Dwa włamania i kradzież, ale jeden sprawca

Czwartek, 12 lipca 2018 o 14:48, aktualizacja Czwartek, 12 lipca 2018 o 14:52, autor: 0 704
Dwa włamania i kradzież, ale jeden sprawca

36-letni mieszkaniec sławskiej gminy został zatrzymany za włamania do automatu zręcznościowego, znajdującego się na terenie ośrodka wypoczynkowego w Sławie oraz do budynku szkolnego. Mężczyzna włamał się i ukradł stamtąd wartościowe przedmioty. Mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Włamania i kradzież miały miejsce 10 i 11 lipca.

- Dyżurny wschowskiej Policji we wtorek (10 lipca) otrzymał zgłoszenie o włamaniu do automatu zręcznościowego stojącego na terenie ośrodka wypoczynkowego w Sławie. Z relacji właściciela wynikało, że sprawca uszkodził automat i zabrał  z niego pieniądze, zabawki, kupon uprawniający do odbioru drogiego perfumu w jednej z perfumerii - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa - Następnego dnia (11 lipca) kolejne zgłoszenie dotyczyło włamania do budynku szkolnego w Sławie. Z relacji zgłaszającego wynikało, że sprawca wybił szybę, a następnie splądrował pomieszczenia sali sportowej. W tym przypadku łupem padły radioodtwarzacz CD, stopery, puchary, medale, zegarek męski, kurtka, klucze do pozostałych pomieszczeń na kwotę 1 tys. złotych.

Sławscy kryminalni badając pojawiające się wątki w sprawie wytypowali sprawcę.

- Jak się okazało włamań dokonał 36 - letni mieszkaniec gminy Sława, u którego w trakcie przeszukania mundurowi znaleźli większość przedmiotów pochodzących z kradzieży. Część skradzionych przedmiotów trafiła już do rąk prawowitych właścicieli - mówi Maja Piwowarska.

Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do lat 10.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaW Sławie budują nowe mieszkania
20.07.20180 169
Koniec mówienia o inwestycji w budowę nowych mieszkań, właśnie rozpoczął się czas realizacji. Zakład Wodociągów i Kanalizacji w Sławie rozpoczął budowę bloku mieszkalno-usł...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl