Będzie jeszcze taniej? Gmina unieważnia przetarg i zapowiada kolejny

Piątek, 13 października 2017 o 10:09, aktualizacja Środa, 18 października 2017 o 13:03, autor: 18 912
Będzie jeszcze taniej? Gmina unieważnia przetarg i zapowiada kolejny

Przetarg na termomodernizację SP1, SP2 i Przedszkola Samorządowego nr 5 został unieważniony. W przypadku SP1 i przedszkola oferty przekraczały kwoty, które na ten cel zarezerwowała gmina. W przypadku SP2 przetarg unieważniono z powodu braku ofert. Gmina planuje w najbliższych dniach ogłosić przetarg po raz trzeci, licząc na to, że oferty będą tańsze.

Przypomnijmy, że za pierwszym razem łączna kwota ofert na wykonanie prac w SP1 i Przedszkolu Samorządowym nr 5 przekraczała prawie o 4 miliony możliwości gminy. Tym razem oferty były niższe o 2 miliony, ale nadal przekraczały kwoty, które zarezerwowała na ten cel gmina. Był to powód ponownego unieważnienia przetargu.

Wschowski Urząd informuje, że w najbliższych dniach po raz trzeci zostanie ogłoszony przetarg na termomodernizację trzech budynków oświatowych. W związku z tym, że w drugim przetargu ceny spadły o dwa miliony, gmina liczy, że oferty złożone w trzecim przetargu będą jeszcze niższe.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (18)

avatar
~Miki
13.10.2017 14:20

Trochę to mnie dziwi że tak gmina ze trzeci przetarg będzie tańszy ? . Ja natomiast myślę ze piąty i szósty będzie znacznie tańszy od tego trzeciego przetargu . Burmistrzu miasta i gminy nie róbcie siary na cały kraj i podajcie się do dymisji , oszczędzicie wstydu dla mieszkańców co was wybrali . Smutne to bo świadczy o waszym poziomie wiedzy szkolnej .

avatar
~do Miki
18.10.2017 12:52

Czyli sugerujesz aby od razu przejść do szóstego przetargu z pomięciem 3-5 , ale czy na to prawo pozwala ?

avatar
~psl
13.10.2017 16:37

Cytat "Wczoraj (24 listopada) na sesji Rady Miejskiej we Wschowie Miłosz Czopek zastępca burmistrza poinformował radnych, że wniosek o dofinansowanie termomodernizacji trzech placówek oświatowych otrzyma dofinansowanie w wysokości 6 milionów 183 tysiące 205 złotych. Całość inwestycji wyniesie 7 milionów 357 tysięcy 613 złotych. Termomodernizacja obejmie trzy budynki oświatowe we Wschowie, tj.: Szkołę Podstawową nr 1, Szkołę Podstawową nr 2 oraz Samorządowe Przedszkole nr 5." Jest to wiadomość z listopada 2016.

avatar
~Do redakcji
14.10.2017 17:20

Czy redakcja może napisać czym różnił się jeśli chodzi o zakres prac przetarg nr 1 od przetarfu nr 2

avatar
~Wschowian
15.10.2017 08:22

Ogłoszenie kolejnego przetargu jest dobrym rozwiązaniem gdy firmy konkurencyjne biją się cenowo. W tym przypadku jedno konsorcjum w jednym konkursie a w drugim zero. Nawet firmy budowlane nie chcą mieć nic wspólnego z Panem Doktorem.

avatar
~Wschowianka
15.10.2017 09:22

Niestety wielki mistrz von Czopek chce przechytrzyc wszystkich.

avatar
~Wyborca
15.10.2017 14:45

Powinno konsorcjum podnieść cene z tego co wiem to tylko jedno startuje a jak nie ma tyle kasy to z czegoś zrezygnować

avatar
~Kiki
17.10.2017 08:02

Teraz to już wykonawcy wiedzą, że nie ma chętnych więc ceny mogą swobodnie dyktować Gminie. Tak więc cudów nie będzie... Sądzę jak większość z którymi rozmawiałam, że po trzecim nieudanym przetargu urzędnicy na czele z Wice i Burmistrzem powinni się unieważnić sami.

avatar
~do Kiki
17.10.2017 09:57

Wykonawcy już dawno wiedzieli że z tym człowiekiem ani z tą instytucją zwaną ratuszem robić interesy to śliska sprawa . Przysłowie mówi że lepiej stracić z głupkiem niż zyskać . Po co komy w przyszłości szlajać się po prokuratorach i innych instytucjach . Pamiętają wyczyny doktora z zawiadamianiem prokuratury mimo że te sprawy były zgodne z obowiązującym prawem . Nikt nie chce wdepnąć na minę i urządzą z siebie pośmiewisko . Przez ten okres " rządzenia " ludzie wyciągnęli prawidłowe wnioski , a poza tym wszystkie firmy z rodzinnego miasta wyemigrowały albo za granicę albo do innych miast za pracą .

avatar
~obserwatorka
17.10.2017 10:09

Ludzie każdy może zobaczyć papiery jak jest prowadzona gmina wystarczy być w ratuszu ekonomicznie jest dobrze nie robią długów tak jak poprzednicy więc co niektórym żal d..e sciska. Nareście wyborcy otworzyli oczy i zaczynają myśleć.

avatar
~do obserwatorki
17.10.2017 12:03

Papiery może i są ale te stwierdzenie że ratusz stoi dobrze ekonomicznie ? . Zakrawa to na jakiś żart z twojej strony . A może tobie chodzi że ratusz stoi dobrze ekonomicznie w postaci płac dla burmistrzów , kancelarii prawnej i wszelkiej maści rodzin i znajomych burmistrzów . To to stwierdzenie jest jak najbardziej prawdziwe i aktualne . Natomiast na wszystko inne sprawy związane z miastem i gminą mają się nie jak do twojego stwierdzenia . Należy odróżniać prywatę w samym ratuszu i S.K od spraw miejskich i gminnych urzędu . Jak jest tak dobrze to dlaczego jest tak źle i brudno i szaro w tym mieście ponoć królewskim . A o rankingach miast to ty słyszałaś ? . A ratusz co wykonał z buńczucznych swoich zapowiedzi przedwyborczych ? . Co zostało ze słynnych słów " o grabieżcach " , tylko to że sami nimi zostali zatrudnili swoje rodziny w urzędach i kasę ciągną jak i ile się da co już przebili dawno swoich poprzedników nie dając w zamian nic . To jest osiągniecie ekonomiczne ratusza i tylko to . O karach finansowych nałożonych na burmistrz to ty słyszałaś i wyrzuconych pieniądzach w błoto w postaci pikniku na Kaczych Dołach zapewne też nie słyszałaś ? . Jak się wypowiadasz to z sensem i merytorycznie a nie sloganami .

avatar
~bobik
17.10.2017 18:55

Ale nienawiści w tych postach. A co będziecie pisać jeśli do następnego przetargu stanie więcej firm i któraś wygra ?

avatar
~do bobika
17.10.2017 21:33

A znasz rachunek prawdopodobieństwa ? . A może gmina ogłosiła przetarg we wszystkich miastach powiatowych w kraju ? . Skąd niby miało by być takie zainteresowanie tym przetargiem ? .

avatar
~Hej bobik
17.10.2017 19:21

Co się dziwić. Czopkowa szkoła.

avatar
~Bobik
17.10.2017 23:11

Słuchajcie pieniacze Ogłoszenie o przetargu widoczne jest nie tylko w miastach powiatowych . Widoczne jest w wielu portalach dotyczących zamówień publicznych czyli wszędzie .

avatar
~do bobika
18.10.2017 08:35

Ale każdy kto ma choć za grosz rozumu nie podejmie współpracy z naszym ratuszem . Wiarygodność i uczciwość utwierdza się latami dobrego zarządzania miastem a nie ilością ogłoszeń " czyli wszędzie " . Trzeci ogłoszony przetarg dowodzi że to ogłoszenie jest funta kłaków warte ,tak samo jak warte funta kłaków mówienie że miasto ma się dobrze finansowo i jest dobrze zarządzane . A rzeczywistość jest zupełnie inna i ponura .

avatar
~Hej bobik
18.10.2017 07:46

Zastanów się. I nikt się nie zgłosił, tylko jedne miejscowe konsorcjum? Taki kąsek, taka kasa do zarobienia i nikt w unii europejskiej nie chce zarobić? Biuletyn zamówień jest przecież dostępny w całej unii. To gdzie leży problem, czy aby nie w ratuszu czyli w genialnej prodoktorskiej specyfikacji?

avatar
~Bobik
18.10.2017 10:59

No nareszcie !!! To jest właśnie problem Widać że mamy bystrych ludzi