TworzymyGłos Regionu

Bartłomiej Galas zwycięzcą szkolnego konkursu informatycznego

Piątek, 15 marca 2019 o 21:06, aktualizacja Piątek, 15 marca 2019 o 21:14, autor: 0 657
Bartłomiej Galas zwycięzcą szkolnego konkursu informatycznego

15 marca w I Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. T. Zana we Wschowie podsumowano II szkolny konkurs informatyczny, który w tym roku stanowił jednocześnie eliminacje od Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu Informatycznego. Zwycięzcą na etapie szkolnym okazał się Bartłomiej Galas. W podsumowaniu konkursu wzięli udział pani dyrektor szkoły Elżbieta Przygoda, właściciel firmy Kaja Komputer - Krzysztof Jasek oraz pomysłodawca konkursu i nauczyciel informatyki - Krzysztof Grabka.

W I LO po raz drugi z rzędu odbył się konkurs informatyczny. Zadaniem uczniów było napisanie programu w języku C++. O tym, kto zajął trzy pierwsze miejsca decydowała innowacyjność i twórczy wkład w realizację projektu.

- Uczniowie pisali programy w języku C++. Zaproponowałem przykładowe tematy, które można było zrealizować. Część uczestników konkursu na tym poprzestała, natomiast zwycięzcy dołożyli do tego, co zaproponowałem, dużo własnych pomysłów, własnej twórczości - mówił nauczyciel.

Skład komisji oceniającej projekty, to Elżbieta Przygoda, dyrektor I LO, Janusz Kolan, nauczyciel matematyki i fizyki i Krzysztof Grabka, nauczyciel informatyki. Komisja stwierdziła, że wszystkie prace, które wzięły udział w konkursie działają, są poprawne i spełniają wymogi konkursu. Zostały one przesłane do komisji Ogólnopolskiego Górowskiego Konkursu celem weryfikacji i kwalifikacji do finałowych rozgrywek.

- Weryfikacja będzie miała miejsce 19 marca. W związku z tym za kilka dni dowiemy się, kto z uczniów, którzy wzięli udział w naszym szkolnym konkursie będzie miał zaszczyt w finałowych rozgrywkach - mówił Krzysztof Grabka.

1 miejsce w konkursie zajął Bartłomiej Galas, 2 miejsce zajął Bartosz Juszczak, a 3 miejsce - Marcelina Smużniak.

Nagrody rzeczowe dla zwycięzców i osób wyróżnionych ufundowała firma Kaja Komputer, upominki dla uczestników konkursu ufundowała również pani dyrektor Elżbieta Przygoda.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWschowaKoncert Podziękowań
25.03.20190 715
23 marca Stowarzyszenie Kultury Ziemi Wschowskiej w Koncercie Podziękowań zaprezentowało to, co ma najlepsze w swoich szeregach, czyli występy mażoretek oraz Młodzieżowej Orkiestry Dętej. Zani...
nazwa
Sukcesy uczniów SP2
25.03.20190 388

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl