Gra miejska w Brennie

Wtorek, 28 listopada 2017 o 15:03, aktualizacja Piątek, 01 grudnia 2017 o 16:14, autor: 0 1088
Gra miejska w Brennie

Uczniowie III klasy gimnazjum Branżowej Szkoły I stopnia im. Powstańców Wielkopolskich w Brennie w ramach warsztatów - perspektywy kształcenia przyrodniczego i związane z tym zawody, oraz warsztatów doradztwa zawodowego uczestniczyli 24 listopada 2017r. w grze ulicznej mającej na celu praktyczne poznanie różnych zawodów związanych z wiedzą przyrodniczą i miejsc praktyk na naszym terenie. Zajęcia te odbywają się dzięki projektowi unijnemu: "Klucz do kompetencji - program rozwojowy szkół w Gminie Wijewo" realizowanemu od października 2017r. w naszej szkole.

Uczestnicy po otrzymaniu mapy z zaznaczonymi punktami i zestawem zadań wyruszyli w poszukiwaniu skarbu, który być może został ukryty przez przezornego, dawnego dziedzica pałacu wijewskiego. Przed wyruszeniem dwie grupy pod opieką pani Anny Walachowskiej i Doroty Pytlik odczytały informacje o historii naszych terenów i legendzie związanej z pałacem wijewskim. Na trasie poszukiwania znalazły się następujące miejsca: Gabinet Fryzjerski pani Anny Wojciechowskiej, Lakiernia pana Alojzego Wolniczaka, Gospodarstwo Rolne państwa Eweliny i Łukasza Kowalów, Stolarnia pana Krzysztofa Firleja, Piekarnia GS Wijewo, Ogrodnictwo pana Krystiana Napieralskiego oraz Sklep Wielobranżowy w Wijewie. Kres wędrówki poznawania zawodów znajdował się na ul. Piaski w wigwamie.

Młodzież w niecodzienny sposób poznała wiele miejsc odbywania praktyk oraz mogła przekonać się osobiście, czy dany zawód jest dla nich atrakcyjny. Dziękujemy bardzo serdecznie wszystkim właścicielom firm za miłe przyjęcie i przekazanie wielu cennych dla gimnazjalistów informacji.

(ZSB)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl