„Dzielnicowy bliżej nas”- taktyki i techniki interwencji z klasami mundurowymi

Piątek, 12 maja 2017 o 09:20, aktualizacja Wtorek, 16 maja 2017 o 16:53, autor: 6 1350
„Dzielnicowy bliżej nas”- taktyki i techniki interwencji z klasami mundurowymi

Jak obronić się przed atakiem?  w jaki sposób posługiwać się środkami przymusu bezpośredniego? jak również podstawy prawne były tematami poruszanymi w trakcie dwumiesięcznych zajęć z klasami mundurowymi I ZS we Wschowie.  Spotkania prowadzili dzielnicowi sierż. szt. Arkadiusz Krajewski i sierż. szt. Marek Łaszczyński- policyjni instruktorzy samoobrony,  taktyk i technik interwencji, Judo i Ju-Jitsu.

Od początku lutego br. cyklicznie odbywały się zajęcia mające na celu doskonalenie wiedzy w obszarze bezpieczeństwa i sprawności fizycznej. Spotkania w ramach zawartego porozumienia odbywały się z klasami mundurowymi  I Zespołu Szkół we Wschowie. W trakcie zajęć fizycznych młodzież doskonaliła swoje umiejętności techniczne w zakresie kopnięć, uderzeń, dźwigni transportowych, technik w parterze. Chcąc tym samym zachęcić młodzież do wstąpienia w przyszłości w nasze szeregi dzielnicowi przedstawili środki przymusu bezpośredniego. Młodzież mogła sprawdzić swoje umiejętności w posługiwaniu się pałką wielofunkcyjną „tonfą”, kajdankami, czy też w zakładaniu kaftana bezpieczeństwa. Zajęcia praktyczne opierały się na również części teoretycznej, młodzież zapoznawała się z obowiązującymi przepisami prawnymi dotyczącymi m.in. legitymowania osób, kontroli osobistej, sprawdzeń i przeszukań osób. Nie zabrakło informacji na temat „Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa”, jak również aplikacji mobilnej „Moja Komenda”.

Zajęcia urozmaicone zostały elementami sztuk walki Judo- pod okiem instruktora tej dyscypliny sierż. szt. Marka Łaszczyńskiego, oraz o elementy Ju-Jitsu pod instruktarzem sierż. szt. Arkadiusza Krajewskiego.

opr. podkom. Maja Piwowarska

Oficer Prasowy KPP Wschowa

REKLAMA

Komentarze (6)

avatar
~Inne
12.05.2017 09:42

A może zrobicie taki kurs dla młodych dziewczyn - tylko i wyłącznie dla nich ??? Fajne coś takiego byłoby....

avatar
~do inne
12.05.2017 20:34

co jakiś czas oferują ćwiczenia w ramach akcji Bezpieczna kobieta. wiek nie ważny.

avatar
~kobieta...
13.05.2017 09:19

Pytanie: - gdzie te kobiety na terenie Wschowy i okolic są zagrożone?. Kto widział, kto słyszał o dzielnicowym we Wschowie, a już szczytem jest widzieć go na terenie gminy i okolic???, Policja ma przestarzały PER - jak chce zaistnieć w mediach, to albo wykazuje się akcjami: łapanie pieszych, rowerzystów, pijanych kierowców, a w ostateczności pseudo uczenie samoobrony. A, kiedy sami przystąpią do uczenia się kultury wobec petenta???

avatar
~Henryk
13.05.2017 19:46

Rozumiem, iż Pani świat kończy się przy granicach miasta Wschowy. Ale zapewniam Panią, że są kobiety, które wyjeżdżają dalej... A propos łapania to nie widziałem, aby złapali kogoś, jak przechodził po pasach przez ulicę :)

avatar
~Ada
14.05.2017 09:17

Podpisuję się dwoma rękami i nogami pod Pani Pytaniem.

avatar
~@-Henryk
13.05.2017 23:08

Nad wyraz śmiesznie dowcipny....

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl