Doceniono wspólne działania straży miejskiej i policji

Czwartek, 28 września 2017 o 12:07, aktualizacja Poniedziałek, 02 października 2017 o 15:56, autor: 9 3046
Doceniono wspólne działania straży miejskiej i policji

W dniu 25.09.2017 w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie Komendant Powiatowy Policji we Wschowie  insp. Tomasz Kłosowski oraz Komendant Straży Miejskiej we Wschowie Witold Skorupiński podziękowali funkcjonariuszom  za ich zaangażowanie i prawidłową postawę na służbie. Podziękowania były pokłosiem przeprowadzonych wspólnie, skutecznych poszukiwań zaginionego mężczyzny.

W dniu 18 września tego roku Komenda Powiatowa Policji we Wschowie otrzymała zgłoszenie o zaginięciu 59-letniego mieszkańca Szlichtyngowej. Dzięki podjętej szerokiej akcji poszukiwawczej, w którą włączyły się jednostki policji, straży miejskiej oraz państwowej i ochotniczej straży pożarnej poszukiwanego mężczyznę udało się odnaleźć. Gdyby nie dobra współpraca służb 59 latek mógł nie przeżyć tego zdarzenia, ekipa poszukiwawcza wyciągnęła go z wody i podjęła skuteczną akcję resuscytacyjną. Funkcjonariuszom, sierż. szt. Dawidowi Zimnemu, st. sierż. Markowi Cieślakowskiemu oraz strażnikowi miejskiemu Erwinowi Lewandowskiemu, gratulacje złożyli Komendant Powiatowy Policji we Wschowie  insp. Tomasz Kłosowski oraz Komendant Straży Miejskiej we Wschowie Witold Skorupiński. Komendant Powiatowy Policji przesłał również list do pani burmistrz, w którym podziękował za wzorowo układającą się współpracę pomiędzy służbami. Cały list dostępny w galerii poniżej.

(olek/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (9)

avatar
~Wschowianin
28.09.2017 13:42

Ich praca niestety . Co tu wyrozniac, ciekawe czy dostaja pochwale jak po lasach spia. (Policja)

avatar
~Azam
29.09.2017 15:08

Ale szopka.

avatar
~Rafa25
29.09.2017 21:48

Straszna szopka,zapomnieli o ludziach którzy przed nimi sprawdzili lasy i łąki i poinformowali policję że tam nie ma co szukać,tak samo zapomnieli o Pawle (...) który był na urlopie ale szukał dużo wcześniej i przekazywał ważne informacje ale o tym wie bardzo dobrze komendant że sławy,byłem od godziny 16 i poszukiwałem Pana Jana i wiem jak cała sytuacja wyglądała ale nie ważne,najważniejsze że pan Jan żyje a oni niech sobie wręczają medale i dalej podają nie prawdziwe informacje do medi

avatar
~jaca
30.09.2017 07:25

Podziękowanie i gratulacje dla panów i dla pana Pawła również

avatar
~wschowianin
30.09.2017 11:23

Ale jaja w koło syf , oni nagrody sobie rozdają. Czyli komunistyczny zwyczaj przetrwał. Panie Skorupiński, ul. Kamienna kiedy tu był ostatnio strażnik pieszo. Pełno butelek śmieci w żywopłocie. Niektórzy dawni pana znajomi z MO z rozpaczy przed utratą świadczeń SB-eckich, łoją wódę w garażach butelki utylizują w żywopłocie. Może ktoś to zauważy, i zacznie się sprzątanie jeszcze przed zimą. Pan Prezes Spółdzielni tego nie widzi, bo z jego wysokiej fury nie widać tego co jest w krzakach.

avatar
~wschowianin
30.09.2017 12:18

Dziady jedne jak wam cos dzieje zlego to zaraz po policje dzwonicie a teraz krytyka pod ich adresem . Brawo policja

avatar
~Azam
30.09.2017 14:18

Dziady jedne? Człowiek ktòry mòwi prawdę nazywany jest dziadem, Mòwiąc brawo policja co masz na myśli ordery? Jak mi się coś złego dzieje to dzwonię po policje bo to ich zadanie, jak jestem głodny to idę do piekarni po chleb, tam też człowiek wykonuje ciężkie zadanie co noc i orderami go nie nagradzają. A strażak (ochotnik),ratownik medyczny i wielu innych nie liczą się?

avatar
~wschowianin
01.10.2017 11:19

Pracowałem w firmie gdzie obficie obwieszali się medalami. Stałem zawsze po drugiej stronie barykady, miałem w d...pie ordery , otrzymane dyplomy spuściłem do kibla. Komuna padła wraz z nią dawni koledzy z pracy ,którzy zabijali się za zas...ną blaszkę. Ja przetrwałem ,jestem na emeryturze i nie wiem co to lekarz. Ludzie nie pomagajcie policji ,niech sami zapracują na swój sukces(to nie oznacza że jak komuś dzieje się krzywda, to przechodzisz bez reakcji i nie udzielisz pomocy). Przeor Klasztoru też przegina, przeznacza miejsce kultu na wręczenie medali. Czy niektórzy z tych policjantów wiedzą chociaż, którą ręką trzeba się poprawnie przeżegnać?.Poważam akceptuje wszystkie służby w tym kraju , ale policji nigdy, dlatego że jak potrzebowaliśmy pomocy ,zrobili z naszej rodziny ofiary. Musieliśmy sobie poradzić sami. Taka to była ich pomoc .Od czasów komuny pajacowanie z medalami jest nadal modne . Ludziska szanujcie się wzajemnie mniej donosów jeden na drugiego, mniej medali dla nierobów. Mam też resortowy mundur, ale nie jest obwieszony byle G. Pozdrawiam.

avatar
~obywatel
02.10.2017 15:49

Straż Miejską zapraszamy do sprawdzania czy mieszkańcy wywożą szambo, zwłaszcza w Nowej Wsi!!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaOSP Konradowo wygrało Międzygminne Zawody Prądopiłki Strażackiej
16.07.20180 584
W sobotę (14 lipca) odbyły się Międzygminne Zawody Prądopiłki Strażackiej w Przybyszowie. Na stawach pojawiło się 7 jednostek. Uroczystego otwarcia dokonał Burmistrz Sławy Cezary Sadrakuła...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl