TworzymyGłos Regionu

Bezpieczne lato 2019

Wtorek, 18 czerwca 2019 o 15:43, aktualizacja Wtorek, 18 czerwca 2019 o 16:14, autor: 15 1508
Bezpieczne lato 2019

Dzisiejsze spotkanie w Komendzie Powiatowej Policji we Wschowie, dotyczyło bezpieczeństwa mieszkańców oraz osób wypoczywających nad jeziorami. Z uwagi na zbliżający sie sezon letni, rozmawiano o współpracy i ustaleniu podmiotów odpowiedzialnych za bezpieczeństwo.

Na spotkaniu rozmawiano o wspólnych działaniach na rzecz bezpieczeństwa turystów i mieszkańców. Już niedługo pojawią się wspólne patrole rowerowe policjantów i strażników, zarówno we Wschowie i w Sławie. W terenach, gdzie dojazd radiowozu byłby utrudniony. Na drogach pojawią się motory policyjne. Wodni policjanci będą działali na wodach, razem z ratownikami WOPR.

Obecność policjantów nie będzie tylko prewencyjna, zareagują na naruszenia przepisów prawa - szczególnie na osoby spożywające alkohol w niedozwolonych miejscach, zakłócające ład publiczny, kąpiących się w niebezpiecznych miejscach.

Dzielnicowi na rowerach będą realizować program "Dzielnicowy bliżej nas". Mieszkańcy będą mieli bezpośredni dostęp do funkcjonariusza. Zainteresowani będą mogli poprosić o pomoc czy interwencję.

Omówiono harmonogram letnich imprez masowych. Funkcjonariusze w najbliższym czasie rozpoczną kontrole miejsc wypoczynku dzieci.

(Źródło: Komenda Powiatowa Policji we Wschowie)

REKLAMA

Komentarze (15)

avatar

avatar
~UMiG
18.06.2019 20:42

A kto był z UMiG Wschowa?

avatar
~efka
19.06.2019 00:56

Jak to kto. Facebook.

avatar
~Analityk
19.06.2019 07:56

A Pan Gliński to w jakiej roli tam się znalazł? Straż - nie, UMiG - raczej nie... opozycja? a może kawusia dobra? :)

avatar
~wschowianka
19.06.2019 10:06

Jaki Analityk taka analiza . https://zw.pl/news/przemyslaw-glinski-objal-stanowisko-w-starostwie-powiatowym,140099

avatar
~W.L
19.06.2019 11:01

gliński się tam promuje, ma gość "parcie na szkło"

avatar
~do analityk
19.06.2019 12:23

Ty kolego nie analityk tylko "analfabetyk" jesteś i do tego niedoinformowany.

avatar
~Analityk
25.06.2019 08:46

A dlaczego "Analfabetyk"? Czyżbym popełniał błędy w pisaniu? Spokoju życzę :)

avatar
~do efka
19.06.2019 09:48

Właśnie nie widać facebooka :-))) no i nikogo z UMiG, a powinien ktoś być choćby z zarządzania kryzysowego.

avatar
~lechwoj
19.06.2019 13:13

W.L. żal d..... ściska?

avatar
~W.L
19.06.2019 21:50

niby czemu? dla mnie to zero.

avatar
~DOp.-"wschowianka"-
19.06.2019 15:18

Co mają nam mówic te fotki o tym spotkaniu?: - jakie jest bogate w zastawie?, - jaka jest pozycja tam siedzacych?, - a może ich poważne miny do jakże poważnego tematu?. Analizując treść tematów tam poruszonych należy zuważyć, iż jest on jot w jotę taki sam jak w latach poprzednich jeno referujacy się częściowo zmienili !!!!, a la "kopiuj wklej"..... ! Narka !

avatar
~@-lechwoj-
19.06.2019 20:30

Czego ciągle piszesz i zwracasz się sam do siebie ...?. Czy o ten żal to chodzi o twoją d ..... ?. Twój prezyden coś powiadał o "trawie," może ty masz problem z tą trawą ?????

avatar
~Ja cię nie mogę...!
19.06.2019 23:07

Czy ta nasza lokalna posiadówa tych zacnych panów z minami jak by mieli iść na "szafot" konsultowała to wszystko z Premierem kraju...?. Pytanie uważam o tyle na miejscu ponieważ jeśli w prawie 40 milionowym kraju Premier Rządu decyduje jakimi i czy mogą jechać pociągi z dostępem dla naszej MŁODZIEŻY na ich Święto zwane Festiwal Krosno Odrzańskie !!!!, to jakże o bezpieczeństwie naszych mieszkańców może sama decydować tak lokalna rada .....?. A czy przypadkiem obecny tam emeryt strażak zaplanował dostawę wody dla naszej młodzieży { oby nie powtórzył się rok 2018}, bowiem w takim upale to też jest wskazane zapewnienie bezpieczeństwa naszej kochanej młodzieży, naszych dzieci .... Parafrazując ten pierwotny śmieszny zakaz PKP co do ograniczenia pociągów na Festiwal Światowy Młodzieży Krosno Odrzańskie 2019 , a następnie włączenie się do tego Premiera Rządu można uznać, iż "Polak zawsze mądry po sprawie ---refleksja pis +" - biorąc pod uwagę nadchodzące wybory pażdziernik 2019 pis uznał, że to przecie są potencjalni wyborcy i dalejże DAĆ IM TE POCIĄGI - POCIĄGI + !!!!. No coś pieknego ..... jak cudowna refleksja naszych rządzacxych !!!!!

avatar
~Adaś
21.06.2019 12:21

Ad. "Ja cię nie mogę" - forumowiczu,..... można to potraktować tak jak to Pani czyni ale chciałbym zaproponować spojrzenie z "ich" sposobu oceny sytuacji ? Każde wydarzenie, a tym razem mowa o PolAndRock Festiwal 2019, można wykorzystać do swoistej filozofii przekazu ludowi, tak aby podać to jako produkt władzy przychylny i dodatni w odczycie. Kto z "urzędasów" wstrzymał pociągi i po co ? ……... ale był ktoś taki (PiS) co i optymistycznie o biednym ludzie pomyślał ……. jednym słowem jest dobry. Scenariusz dla wielu nieczytelny ale "dobra zmiana" zadziałała, będą pociągi, lud sapnął ale i odetchnął . Ci "dobrzy" tym razem nie zrobili tego dla ewentualnych głosów wyborczych , w tym przedziale wiekowym i ideologicznym nie działa optyka nadprogramowej troski np. 500+ czy zbliżenie do katolicyzmu ? To miało tak zabrzmieć, jako błąd czy pomyłka ale "ojciec" jako szanowany i "uwielbiany" nas nie zawiódł ( i nie zawiedzie?) …… dał ludowi tego, czego chciał . Wczorajszy przykład, ach...…… co za troska, do 2050 będziemy się mogli "zatruwać do oporu" CO2 w imię o troskę polskiego przedsiębiorcę ? Ale jak była mowa o wydatkowym populizmie budżetowym w zamian za inwestycje w energetykę odnawialną i atomową to hurrapatriotyzm zagłuszył zdroworozsądkowość ? "Ojciec" zawsze jest blisko, troszczy się i czuwa lecz ……. bliski "oddech" to kaganiec na autonomię. Adaś

avatar
~Letnik
25.06.2019 14:09

Jak widać coroczna posiadówa nad raportem "kopiuj wlklej" !!!!, a nad smogiem i zanieczyszczonym środowiskiem to jakoś nikt z was nie popdejmuje tematu ...?, najwyraźniej odpowiada wam postawa w tej sprawie waszego premiera !.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl