TworzymyGłos Regionu

Dzień włoski w Domu Kultury w Krzepielowie

Środa, 14 lutego 2018 o 11:03, aktualizacja Wtorek, 27 lutego 2018 o 16:50, autor: 0 1337
Dzień włoski w Domu Kultury w Krzepielowie

Choć za oknem mróz w Domu Kultury w Krzepielowie zamykając oczy można było za pomocą wyobraźni przenieść się w ciepłe, pełne słońca i aromatów cudownych przypraw południowe części Calabrii we Włoszech. Wszystko za sprawą kulinarnego dnia włoskiego.

Włochy nieodzownie kojarzą nam się z ciepłym, słonecznym klimatem i gorącym temperamentem mieszkańców przemierzających antyczne miasta na swoich skuterach. W Krzepielowie co prawda gorąco wczoraj nie było, a drogi niestety rozjeżdżają tiry nie skutery to dzieci, które biorą udział w zajęciach przygotowanych w ramach ferii zimowych mogły poczuć namiastkę prawdziwie włoskich klimatów. Specjalnie dla nich przygotowano kulinarny dzień włoski, na którym królowała potrawa ponad regionalna – pizza.

- W drugim dniu ferii przygotowaliśmy dzień włoski, robimy pizzę. Prócz tego dzieci oczywiście biorą udział w licznych zabawach, a także odbędzie się dzisiaj spotkanie z policjantką, która opowie nam o bezpieczeństwie w trakcie ferii – mówiła Marta Tomczak, kierownik Domu Kultury w Krzepielowie. – Przy wspólnym tworzeniu pizzy było mnóstwo zabawy, my odpowiadałyśmy za krojenie, a dzieci wyrabiały ciasto i dbały o odpowiedni dobór składników.

Dzień włoski to oczywiście nie koniec ferii w Krzepielowie. W tutejszym Domu Kultury zajęcia odbywają się codziennie, od godziny 9.00 do 14.00, a udział dzieci jest bezpłatny. Szczegółowy program na plakacie.

(olek)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaWigilia z WSTK
15.12.20180 114
15 grudnia w sali wiejskiej w Przyczynie Górnej WSTK zorganizowało wigilię, w której uczestniczyli zawodnicy, trenerzy i rodzice. Spotkanie rozpoczęło się od modlitwy i wspól...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl