TworzymyGłos Regionu

Agnieszka Tomczak pełniącą obowiązki rzecznika prasowego

Wtorek, 04 grudnia 2018 o 16:42, autor: 18 2221
Agnieszka Tomczak pełniącą obowiązki rzecznika prasowego

Agnieszka Tomczak, Inspektor ds. funduszy zewnętrznych i komunikacji zewnętrznej w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa, od 30 listopada pełni również obowiązki rzecznika prasowego. Taką decyzję podjął burmistrz Konrad Antkowiak. Do zadań rzecznika będzie należało między innymi bezpośredni kontakt z mediami, udzielanie odpowiedzi na pytania dziennikarzy, czy informowanie o bieżącej działalności Urzędu.

Agnieszka Tomczak w UMiG Wschowa pracuje od 2010 roku.

 - Od samego początku zajmuję się pozyskiwaniem i rozliczaniem środków zewnętrznych dla Gminy Wschowa i obsługą przedsiębiorców w zakresie udzielania informacji o dostępnych unijnych i krajowych środkach pomocowych. Oprócz dotychczasowego zakresu obowiązków decyzją burmistrza zajmuję się dodatkowo bezpośrednim kontaktem z mediami, informowaniem o bieżącej działalności Urzędu Miasta i Gminy Wschowa, udzielaniem odpowiedzi na zapytania dziennikarzy oraz umawianiem bezpośrednich spotkań Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa z przedstawicielami mediów – mówi pełniąca obowiązki rzecznik prasowy.

Funkcja rzecznika prasowego jest funkcją tymczasową. Jak długo Agnieszka Tomczak będzie tę funkcję pełniła, to zależy od kolejnych decyzji burmistrza.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (18)

avatar
~Los Angeles
04.12.2018 16:53

Mala gmina a rzecznik prasowy jest. Wielki świat

avatar
~123
04.12.2018 18:10

I co w tym dziwnego? Nie jest to osobne stanowisko, tylko wieloletni pracownik, który dodatkowo pełni funkcję rzecznika. Każda instytucja publiczna powinna mieć taką osobę.

avatar
~Los Wschowski
04.12.2018 18:14

Nie dziwota, jak nowy Burmistrz musiał kilka słów przemówienia posiłkować się z kartki......, taki Rzecznik to bierze na siebie wszystkie niewygodne komentarze jaki będą padały na Burmistrza i jego styl rządzenia..... nie mówiąc o negatywnych!. Będzie na kogo zwalać winę !!!. Rzecznicy to zdobycz tzw. Demokracji - ich główny cel to chronić " słabych, gapowatych i małomównych szefów" !!!!!!. Coś a la taka zasłona dymna !!!!!.

avatar
~do Los Wschowski
05.12.2018 07:31

Panie Los Wschowski ręce opadają jak się czyta pańskie wypociny . Zmień pan swój Nick na Ofiarę losu . Głupota z pańskiej strony bije po oczach jak światła drogowe samochodu . Przecież takie rzeczy uczą w szkole podstawowej .

avatar
~obserwator
05.12.2018 09:38

Zgadza się! Raczej bym tej Pani współczuł niż gratulował. Widząc poczynania nowych włodarzy i ich podejście do pracowników oraz sposób rządzenia to będzie Pani miała "pełne ręce roboty"

avatar
~Dariusz
04.12.2018 18:35

Poprzedni rzecznik prasowy do kontaktu z mediami Pan Kopiuj Wklej na chorobowym?

avatar
~Ok
04.12.2018 19:19

...bardzo dobry wybor...gratuluje

avatar
~ja
04.12.2018 19:27

A czy będzie chociaż o czym opowiadać w mediach?

avatar
~wschowa
05.12.2018 08:44

jeżeli tę funkcję pełni społecznie, to ok. jeżeli za wynagrodzenie, to już groteskowa sytuacja w tak małej gminie.

avatar
~Zadoolony
05.12.2018 08:59

I znowu wielki sukces , idzie na lepsze

avatar
~dodo Las ...
05.12.2018 10:27

Panie/Pani bez nick jeśli jesteś taki/taka oświetlona, bo korzystasz tylko ze światła bijącego z samochodu - ciekawe czy z długich, czy z krótkich? - bo stać cię tylko na taki słaby blask osobistej wiedzy i jak sam zaznaczyłeś wiedzę tą nabyłeś jedynie w szkole podstawowej to powiedz może nam wszystkim, kiedy tak naprawdę powołano pierwszego rzecznika tzw. prasowego i czemu/komu on miał służy???, i czy tego też nauczyłeś się w szkole podstawowej ???. Panie/Pani oświecona światłem odbitym...

avatar
~Do Las ... , Los Wschowski
05.12.2018 15:19

Napisałem ze takie rzeczy uczą w szkole więc nie opowiadaj głupot i nie wciskaj dalej nam makaronu . A co do świateł to jest tylko porównanie do twojej głupiej wypowiedzi oraz zapewne twojej " twórczej " myśli . Rolą rzecznika jest informacja tych co chcą się dowiedzieć o pracy urzędu . Nie wyobrażam sobie że sam osobiście burmistrz na każde zawołanie obywatela udziela osobiście wyczerpującej odpowiedzi . Poucz się trochę ale najpierw przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem w pierwszym moim poście . No i to Las czy Los Wschowski , mnie zarzucasz że jestem anonimowy a sam stosujesz unik w postaci Los czy Las .

avatar
~Uczeń S.P
05.12.2018 11:25

Jak mi wiadomo rzecznik w takich urzędach jak nasz ma przede wszystkim za zadanie m.in. przekazywać rzetelne i prawdziwe informacje mieszkańcom i mediom jak również szuka danych dla burmistrza, a zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych. Wyręcza burmistrza od bezpośrednich kontaktów z mieszkańcami i mediami, bierze w ten sposób całe wytworzone w tym czasie niezadowolenie na swoją klatę celem likwidacji potencjalnego konfliktu lub jego złagodzenia - krótko mówiąc przygotowuje grunt dla burmistrza. Tak więc jest - czy się to komuś podoba czy nie? - jak to napisał jeden z powyższych forumowiczów taką "ZASŁONĄ DYMNĄ". Burmistrz przyczynił się do powstania sytuacji kryzysowej, a do jej łagodzenia wysyła na pierwszy plan walki swojego rzecznika - jak ten się nie sprawdzi, to wina spada na niego i w razie czego pierwszy do zwolnienia jest taki rzecznik niż "taki burmistrz". Ot cała filozofia powołania rzeczników prasowych. Taki rzecznik cały czas reprezentuje - nawet jak kłamie i nie mówi prawdy np. o przyczynach zaistniałego kryzysu - swojego pracodawce, czyli w naszym przypadku burmistrza, mało kiedy dane jest mu wyrażanie swoje oceny wynikającej z jego wiedzy na dany temat. Przykład: - ilu już rzeczników zmieniło się u pana Prezydenta Dudy.... !. Tak więc zobaczymy na ile Pani Rzecznik naszego Burmistrza będzie dla nas i dla mediów wiarygodną w tym co nam będzie przekazywać, a zwłaszcza jej wiarygodność i rzetelność wyjdzie na jaw przy ew. sytuacjach konfliktowych - kryzysowych, które może / zaznaczam może/ wywołać postaw naszego Burmistrza w zarządzanie UMiG we Wschowie......?. Czas pokaże jakiego mamy Rzecznika w osobie tej Pani.... . Dziwi mnie wiec postawa w tej sprawie forumowicza " do Las Wschowski" i jego prostackie porównania. Święta idą....czas na złagodzenie swoich emocji. /Uczeń S.P/

avatar
~Do "Do las..., los...."
05.12.2018 16:09

Szanowny forumowiczu do którego z forumowiczów masz uwagi ?, bowiem mylisz jednego z drugim i wyszło ci pomieszanie z poplątaniem - spuść powietrze, bo się nadymałeś i pleciesz głupstwa na tematy na które masz kompletnie zielone pojęcie. Pisz o ptaszkach na nich wszyscy się znają ...... . Hej !

avatar
~Ja nie na temat, ale bardzo chciałam poruszyć temat brudnych koszy w sklepie Biedronka we Wschowie.Moze ktos kompetentny zainteresuje się tematem.Z góry dziękuje.
05.12.2018 18:12

Czy naprawdę szkoda wam trochę wody ?

avatar
~Akuku
05.12.2018 23:18

Burmistrz musi ukryć swoją niewiedzę!

avatar
~Suweren
05.12.2018 23:22

Już emocje opadły po wyborach czy jeszcze będą jakieś ? Burmistrz wygrał ,więc ma prawo rządzić ! Choć mnie to nie cieszy wcale ? Człowieka poznaje się po efektach ,a rzecznika nikt nie słucha , przepraszam Tą Panią nic do niej nie mam .

avatar
~Fws
08.12.2018 21:52

Aga powodzenia w świecie pełnym nienawiści ;(

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

nazwaWiadomościJan Pabierowski - zasłużony dla Województwa Lubuskiego
20.05.20191 255
Społecznicy, lokalni producenci żywności i trenerzy sportowi działający na rzecz społeczności lokalnej otrzymali Odznaki Honorowe za Zasługi dla Województwa Lubuskiego. Wyróżnie...
nazwa
Smaczna Noc Muzeów
18.05.20190 385

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl