TworzymyGłos Regionu

Elementy wyposażenia wschowskiego kościoła Żłóbka Chrystusa odnalezione w Gdańsku?

Czwartek, 03 grudnia 2020 o 16:01, aktualizacja Czwartek, 03 grudnia 2020 o 16:05, autor: 4 1829
Elementy wyposażenia wschowskiego kościoła Żłóbka Chrystusa odnalezione w Gdańsku?

Drugiego grudnia pracownicy Muzeum Ziemi Wschowskiej udali się do Gdańska i Oliwy w celu odszukania i skatalogowania pozostających tam elementów wyposażenia wschowskiego kościoła Żłóbka Chrystusa. Prezentujemy zdjęcia, które wykonali.

Więcej informacji na ten temat odnajdą Państwo już wkrótce w najnowszym wydaniu gazety "Jestem ze Wschowy".

Tekst/foto: Muzeum Ziemi Wschowskiej

REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~123
03.12.2020 17:41

Kiedyś potocznie był to "szaber na ziemiach zachodnich", przez UB zwane zabezpieczaniem mienia poniemieckiego. Czy podobnie nie powinni się urzędnicy MZW wybrać do Leszna w celu odszukania i skatalogowania pozostających tam elementów wyposażenia wschowskiego ratusza, "wywiezionych" do nowo powstałego w 1975 roku województwa?

avatar
~do 123
04.12.2020 08:04

Wywieżli stare szafy i kilka skrzypiących krzeseł . Powinieneś też się upomnieć o "kadrę wschowskich urzędników " którzy zostali razem z tym inwentarzem zatrudnieni w Urzędzie wojewódzkim .

avatar
~@/123
04.12.2020 09:17

Trzeba być totalnym dzbanem, a by uważać, iż UB po wojnie szabrowało Kościoły na Zachodzie i wywoziło do Kościołów w Gdańsku, Sopocie , itd. ZERO WYOBRAXNI !!!!!.

avatar
~do 123
04.12.2020 10:51

Trochę elementarnej wiedzy historycznej szczególnie tej po drugiej wojnie . UB nie było od szabrowania ale od łapania szabrowników i nie tylko szabrowników . Ale to jest temat na inną rozmowę . A co do naszego tematu to wyposażenie tego kościoła jeszcze istniało w latach sześćdziesiątych ubiegłego wieku . Sam osobiście widziałem bo religia była obok w salce do której uczęszczaliśmy na religię .

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl