TworzymyGłos Regionu

Burmistrz Antkowiak o podwyżkach w samorządach

Piątek, 26 listopada 2021 o 09:21, aktualizacja Piątek, 26 listopada 2021 o 10:40, autor: 32 2081
Burmistrz Antkowiak o podwyżkach w samorządach

Burmistrz Miasta i Gminy Wschowa Konrad Antkowiak odniósł się do decyzji radnych Rady Miejskiej we Wschowie w sprawie przyjęcia uchwały o podwyżce wynagrodzenia.

Szanowni Państwo,

wiele kontrowersji wzbudza w Was podwyższenie mojej pensji. W związku z tym faktem, chcę wyjaśnić kilka kwestii.

W samorządach całej Polski zapadają lub będą zapadać decyzje o podwyżkach dla wójtów, burmistrzów, starostów i radnych. Rady gmin, miast, powiatów i województw w całym kraju mają obowiązek podjęcia uchwał o wzroście płac o minimum 80 % To efekt ustawy rządu PiS, a nie radnych czy samych samorządowców.

To przepis krajowy z inicjatywy rządu PIS, a wszystkie samorządy w Polsce muszą ten przepis wykonać

Moim zdaniem podwyżki dla wójtów, burmistrzów, starostów, marszałków i radnych, to cyniczna, przebiegła gra polityczna, która ma nas włodarzy skłócić z mieszkańcami naszych małych ojczyzn oraz naszymi współpracownikami.

„Perfidia polega na tym, że tę podwyżkę trzeba zrobić, bo nakazuje to prawo. W przypadku posłów i ministrów przepisy weszły w życie we wrześniu i dziś nikt już o nich nie pamięta. Za to te dla samorządowców przypadają na trudny czas dla wszystkich Polaków.” - to są słowa prezydenta Szczecina.

I dalej „Nie zmieniam zdania, że to pułapka, która będzie przeciw nam wykorzystywana. Najgorsze jest to, że niezależnie od tego co powiem i zrobię – tę podwyżkę i tak dostanę – na tym polega cyniczna gra polityczna PiS-u” – stwierdził prezydent Szczecina.

Ponad 3 lata temu PIS obniżył płace o 20 % prezydentom, burmistrzom i wójtom skandalicznie, wbrew logice i potrzebom, z przyczyn zupełnie niepoważnych. To było działanie na szkodę państwa. Niskie pensje włodarzy gmin i miast zniechęcają do objęcia stanowisk przez zastępców oraz podjęcie pracy przez wykwalifikowanych specjalistów. Płace włodarzy powinny wzrosnąć, ale nie w tak cyniczny sposób, w jaki zrobiła to partia rządząca.

Każdy z wójtów, burmistrzów, starostów, marszałków w Polsce otrzyma podwyżkę, bez względu na to czy tego chce lub nie.

 

REKLAMA

Komentarze (32)

avatar

avatar
~Norbert Czechowski
26.11.2021 09:51

Mógłby Pan Burmistrz wskazać podstawę prawną obowiązku podwyżki i wyjaśnić jak to odnosi się do wysokości podwyżki, czy radni mieli jakieś widełki, w których musieli działać, czy podwyższona kwota również była określona dokładnie przez przepisy? Osobiście tej podwyżki nie rozumiem, nie mam pojęcia czym się kierowali, schowani za anonimowością organu kolegialnego, radni głosujący za takim uposażeniem. Jeśli jednak obowiązek tak znaczącej podwyżki wynikał z ustawy, to w porządku, nie mam z tym problemu. Fajnie jednak byłoby wskazać podstawę prawną tworzącą ten obowiązek, bo " to ten zły pis nam kazał, my nie chcieli", z tego co kojarzę nie jest zgodnie z art. 87 Konstytucji źródłem prawa i nie może rodzić jakiegokolwiek obowiązku.

avatar
~Janusz
26.11.2021 11:39

Ustawa z dnia 17 września 2021 r. o zmianie ustawy o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe oraz niektórych innych ustaw. Przy czym z tego co widzę są "widełki" podwyżek dla prezydentów, wójtów, burmistrzów i starostów, natomiast dla radnych podwyżki mogą być a nie muszą :) (ale ja nie jestem prawnikiem i mogę się mylić). pozdr.

avatar
~#AntkowiakNowyzespół
26.11.2021 09:55

Czyli znowu winny PIS.

avatar
~#(ANT......ANTY????)
29.11.2021 09:59

Jakbyś nie zauważył to od sześciu ostatnich lat to nie jaki (twój...) pis jest u sterów tej władzy !!!!. To nie kto inny jak ich b. premier krzyczała z mównicy , cytat ..." bo nam to się należy ..., itd. " , ZERO OSOBISTEGO POCZUCIAWSTYDU w pogoni za szmalem SUWERENA !!!!. OD 30 lat tej młodej demokracji RP nie było tak pazernej ekipy na SZMAL SUWERENA !!!!!. To jest szczyt szczytów ludzkiego bezwstydu i łamanie wszelkich zasad nawet tych Chrześcijańskich - a ponoć oni na każdym kroku podkreślają, że są Katolikami !!!!. A gdzie jest """ ŻAŁUJ ZA GRZECHY....""" ?. Powtórzę za słowami już wypowiedzianymi na tym forum w innym kontekście : """ Ludzie Ci kierują się w swej posłudze dla społeczeństwa przywiązaniem do bogactwa i pieniędzy ....""" - PIENIĘDZY BĘDĄCYCH i NALĘŻĄCYCH DO SUWERENA - bowiem to Suweren jest ich chlebodawcą. Suweren zapomniał, iż w każdej chwili może ich z tych posad usunąć. Oni jak widać o tym zapominają i zachowują się jak na własnym FOLWARKU !!!!!. Taka UWAGA: - Suwerenie nie psiocz tylko czyń co do ciebie należy !!!!.

avatar
~Wina pisu
26.11.2021 10:12

Pan burmistrz trzeba przyznać człowiek od pr potrafi doskonale manipulować opinią. Nie ma nakazu ustawowego podwyższenia pensji do maksimum, ilu z was dało się już nabrać, że to wina pisu?

avatar
~Jan
26.11.2021 10:44

Spoko. Przekaż ta nadwyżkę, do której tak brutalnie zostałeś zmuszony na cele charytatywne.

avatar
~Katarzyna Owoc-Kochańska
26.11.2021 10:47

No to się "***" popisał :D Podajcie, kopiujcie, przekazujcie komu się da!!! Drodzy mieszkańcy, nie dajcie się wmanewrować w te przekłamania. Po pierwsze, na wczorajszej sesji ten jaśnie pan nawet nie zabrał głosu w swojej sprawie. Po drugie, owszem, podwyzka jest ustawowa, ale dlaczego nie zażądał dla siebie minimum tj. ok. 5 400,00 zł tylko jak *** zażądał maksymalnej podwyżki tj. ok 9 100,00? Zobaczcie w końcu tą obłudę, bo już slów brak. A na koniec pytanie do burmistrza "***": Panie burmistrzu, a co by się stało jakby rada nie podjęła uchwały o podwyżkach? Jakie są konsekwencje prawne dla Gminy? Jak ten podstępny rząd może zmusić radę do podjęcia takiej uchwały? Konrad Antkowiak - oszczędź nam juz wstydu!

avatar
~Aneta w.
26.11.2021 11:22

Skopiowane.

avatar
~Poirytowany
26.11.2021 22:34

Kaśka! Daj sobie siana. Doiłaś Wschowę lepiej niż osesek i było dobrze. Jak cię odcięli od źródełka to się obraziłaś na wszystkich. Popatrz na siebie, a potem czepiaj się innych.

avatar
~Basia
26.11.2021 10:48

Za co wam płacić skoro we wschowie nie jest robione dosłownie nic !!!

avatar
~FWS
26.11.2021 11:02

NIE CHCĘ ALE MUSZĘ. TO PROSZĘ PRZEKAZYWAĆ CO MIESIĄC PODWYŻKĘ NA DOM POMOCY SPOŁECZNEJ SIÓSTR ELŻBIETANEK WE WSCHOWIE WRAZ ZE SWOIMI ZASTĘPCAMI.

avatar
~m.
26.11.2021 11:12

Biedaczek, teraz musi się tłumaczyć: to nie. to radni ("moi " w domyśle). Ciekawe, że w niektórych (dużych) miastach prezydenci będą zarabiać mniej. Chyba nikt im (radnym) nie przykładał pistoletu do głowy przy tym głosowaniu. Co z tego, że popierali go z PO (o zgrozo!), skoro postępuje jak pisowiec.

avatar
~Autor1
26.11.2021 11:14

Świetnie, a ludzie pracujący w instytucjach podlegających pod Urząd zarabiają najniższą krajową! Bo nie ma pieniędzy nawet na minimalną podwyżkę. Cudownie się żyje w tej Wschowie.

avatar
~alek
26.11.2021 11:17

Konrad-nie martw się, Ciebie z nikim tu we Wschowie już nie skłócą, bo Ty i tak jesteś tutaj skonfliktowany nieomalże ze wszystkimi. Nie użalaj się chłopie, tylko bierz się teraz do roboty, żebyś coś zostało po tej kadencji i żebyś choć w małym stopniu "zapracował" na jakże wygórowaną pensję.

avatar
~Ewa
26.11.2021 11:25

A może by w takim razię tę niechcianą podwyżkę przekazywać na jakiś fundusz dobroczynny czy po prostu na potrzeby gminy? Po cóż się męczyć z jakimiś pieniędzmi wmuszanymi przez wredny PiS?

avatar
~Ewa
26.11.2021 11:39

Rozumiem, że Pan Burmistrz przeżywa wewnętrzny zgrzyt: nie chce, a tu każą mu brać! Myślę, że mimo wszystko można te pieniądze dobrze wykorzystać, przecież jest tyle potrzeb, fundacji itp. A przy okazji zostałby Burmistrz wielkim dobroczyńcą!

avatar
~xyz
26.11.2021 12:02

To straszne, co też temu Konradowi ci wstrętni radni (11-stka) uczynili: tak go skrzywdzili, skłócili, jak oni mogli mu takie świństwo mu zrobić....

avatar
~Zdziwiony
26.11.2021 12:38

Biedny ten nasz Burmistrz. Jak to kiedyś ktoś powiedział - nie chcem, ale muszem :)

avatar
~TYP
26.11.2021 13:42

Ja osobiście wziąłbym te pieniążki i zrobił z nich dobry pożytek. Nie brakuje ludzi, którym można a nawet trzeba pomóc. Wiec popieram - dają to się bierze i tyle. A co później z tym zrobisz to już kwestia twojego sumienia.

avatar
~dodol
26.11.2021 14:18

tak się leczy inflację czego nie rozumiecie

avatar
~Gosc
26.11.2021 14:51

Skoro dają podwyżke z góry to bierz chłopie ile się da bo kiedyś możesz nisko polecieć . Różnie w życiu bywa a tak zapełniaj swoje konto jestem przeciwnikiem pisu ichoć jestem emerytem z kopalni ja bym brał ile by nie dali. Jak w nowym roku te dziady każa znowu dac to bierz ole się ds . Powodzenia

avatar
~Kierowca autobusu
26.11.2021 22:22

Wielce z was górnicy podstawówki żeście nie skończyli wielce z was Górniki kopalnia wam życie uratowała A teraz z naszych podatków emeryturę macie nieudaczniki. Życiowe pan górnik ty prawdziwemu górnikowi do pięt nie dorastasz prostaku

avatar
~On
26.11.2021 15:20

A jak Czopek i juskiewicz dali prezes spółki komunalnej 300 tys odprawy to jakoś nie krzyczeli

avatar
~do On
26.11.2021 16:41

Nowy prezes na odchodne też "swoje" przytuli.

avatar
~@stanislaw
26.11.2021 20:24

A co mają powiedzieć emeryci renciści jak dostaną parę groszy ,a nie tysiące

avatar
~Jan
26.11.2021 20:58

Z mediów dowiadujemy się o przykładach miast, gdzie ich włodarze mają mniej niż nasz burmistrz.To może zamiast zwalać na innych, burmistrz pochwali się i uzasadni-dlaczego akurat jemu taka kasa się należy? Śmiało Konrad....potrafisz się chwalić.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

PRACA
PRACA
Oferty
Grunty rolne
Grunty rolne
Pozostałe
REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl