Dwóch kierowców straciło prawo jazdy

Czwartek, 16 marca 2017 o 14:06, aktualizacja Poniedziałek, 20 marca 2017 o 11:13, autor: 0 2776
Dwóch kierowców straciło prawo jazdy

15 marca policjanci wschowskiej drogówki zatrzymali dwom kierowcom uprawnienia do kierowania samochodem, którzy w terenie zabudowanym osiągnęli prędkość 105 i 103 km/h. 

Kierowcy zostali zatrzymani na terenie gmin Wschowy i Szlichtyngowej.

- Na terenie gminy Szlichtyngowa patrol ruchu drogowego zatrzymał uprawnienia do kierowania 43-letniemu kierowcy audi - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Powodem kontroli była prędkość z jaką pędził mieszkaniec powiatu górowskiego. Pomiar prędkości wykazał 105 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h w terenie zabudowanym.

Dwie godziny później patrol ruchu drogowego zatrzymał 35-letniego kierowcę opla.

- Kierowca w obszarze zabudowanym, na obowiązującej „50”-tce pędził 103 km/h - mówi Oficer Prasowy KPP Wschowa - Kierowcom zostały zatrzymane uprawienia do kierowania, otrzymali 500 złotowe mandaty karne i po 10 punktów karnych.

Wschowska policja przypomina, że wraz ze zbliżającym się okresem wiosenno-letnim, zwiększy się nasilenie ruchu na drogach powiatu wschowskiego.

- Zadaniem wschowskiej drogówki będzie wykluczenie z ruchu drogowego piratów drogowych, nietrzeźwych kierowców. Kierowców, którzy w sposób naganny przewożą pasażerów, w szczególności dzieci - dodaje Maja Piwowarska.

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl