TworzymyGłos Regionu

Boryczka: Życie uczy, że po wyborach zmienia się połowa składu Rady

Piątek, 14 września 2018 o 11:45, autor: 19 2141
Boryczka: Życie uczy, że po wyborach zmienia się połowa składu Rady

- To była trudna kadencja między innymi z powodów organizacyjnych. Zaczynaliśmy sesje Rady Powiatu Wschowskiego z innym przewodniczącym -  Aleksandrem Polańskim. Kończymy kadencję z obecnym przewodniczącym - Waldemarem Starostą. Koalicja w międzyczasie zmieniała się. To nie były łatwe i przyjemne sprawy. Musieliśmy się z tym wszystkim uporać, aby nie zakłócać codziennego funkcjonowania samorządu powiatowego - mówił Marek Boryczka podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wschowskiego.

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Wschowskiego Przewodniczący Rady Waldemar Starosta, Starosta  Marek Boryczka oraz Wicestarosta  Wojciech Kuryłło podziękowali i wręczyli dyplomy, a także upominki Radnym Powiatu Wschowskiego. 

- Życzę wszystkim radnym, aby po wyborach ponownie zasiedli w Radzie Powiatu Wschowskiego - mówił starosta Marek Boryczka - życie jednak uczy, że po wyborach zmienia się połowa składu rady. Dlatego chyba to jest niemożliwe, żeby spotkać się w tym samym gronie, tym bardziej, że nie wiem, jakie Państwo macie plany. Często jest tak, że radni powiatowi startują do gmin, ubiegają się o fotel burmistrza. Różnie to bywa w różnych samorządach. Jakiekolwiek Państwo macie plany, życzę wam, aby się one spełniły. 

Waldemar Starosta przewodniczący Rady Powiatu Wschowskiego podziękował radnym za współpracę.

- Dziękuję wam za to, że potrafiliśmy się porozumieć, nie obrażaliśmy się na siebie nawet wtedy, kiedy różniliśmy się, mając diametralnie inne zdania w różnych kwestiach - mówił Waldemar Starosta - pokazaliśmy jednak, że interes samorządu powiatowego jest ponad tym wszystkim, co nas dzieli. Dzięki czemu jednoczyliśmy się w zasadniczych kwestiach. 

Radny Aleksander Polański z kolei przypomniał, że trzykrotnie jego drogi krzyżowały się z drogami Marka Boryczki. 

- Po raz pierwszy była to relacja uczeń Marek Boryczka - ja, nauczyciel i dyrektor technikum. Za drugim razem skrzyżowały się nasze drogi, gdzie to Marek Boryczka był dyrektorem szkoły, a ja pełniłem rolę nauczyciela. Za trzecim razem Marek Boryczka jest starostą, a ja radnym Rady Powiatu Wschowskiego - mówił Aleksander Polański - ponieważ jest to koniec kadencji chciałbym ocenić pracę pana starosty. Ale chcę tą oceną objąć całą działalność Marka Boryczki, nie tylko w roli starosty. Jako uczeń był bardzo kreatywny, sportowiec, drużyna piłki ręcznej, w której grał, zdobyła mistrzostwo Polski szkół rolniczych. Jako dyrektor podjął tak odważną decyzję, jak remont we wrześniu centralnego ogrzewania budynku szkoły. Wszyscy mówili, że to się nie uda. Okazało się, że jesień była bardzo łagodna, remont się udał i do dzisiaj centralne ogrzewanie funkcjonuje. Jako starosta pan Marek Boryczka wyróżnił się odważnymi decyzjami. Nie wszyscy na pewne kroki by się zdecydowali, ponieważ mogły przynieść tak korzyści, jak i straty. Starosta nie bał się odważnych decyzji i na tym zyskał cały powiat.

Na koniec wszystkim radnym wręczono dyplomy i upominki.

