TworzymyGłos Regionu

Gmina Szlichtyngowa wesprze Szpital we Wschowie

Piątek, 27 listopada 2020 o 10:45, aktualizacja Piątek, 27 listopada 2020 o 10:50, autor: 8 824
Gmina Szlichtyngowa wesprze Szpital we Wschowie

Rada Miejska Szlichtyngowa podczas sesji dnia 25 listopada 2020 r. przyjęła uchwałę w sprawie udzielenia pomocy finansowej Powiatowi Wschowskiemu w formie dotacji celowej na realizację zadania pn. „Zakup sprzętu medycznego z przeznaczeniem dla Nowego Szpitala we Wschowie Sp. z o.o.”.

Przez Gminę Szlichtyngowa udzielone będzie wsparcie w kwocie 12.000,00 zł na zakup potrzebnego urządzenia medycznego, jakim jest analizator parametrów krytycznych.

Analizator jest niezwykle przydatnym, ratującym wręcz życie sprzętem używanym w szpitalach w ostrych przypadkach, gdyż pozwala błyskawicznie sprawdzić część kluczowych parametrów, pomaga postawić właściwą diagnozę i wdrożyć odpowiednie postępowanie.

Wykorzystywany będzie przez pracowników szpitala w codziennej pracy i pomocny będzie zwłaszcza w dobie walki z pandemią koronawirusa.  Służyć będzie Mieszkańcom Powiatu Wschowskiego, w tym także Mieszkańcom Gminy Szlichtyngowa.

(Szlichtyngowa.pl)

REKLAMA

Komentarze (8)

avatar

avatar
~Ja
27.11.2020 12:54

A dzieci w Szlichtyngowskim przedszkolu nie mają na wodę do picia, rodzice muszą robić zrzutki. A proszę powiedzieć ile pomogła gmina wschowa. Na ozdabianie miasta są pieniądze ale na szpital czy inne bardzo ważne sprawy nie ma pieniędzy. Ja nie rozumie czym gospodarze się kierują taka rozrzutnością.

avatar
~Wyborca
27.11.2020 15:36

Ale niech pan/ni porówna o ile już jest lepiej od poprzedniej burmistrz ? Ile ta teraz robi, ile tamta z pisu. Na która ta przychodzi do pracy i o której z niej wychodzi a i psa nie musi wyprowadzać . Jest też wielka różnica w inwestycjach drogowych ,miasto ładnieje a to poprzednia tylko skłócała mieszkańców.

avatar
~Mieszkanka
27.11.2020 17:03

A pani burmistrz szasta pieniędzmi w prawo i w lewo , a może by tak dziury polatać na drodze do cmentarza bo można koła pogubić na to brak pieniedzy

avatar
~Zosia
27.11.2020 17:16

Niedługo nowy rok i większe podatki to można pieniądze rozdawać nie na swoje inwestycje

avatar
~Ja
28.11.2020 19:48

Pomagać prywatnemu szpitali??!!!. Gmina z nadmiarem pomiędzy.!!!.

avatar
~mieszkanka Wschowy
29.11.2020 16:53

Tak masz rację trzeba coś pokazać ale dlaczego nikt z mieszkańców nie chce mieć gazu w domu tylko butle które są niebezpieczne tego nikt nie bierze pod uwagę Pani Burmistrz

avatar
~Xxx
01.12.2020 07:28

Masakra , w szkołach trzeba składać się na picie itp. Pomoc szpitalowi jest ważna pfff. Taka bogata Szlichtyngowa, a choinka co roku wygląda, jak pozal się Boże, aż wstyd !!!!!!! Dekoeacje ze styropianu.

avatar
~JaA
01.12.2020 07:34

Mogla by Pani burmistrz zainwestować więcej w nasza gminę. Dzieci niemaja się gzie bawić, plac zabaw na Miodowej , gdzie wiecznie słońce. Klub seniora o nich pomyleli, a gdzie w tym wszystki sa Dzieci??? Maaja biegać po parku, gdzie siedza pijaki i sikają po trawnikach. . Wstyd i hańba... p.s jeszcze nigdy nie widzialam piękniejszej choinki jak u nas??? ze styropianu

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

Kupię mieszkanie
Kupię mieszkanie
Mieszkania
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl