TworzymyGłos Regionu

Debata o sporcie w gminie Sława

Czwartek, 01 grudnia 2011 o 17:17, autor: 3 1160
Debata o sporcie w gminie Sława

W czwartek 24 listopada na sesji Rady Miejskiej w Sławie odbyła się debata o sporcie. Zaproszeni zostali wszyscy działacze z gminy Sława. Sprawozdania z działalności złożyli Zdzisław Siemczyk koordynator sportu szkolnego w Sławie i prezes Dębu Balcerzak i Sp. Sława Przybyszów Wiesław Klecha.

Po wystąpieniach Siemczyka i Klechy nastąpiła debata. Radny Marek Szafer zwracał uwagę na małe zróżnicowanie oferty sportowej skierowanej do najmłodszych. – W sąsiedniej Wschowie dzieci mogą wybierać z szerokiej gamy sekcji sportowych, u nas jest właściwie tylko piłka nożna, w której się specjalizujemy – mówił Szafer. Radny Jarosław Moryto mówił, że z pieniędzy które gmina przeznacza na sport część w ogóle nie trafia do mieszkańców Sławy. Dotyczy to m.in. zawodów triathlonowych. Jak twierdzi burmistrz Cezary Sadrakuła ta impreza promuję Sławę i warto w nią inwestować. – Dzieci i młodzież w sławskich szkołach nie mają z tego nic - mówił radny Moryto. Radny Antoni Jurewicz zwracał uwagę, że dotację dla klubów sportowych – głównie piłkarskich, które działają na wioskach są zbyt niskie. – Te kluby to często jedyna, atrakcją we wsi. Grają w nich ludzie dorośli, mają więc okazję, często jedyną, żeby się poruszać. Tymczasem z pieniędzy od gminy ledwo starcza na wyjazdy - mówił radny. Zespoły te biorą udział w rozgrywkach klasy B. Burmistrz nazwał natomiast piłkę nożną sportem komercyjny i zalecił trenerom i nauczycielom wychowania fizycznego zwrócenie uwagi na dobro naturalne jakie posiada Sława czyli jezioro. Problem w tym, że jak wykazują badania przeprowadzone w szkołach większość sławskich dzieci nie umie pływać. (mij) Wystąpienia Zdzisława Siemczyka i Wiesława Klechy oraz obszerny fragment debaty w zapisie filmowym:
REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Kamil
01.12.2011 18:26

Dajcie więcej starym pijakom żeby sobie pograli w gałe na kartofliskach. Dzieciaki nie zarabiają kasy więc w nich trzeba inwestować. Stare dziady niech sobie grają dookoła komina i chleją przed meczami za swoje pieniądze.

avatar
~Andre
03.12.2011 19:49

Popieram. Klasa B czy klasa A to nie liga tylko rekreacja i zabawa dla plebsu i chłopa. Dodatkowo nie poparta żadnymi poważnymi treningami. Ot chłopy skrzykują się przed wyjazdem i jadą do sąsiedniej wsi by sobie pokopać. Oczywiście za pieniądze gminy. Ja jak chcę sobie pograć w kręgle, golfa czy choćby pojeździć rowerem muszę zainwestować w sprzęt lub zapłacić za tor lub użytkowane pole golfowe. Nie oszukujmy się te wszystkie nasze kluby z A czy B klasy nie prezentują żadnego poziomu sportowego. A gra ku uciesze gawiedzi niech będzie jak najbardziej ale nie za pieniądze gminy tylko za swoje.

avatar
~missy el
06.12.2011 11:13

i w morde czasem mozna dostac, bo ze slawy sie nie jest..a mozed komus przeszkadza, ze obcy i dobrze gra..

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl