TworzymyGłos Regionu

Europejskie Dni Dziedzictwa

Środa, 07 sierpnia 2019 o 15:24, autor: 2 1239
Europejskie Dni Dziedzictwa

Za miesiąc odbędzie się inauguracja 27 edycji Europejskich Dni Dziedzictwa. Gospodarzem wydarzenia będzie Wschowa. Jakie atrakcje będą na nas czekać 7 września?

Europejskie Dni Dziedzictwa są inicjatywą Rady Europy i Unii Europejskiej. Polska włączyła się w 1993 r. do akcji promującej zabytki. Na czas trwania akcji udostępniane są zabytki, organizowane są wykłady, warsztaty oraz inne towarzyszące imprezy. 

Wschowska inauguracja zapowiada się bardzo ciekawie. Po uroczystym otwarciu inauguracji o godz. 12:00, wykład wygłosi Elżbieta Berendt pt."Wieloznaczna niematerialność. Fenomen pogranicza". Od godz. 15:00 będą trwały warsztaty: edukacyjne na Starówce, zabawy z bajkostworami "Podwórko Wyboraźni", kaligrafii, ceramiki, tkackie, plastyczne.

Do pasjonatów rycerstwa będzie można dołączyć na obozie rycerskim - Rota św. Judy Tadeusza. Miłośnicy muzyki będą mogli wysłuchać koncertów Zespołu Pieśni i Tańca z Krzepielowa, Kapeli Dudziarskiej i Zespołu Regionalnego z Bukówca Górnego oraz Kapeli podwórkowej "I to jest właśnie to".

(Foto: Europejskie Dni Dziedzictwa)

REKLAMA

Komentarze (2)

avatar

avatar
~Mieszkaniec
09.08.2019 08:48

Dobrze by było uporządkować miasto choć na ten czas. Nowa ścieżka rowerowa to jakaś zarośnięte gestwina. Akacje opanowały ten teren. Opadające i gnijace śliwki też. Są już pierwsze dziury na ścieżce, na razie małe, ale będą się powiększać. Może trzeba złożyć reklamację? Miasto powinno dbać o to co już powstało. Lepiej dbać i zapobiegać niż inwestować od początku.

avatar
~do powyżej
13.08.2019 07:37

Dobry gospodarz chodzi po swojej posesji i jej dogląda. Burmistrz odbywa trasę Wrocław - Ratusz we Wschowie i to samochodem. Nawet i w Ratuszu jedynym uczęszczanym szlakiem jest jego gabinet-WC i z powtotem. Nie zna pokoi w Ratuszu i ciekawe czy w ogóle już zna wszystkich swoich pracowników.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl