TworzymyGłos Regionu

Ciekawe łupy złodziei we Wschowie i Lesznie

Wtorek, 02 stycznia 2018 o 12:57, aktualizacja Czwartek, 04 stycznia 2018 o 14:27, autor: 0 1807
Ciekawe łupy złodziei we Wschowie i Lesznie

Wschowscy policjanci zatrzymali pięciu mężczyzn, którzy dopuścili się kradzieży w sklepie w Lesznie i Wschowie. Mężczyźni nie zapłacili między innymi za karton whisky i modyfikowanego mleka dla niemowląt. W zatrzymanym samochodzie policjanci znaleźli również marihuanę.

Ostatniego weekendu starego roku nie będzie dobrze wspominać pięciu mężczyzn w wieku od 18 do 33 z powiatu głogowskiego. W piątek 29 grudnia okradli sklep w Lesznie, a następnie chcieli powtórzyć ten „wyczyn” we Wschowie.

- Wschowscy policjanci otrzymali zgłoszenie o kradzieży w jednym ze wschowskich marketów. Łupem sprawców padł karton drogiego whisky, karton mleka modyfikowanego w sumie na kwotę 1600 złotych. Mężczyźni wynieśli towar drzwiami wejściowymi, po czym wsiedli do samochodu i odjechali. Obsługa sklepu natychmiast zaalarmowała wschowską Policję. Ze wstępnych ustaleń wynikało, że byli to młodzi mężczyźni, którzy wsiedli do samochodu osobowego z początkowymi głogowskimi numerami rejestracyjnymi – relacjonuje podkom. Maja Piwowarska, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie. - Oficer dyżurny zaangażował w poszukiwania oddalającego się pojazdu wszystkie patrole policji. Po kilku minutach na terenie gminy Szlichtyngowa mundurowi zauważyli pojazd, którym poruszać mogli się mężczyźni mający związek z tą kradzieżą.

W zatrzymanym pojeździe faktycznie znaleźli się poszukiwaniu mężczyźni. Jak się okazało prócz whisky i modyfikowanego mleka znaleziono przy nich perfumy oraz laktator, który skradli w jednym ze sklepów w Lesznie. Samochód, którym się poruszali był pożyczony i należał do mieszkańca powiatu głogowskiego. Co ciekawe podczas kontroli pojazdu znaleziono marihuanę. Sprawcom kradzieży grozi aktualnie do 5 lat pozbawienia wolności.

(olek/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaUpamiętnili Wiec Polski
12.12.20180 331
Złożeniem kwiatów pod tablicą, upamiętniającą wiec polski, rozpoczęły się uroczystości, związane z obchodami 100-lecia tego wydarzenia. Kwiaty pod tablicą złożyli między innymi b...
nazwa
Radykalna podwyżka diet?
11.12.20189 1502

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl