Gimnazjalista ukradł samochód nauczycielce

Czwartek, 12 lutego 2015 o 10:41, autor: 54 11600
Gimnazjalista ukradł samochód nauczycielce

14-latek włamał się, a następnie ukradł samochód nauczycielki. Do zdarzenia doszło na parkingu przyszkolnym we Wschowie. Nieletni odjechał z parkingu i zdążył uszkodzić samochód. Chłopak stanie przed Sądem Rodzinnym.

- We wtorek (10 lutego) w godzinach późno południowych dyżurny wschowskiej Komendy Policji otrzymał zgłoszenie o kradzieży osobowego Nissana z parkingu przyszkolnego we Wschowie - mówi Maja Piwowarska-Szewiało Oficer KPP Wschowa - Wschowscy kryminalni błyskawicznie podjęli działania, aby ustalić kto odjechał tym pojazdem z parkingu i aby odzyskać warte ponad 10.000 złotych auto. Policjanci ustalili, że sprawcą kradzieży jest młody mężczyzna. - Podjęte działania operacyjne pozwoliły na ustalenie personaliów młodego sprawcy. Następnego dnia w godzinach rannych policjanci ruchu drogowego otrzymali zgłoszenie o zniszczonym samochodzie, który został porzucony przy drodze w jednej z pobliskich miejscowości - mówi Maja Piwowarska-Szewiało - Jak się okazało na miejscu przewrócony samochód był skradzionym dzień wcześniej Nissanem. Typowania wschowskich policjantów były trafne. Po kilku minutach do Komendy Powiatowej Policji we Wschowie przywieziony został 14-latek odpowiedzialny za włamanie, kradzież, a następnie uszkodzenie i porzucenie pojazdu. Okazało się, że gimnazjalista wiózł jeszcze cztery osoby, które po dachowaniu samochodu, uciekły z miejsca zdarzenia. 14-latek przyznał się do przedstawionego mu zarzutu i złożył obszerne wyjaśnienia. - Teraz 14-latkiem zajmie się Sąd Rodzinny zgodnie z Ustawą o Postępowaniu w Sprawach Nieletnich - mówi Oficer Prasowy KPP Wschowa. (rak/foto: KPP)
REKLAMA

Komentarze (54)

avatar
~xxxxxxx
12.02.2015 11:16

ciekawe z jakiego gimnazjum ?

avatar
~Norbert Czechowski
12.02.2015 12:12

Chłopak po prostu znalazł receptę na nudę w szkole.

avatar
~xxxxxx
12.02.2015 12:12

z gimnazjum nr 2

avatar
~Caps
12.02.2015 12:14

No, raczej w gimnazjum nr 1 nie ma przyszkolnego parkingu,hehehe

avatar
~morski Q
12.02.2015 12:17

lol, w końcu się dzieje się a nie w kółko burmistrz, naczelnik, szkoła, kultura...w końcu coś w tym smutnym jak ..... mieście!

avatar
~aqa
12.02.2015 12:35

Do Caps Przy gim nr.1 jest parking przyszkolny - na przeciwko głównego wejścia do budynku przy blokach

avatar
~Caps
12.02.2015 13:03

To nie jest parking przyszkolny, proszę pani.Niech się pani najpierw dowie, a potem pisze, hehehe

avatar
~DARK
12.02.2015 13:11

Coraz bardziej niepokoi mnie pomysł pozostawienia tylko jednego gimnazjum. Teraz samochód, a potem co? Wrzesień zapowiada się nieciekawie.Ciężko jest mieć pod kontrolą tylu młodych ludzi,a przecież niedługo będzie ich w tej szkole jeszcze więcej.Właściwie to rodzice zostaną bez wyboru,bo gimnazjum językowe się nie liczy.Tam dostają się tylko wybrani. Może i dobrze, bo poziom też nie zachwyca.Oszczędności kosztem młodzieży i ich rodziców to złe posunięcia. Na pewno nie są one z myślą o młodych ludziach, których szanse coraz bardziej maleją. Ale, mówi się,że będą świetne standardy-dwa boiska, basen, korty itd. Hmmm...może...w XXII wieku. Powodzenia życzę !

avatar
~przykre
12.02.2015 13:30

Smutne. .. bez względu kim był ten przestępca ( bo juz tak trzeba go nazwać ) szkoda zmarnowanego życia. .. Jedyne szczęście ze nikogo nie zabił

avatar
~XYZ
12.02.2015 13:33

dokladnie Gim nr 1 nie ma parkingu przyszkolnego, i tu wlasnie zostalo ukazane dlaczego nie likidowac tego gimnazjum, tylko dzieciaki z gim 2 maja takie "mądre" pomysly

avatar
~do XYZ
12.02.2015 14:24

Dzieciak to dzieciak i założę się że w gim 1 też znajdą się tacy, którzy byliby do tego zdolni. Więc proszę nie mówić, że tu czy tam są mądrzejsi czy głupsi.

avatar
~Gimnazjalista Nr2
12.02.2015 14:27

Teraz się zacznie, nagonka na 2 gim. Przecież to był jeden uczeń, nie do końca mądry, ale nie należy nasuwać już że gimnazjum. Nr 2 to nie wychowane dzieci, z kryminalna przyszłością.

avatar
~aqa
12.02.2015 14:32

do Caps To dlaczego nauczyciele z gim 1 zajmują miejsca parkingowe mieszkańcom Wschowy ? Dlaczego nie postarają się o parking dla siebie ?

avatar
~n jb
12.02.2015 14:54

Jesteście jacyś nie normalni Co ma gim 1 do wypadku samochodowego !

avatar
~wsch
12.02.2015 14:58

jezu damianek coś ty zrobił...........................................

avatar
~Realista
12.02.2015 15:37

Nauczyciele parkują na parkingach przy placu Kosynierow ludzie znow doszukujcie sie problemu gdzie go nie ma. Prawda jest taka, ze gimnazjum powinno zostać ze względu na Wielkosc i podejście wychowawcze.

avatar
~gim 1
12.02.2015 15:45

Hahaha ale mam beke z damianka ale i tak bylo to głupie

avatar
~JamJestOn
12.02.2015 16:20

znaczy się, że w gim2 nawet potrafią jeździć... a w gim1 tylko łażą po ulicach i z przyzwyczajenia zawsze idą w stronę OSiR'u...

avatar
~Qrde
12.02.2015 16:31

Może obgadamy to na sali gimnastycznej w gim 1 ?? A no tak hehehe....

avatar
~zzz
12.02.2015 17:02

Do Aga- a może pani się postara, hehehhe. Poza tym wokół Placu Kosynierów jest tyle miejsc do parkowania, że nikt nikomu nic nie zabiera.