Gościł trzech mężczyzn, został przez nich okradziony

Poniedziałek, 09 stycznia 2017 o 11:34, aktualizacja Czwartek, 12 stycznia 2017 o 09:19, autor: 0 2143
Gościł trzech mężczyzn, został przez nich okradziony

67-latek ze Sławy zgłosił kradzież 4,5 tysiąca złotych. Okazało się, że kradzieży dokonali mężczyźni, którzy dzień wcześniej gościli u poszkodowanego. W dodatku jedna z tych osób wyniosła piec żeliwny z niezamieszkałego budynku w Sławie. Policjanci zatrzymali sprawców kradzieży. Mężczyznom grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

3 stycznia do komisariatu zgłosił się 67-latek, mówiąc, że został okradziony.

- Policjanci kryminalni ustalając okoliczności oraz przebieg zdarzenia wytypowali trzech mężczyzn, którzy mogli mieć związek ze zniknięciem 4,5 tys. zł z pomieszczenia gospodarczego pokrzywdzonego - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa -  Jak się okazało zgłaszający gościł młodych mężczyzn poprzedniego wieczoru i nic nie wskazywało na to, że mężczyźni mogliby mieć nieszczere intencje wobec gospodarza.  Zaangażowani w sprawę sławscy kryminalni  ustalili wersję zdarzenia, oraz dalsze losy nie małej sumy pieniędzy.  29, 33 i 34-latkowie pieniądze postanowili wydać na ubrania, odwiedzając sklepy odzieżowe w Sławie.

Jeden z mężczyzn, 34-latek, 5 stycznia postanowił wynieść piec żeliwny z jednego z niezamieszkałych budynków w Sławie.

- Wykorzystując sprzyjające okoliczności i panującą noc, wybił szybę i  wszedł do środka. Swoją uwagę skupił na piecu żeliwno-kaflowym, który znajdował się w  pomieszczeniu budynku. Mężczyzna zapakował piec na wózek - mówi Maja Piwowarska - W trakcie nocnego monitoringu miasta sławscy policjanci zwrócili uwagę na mężczyznę pchającego wózek z dużym pakunkiem.  W trakcie policyjnych sprawdzeń wyszło na jaw, że piec wartości 500 złotych został wywieziony z opuszczonego budynku.

Mężczyznom grozi kara pozbawienia wolności do lat 5.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaZaproszenie na otwarcie wystawy "Świadkowie minionych pokoleń"
21.02.20180 161
Świadkowie minionych pokoleń to wystawa archeologiczno-etnograficzna przygotowana z okazji jubileuszu 50-lecia istnienia Muzeum Ziemi Wschowskiej, którą prezentowana będzie od 28 lutego do ...

Ogłoszenia

Stacja Kontroli Pojazdów
Stacja Kontroli Pojazdów
Oferuje usługi
działka budowlana
działka budowlana
Działka budowlana
REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl