TERAZ18°C
JAKOŚĆ POWIETRZA Bardzo dobra
reklama

Akcja krwiodawstwa:

pt., 20 stycznia 2023 09:53

Społeczność szkolna wschowskiego „Staszica” zaprasza na akcję krwiodawstwa, która odbędzie się 24 stycznia w auli I Zespołu Szkół. W godzinach od 9:00 do 12:00 będziecie mogli oddać swoją krew, a tym samym pomóc potrzebującym.

Akcja krwiodawstwa

Krwiodawstwo to niezwykle ważna i potrzebna inicjatywa, która pozwala na ratowanie życia innym. Krwiodawstwo jest szczególnie istotne w sytuacjach awaryjnych, takich jak wypadki czy poważne choroby. Dzięki Waszemu poświęceniu i odpowiedzialności, będziemy mogli pomóc tym, którzy tego najbardziej potrzebują.

Aby zostać krwiodawcą, należy spełnić kilka ważnych kryteriów. Przede wszystkim, ważyć co najmniej 50 kilogramów oraz nie mieć objawów przeziębienia. W ciągu ostatnich 6 miesięcy nie można było również wykonać tatuażu, przekłucia uszu lub innych części ciała. Również nie wolno przyjmować aktualnie żadnych leków (oprócz suplementów diety) oraz mieć wykonanych żadnych zabiegów operacyjnych.

Dodatkowo, ważne jest, aby przed oddaniem krwi być wyspanym i wypoczętym oraz zdrowym. Zaleca się zjedzenie dobrego śniadania oraz wypicie co najmniej 1,5 litra wody dzień wcześniej.

Pamiętajcie, że każda kropla krwi jest cenna i może uratować czyjeś życie. Zachęcamy Was do udziału w akcji krwiodawstwa i przyjścia do auli I Zespołu Szkół we Wschowie w dniu 24 stycznia. Razem możemy zrobić wiele dobrego.

Reklama

Podsumowanie

    reklama

    Komentarze 1

    reklama

    Dla Ciebie

    18°C

    Pogoda

    Kontakt

    Nekrologi