(rak/foto: olek)

REKLAMA

Komentarze (19)

avatar
~Adaś
14.09.2018 12:41

Podziękowania za pracę się jak najbardziej należą , nawet przy tak małej ilości inwestycji ..... budżet skromy więc nie należało oczekiwać " diamentowego deszczu" . Tu zostało już o tym powiedziane przez p. Starostę, zespół mało konfliktowy , bez niepotrzebnej czupurności więc i praca im się układała . Dla p. Starosty była to już druga kadencja więc doświadczenie jego z pewnością dało tej Radzie pewien komfort w pracy administracyjnej i podejmowanych decyzja ....... chodzi o stopień znajomości prawa adm. . Może jedynym słaby punktem był Pan vi-ce , ....... wszak rola "kwiatowego" jest wpisana w tą funkcję ale nie może być aż tak , że nic poza tym więc jeśli przyjąć , że miało to być tzw. frycowe zawodu pierwszej kadencji to ok. i jestem ogółem w dobrej ocenie. Sądząc po tym kto jest nominowanym na stanowisko burmistrza należy rozumieć , że obecni radni i starostowie CHCĄ bardzo nimi pozostać dalej ....... co do radnych się nie wypowiadam a co do Starostów nawiążę do doświadczenia i życzenia p. Boryczki, ...... po wyborach połowa składu zarządu zostaje zmieniona ......... ja bym przystał do tej myśli ? Adaś

avatar
~do Adasia
14.09.2018 14:23

Zgadzam się,że należy podziękować wszystkim,bez wyjątku ,bo według mnie pan wicestarosta to jeden z bardziej pracowitych ,oddanych i kulturalnych urzędników. Ja dziękuję naszej władzy powiatowej za spokój ,kulturę osobistą ,wspieranie stowarzyszeń i inwestycje w miarę skromnego budżetu.

avatar
~Do adsia
15.09.2018 14:19

A może jednak pogłębić wiedzę i dociekać w jakim stanie pozostawia ta wesoła grupa finanse powiatu. No i tu mogłoby być mniej pięknie niż na tym zdjęciu. Na ich szczęścia nie ma kto pytać

avatar
~filozof
14.09.2018 13:37

~ Adaś, nasz wschowski Ludwig Wittgenstein. Może napisz książkę i podpisz się z imienia i nazwiska a nie wypisujesz te swoje dyrdymały. Ekspert od wszystkich tematów, znawca wszystkich i wszystkiego, znajdź sobie ciekawsze zajęcie. Spróbuj z imienia i nazwiska, wtedy zobaczymy.

avatar
~wschowianin
14.09.2018 14:31

Ale widzisz, drogi filozofie, że Adaś jako jeden z nielicznych wnosi coś merytorycznego i na poziomie do dyskusji. W przeciwieństwie do Ciebie i innych Tobie podobnych. Ale to takie wschowskie - jak nie potrafisz czegoś, co potrafi ktoś inny, to należy go uderzyć osobiście, zamiast wchodzić w dyskusję. A co.

avatar
~radna
14.09.2018 14:07

Adaś jest ogółem w dobrej ocenie. Cóż za łaska i jaki zaszczyt, dziękujemy..... ,nie, nie dziękujemy.

avatar
~Zen
14.09.2018 14:15

Do "filozof" , kolesiu R8 daj już spokój z tym obrażaniem , czy ciebie w domu nawet baba gryzie . Wypij setę i dziób w kubeł. Masz pisać nie na temat to nie pisz wcale !

avatar
~R8
14.09.2018 17:59

"Zen" ty też do wróżki chadzasz, czy masz wizje po secie. Jakim cudem odpisujesz na komentarz, którego jeszcze nie było. Strach się bać i do klawiatury siadać.

avatar
~R8
14.09.2018 14:32

Skoro już Adasiu wygłosiłeś Swą laudację p. Staroście, to usiądź wygodnie i obejrzyj rocznicowe wspominki o Twoim drugim ulubieńcu Onym. Taki sentymentalny wyciskacz łez i dawnych wspomnień czar. Miłego weekendu, Twój moher. https://www.youtube.com/watch?v=9EXnM-DKOkE

avatar
~Adaś
14.09.2018 16:09

Ad. R8 - forumowiczu, ..... czar nie może trwać sekundy, musiałem go przedłużyć , oto proszę - https://www.youtube.com/watch?v=jpu3gd0blt8 - dla mojego mohera wszystko , ....... i zawsze bądź w kasku bo kto to wie, co to jeszcze spadnie na nas ? Adaś

avatar
~R8
14.09.2018 17:48

Adaś, postaraj się. Nieme kino z przed dwóch lat? Cienizna.

