorzy zapraszają na przegląd wszystkich miłośników kultury dworskiej i łowieckiej, który odbędzie się 6 listopada 2021 roku we Wschowie.

Pełne informacje o przeglądzie wraz ze szczegółowym programem i obowiązującymi regulaminami znajdują się na stronie internetowej www.muzyka.mysliwska.pl oraz www.ckir.wschowa.pl

Zgłoszenia udziału w przeglądzie przyjmuje w terminie nieprzekraczalnym do 25 października 2021 roku tylko w wersji elektronicznej za pośrednictwem strony internetowej www.muzyka.mysliwska.pl oraz informacji udziela komitet organizacyjny przeglądu pod adresem:

Centrum Kultury i Rekreacji we Wschowie ul. Niepodległości 1, 67-400 Wschowa, tel. 65 540 23 36, e-mail: sekretariat@ckir.wschowa.pl oraz Mieczysław Leśniczak tel. 609 486 314, e-mail: mieczyslawlesniczak@wp.pl

Tekst/foto: CKiR Wschowa, gminawschowa.pl

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Słodki Owoc
08.09.2021 06:37

Brawo organizatorzy za inicjatywę! Może się to stać piękną wschowską tradycją. Życzę wytrwałości i hojnych patronów.

avatar
~Ja
08.09.2021 09:09

W naszym powiecie jest wielu sygnalistów. Wśród nich niestety niewielu myśliwskich.

avatar
~Trąbiarz
08.09.2021 13:42

Nareszcie jakaś porządna impreza się szykuje, która wypromuje Wschowę na cały świat . Bez komentarza...

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl