TworzymyGłos Regionu

Firma z Rawicza podpisze umowę na termomodernizację

Czwartek, 07 grudnia 2017 o 15:00, autor: 2 851
Firma z Rawicza podpisze umowę na termomodernizację

W najbliższych dniach powinna zostać podpisana umowa z firmą z Rawicza, która złożyła najtańszą ofertę w przetargu na termomodernizację SP1, SP2 i Przedszkola Samorządowego nr 5. O tym, że umowa zostanie podpisana zapewniła nas pani prezes firmy WIKONT z Rawicza.

31 października otwarto oferty w trzecim przetargu na termomodernizację trzech budynków oświatowych. Okazało się wtedy, że do przetargu zgłosiły się konsorcjum firm oraz przedsiębiorstwo z Rawicza. 27 listopada gmina ogłosiła, że w przetargu wybrano ofertę firmy z Rawicza. Od tego czasu w kuluarach pojawiały się sprzeczne informacje co do ewentualnego podpisania umowy między firmą z Rawicza a wschowską gminą.

30 listopada (czwartek) radny Krzysztof Grabka pytał o termin podpisania umowy i uzyskał odpowiedź od wiceburmistrza Miłosza Czopka (materiał filmowy zamieszczamy poniżej). Wiceburmistrz stwierdził:

-  Termin został wyznaczony 4 stycznia, czyli na przyszły poniedziałek - mówił wiceburmistrz, po czym się poprawił i dodał, cytuję - grudnia, grudnia, przejęzyczyłem się.

I rzeczywiście wiceburmistrz mówiąc w czwartek (30 listopada), że termin został wyznaczony na przyszły poniedziałek mógł mieć na myśli 4 grudnia, ponieważ z perspektywy 30 listopada przyszły poniedziałek wypadał właśnie 4 grudnia.

Jednak 4 grudnia minął, a informacja o podpisaniu umowy nie pojawiła się na stronie wschowskiego Urzędu. W związku z tym zadzwoniliśmy 7 grudnia najpierw do pani burmistrz Danuty Patalas z pytaniem o termin podpisania umowy, a następnie do Dariusza Przybylskiego, do którego skierowała nas pani burmistrz. Dariusz Przybylski poinformował nas, że umowa ma zostać podpisana w najbliższych dniach (padły terminy - 8 lub 9 grudnia, naczelnik twierdził, że nie pamięta dokładnie daty). Przypomniałem naczelnikowi, że wiceburmistrz mówił na sesji o 4 grudnia. W odpowiedzi usłyszałem, że wiceburmistrz się przejęzyczył i podał poprawną datę. Jak wynika z materiału filmowego - wiceburmistrz się przejęzyczył, owszem, mówiąc, że termin podpisania umowy został wyznaczony na 4 stycznia, po czym się poprawił i dodał, cytuję: grudnia, grudnia, przejęzyczyłem się. I to było jedyne przejęzyczenie w tej sprawie. Przyszły poniedziałek, o którym mówił wiceburmistrz,  z perspektywy 30 listopada wypadał właśnie 4 grudnia.

W związku z tym, że i wiceburmistrz, i naczelnik Dariusz Przybylski podają różne daty, skontaktowaliśmy się z firmą WIKONT. Podczas rozmowy, połączono nas z panią prezes firmy, która potwierdziła jedynie, że firma podpisze umowę z gminą. Pani prezes nie chciała podać jednak konkretnej daty podpisania umowy.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar
~Czytelnik
07.12.2017 21:08

A czas leci. Do 30 stycznia maja być zrobione projekty z pozwoleniem na budowę. A po drodze Uzgodnienia z Gminą, Święta i konserwator ... znowu bedzie po łebkach zrobione

avatar
~Janek
07.12.2017 21:12

9? Nie wiedziałem że nasz urzad pracuje w soboty. Lepsze czasy

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaczytelniaKiedy i jak robić świąteczne zakupy?
22.10.20180 50
Już niebawem grudzień, a z nim Boże Narodzenie i niekończące się przygotowania i zakupy. Nieodłącznym elementem tego okresu są również niezwykłe prezenty, które wręczamy nasz...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl