Dąb i Sparta z 3 punktami. Weekendowe zmagania na boiskach piłkarskich

Poniedziałek, 16 kwietnia 2018 o 11:53, aktualizacja Środa, 25 kwietnia 2018 o 10:16, autor: 0

W ubiegły weekend o punkty w IV lidze oraz klasach A i B grały drużyny piłkarskie z powiatu wschowskiego. Na 6 meczów, 2 zakończyły się zwycięstwem, 3 mecze porażkami, jeden mecz się nie odbył. Punkty zdobyły drużyny Dębu Przybyszów (IV liga) i Sparty Sława (klasa B).

Bardzo dobrze zaprezentował się Dąb Przybyszów w 21 kolejce IV ligi lubuskiej. Pewnie wygrał z Lubuszaninem Drezdenko, prowadząc do przerwy 1:0, by po przerwie zdobyć jeszcze 3 bramki. Gole dla Dębu strzelali: Bartosz Skiba w 8 i 75 minucie, Adrian Kręc w 46 minucie i Kamil Kruszyński. 21 kwietnia Dąb zagra na wyjeździe z ostatnią drużyną tabeli Piast Karnin.

W klasie A Orzeł Szlichtyngowa przegrał na własnym boisku z LKS Stypułów 3:1. Bramkę dla Orła w 42 minucie zdobył Dawid Pawlak.

Dąb II Przybyszów grał na wyjeździe z Chynowianką Zielona Góra. Mecz zakończył się wygraną gospodarzy 6:3. Dla Dębu bramki zdobyli: Adrian Zykiert, Maciej Wieczorek oraz Daniel Skrzypczak.

Nie odbył się natomiast mecz Avia Siedlnica - Błękitni Lubięcin.

Po 17 kolejkach 3 miejsce w tabeli zajmuje Dąb II Przybyszów, Orzeł Szlichtyngowa jest 9, a Avia Siedlnica zajmuje ostatnie, 14 miejsce.

W 18 kolejce Dąb II Przybyszów podejmie na własnym boisku Pogoń Przyborów, a Avia Siedlnica pojedzie do Siedliska. Orzeł Szlichtyngowa ma zapewnione 3 punkty, ponieważ drużyna, z którą miał rozegrać mecz wycofała się z rozgrywek.

W klasie B Topola Łupice na własnym boisku przegrała z Zorzą Nowe Żabno 4:0. Pogoń Wschowa uległa natomiast Sparcie Sława 3:1.

Po 11 kolejkach Sparta Sława zajmuje 4 miejsce, Pogoń Wschowa - 6, a Topola Łupice - 9 miejsce.

W 12 kolejce Sparta Sława zmierzy się z Topolą Łupice, a Pogoń Wschowa zagra na wyjeździe z Piastem Parkovią Trzebiechów.

(rak/foto: Dąb Przybyszów)