avatar
~Jola
14.09.2018 16:48

Do R8 pan jest zwykłym pajacem. Czytam Zw od paru lat ale kogoś takiego to jeszcze tu nie było ? Proszę choć raz napisać coś mądrego może p. Klan w końcu pana doceni w "komentarzu tygodnia" ?

avatar
~R8
14.09.2018 18:19

A mogłaby byś Jolu coś tak konkretnie, a nie ogródkami. Na p. Klana nie nie liczę, bo zdarza się, że mi Admin wpisów nie puszcza i śmiesznie się tłumaczy.

avatar
~G
14.09.2018 16:55

BORYCZCE I KWIATOWEMU TRZEBA BY BYŁO PODZIĘKOWAĆ TAKŻE

avatar
~mały pajac
14.09.2018 17:24

Do R8 , ..... ale jaja , czy to o tobie, to znaczy tylko studnia

avatar
~jola
15.09.2018 10:08

A gdzie podział się radny Burzyński? Czyżby przyjaźń z burmistrz Szlichtyngowej za którą tak mocno obstawał odbiła mu się czkawką od której dostał wstrętu do polityki? Znając burmistrz, wszyscy którzy są z nią wczesniej czy później tak kończą. Na pożegnanie wielki KOP!

avatar
~zuza
25.09.2018 19:03

najlepiej wymienić w 100 procentach radnych bo obecni włodarze nie mają czasu dla zwykłych ludzi przynajmniej 50 procent ciepłych krzesełek bo buta i arogancja oraz brak kompetencji aż w oczy szczypie

avatar
~UFO
25.09.2018 21:12

Co się takiego stało, ze zw.pl wycięło bieżące informacje od 15.09.2018roku ???. Pani "zuza" ;pisze już do przestarzałego z lekka tematu...., ale niech będzie, na ELCE leci informacja, że Zwyczajni wyszli z piątym kandydatem na Burmistrza M i G Wschowy....., co jest o tyle dziwne, że ta pani była kiedyś pracownikiem SK we Wschowie i razem z panem Prezesem zostali usunięci przez obecnie rządzących - jej kandydatura jest takim samym lepem dla wyborców jakim była cztery lata temu pani Patalas.... Zwyczajni wystawili kandydatkę skrzywdzoną prze panią Patalas i panią Janik, tak jak kiedyś NW-NS - Czopka wystawił panią Patalas skrzywdzoną prze Burmistrza pana Grabkę..... Czy my Wschowianie mamy zawsze wspierać kandydatów z LITOŚCI do nich ???. Co jest grane z tą kandydatką Zwyczajnych???. Czy jest prawdą, że ta pani jest rodziną do ówczesnego Prezesa Spółki Komunalnej pana Romana Ż, którego co nie którzy promowali na Burmistrza naszej Wschowy, a który jest prawdopodobnie powiązany z kolei w układach z przedsiębiorcą z Osowej Sieni ???. Zwyczajni jako ugrupowanie pana z Leszna Leona Ż i pana Zbigniewa T z Osowej Sieni od wielu lat próbują przejąć całkowita władzę w naszej Wschowie co jak widać nie za bardzo im wychodzi z jedną Radną Powiatową p. Jola D. Idąc za praktyką i doświadczeniem ugrupowania NW-NS pan Czopka z przed czterech lat wystawili kandydatkę, którą chcą w nas wzbudzić do niej litość, czy to jest FER ??? w stosunku do wyborcy ???. Uważam, że NIE ! - ich niejasne intencje, chowanie się za "spódnicą" skrzywdzonej kobiet - ale to już przerabialiśmy z panią Patalas- i wiadomo jak się dla nas skończyło/kończy !?... Uważam, że w takim przypadku tylko pan K. Antkowiak jest w tym gronie najbardziej jasnym i "czystym" kandydatem na uczciwego i fachowego Burmistrza Wschowy i Gminy!!!!. Nie dajmy się ponownie nabrać na tani LEP zwany LITOŚCIĄ !

avatar
~do UFO
26.09.2018 09:06

Z uporem maniaka wzorem autorów Grabieżców rozpowszechniasz nieprawdę wychodząc chyba z założenia ,że jak się kłamstwo powtórzy sto razy to stanie się prawdą. Pamiętaj jednak, że nie jesteś anonimowy. Wszystko co napisałeś powyżej to kłamstwa i pomówienia.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl