TworzymyGłos Regionu

Agnieszka Tomczak pełniącą obowiązki rzecznika prasowego

Wtorek, 04 grudnia 2018 o 16:42, autor: 18 1985
Agnieszka Tomczak pełniącą obowiązki rzecznika prasowego

Agnieszka Tomczak, Inspektor ds. funduszy zewnętrznych i komunikacji zewnętrznej w Urzędzie Miasta i Gminy Wschowa, od 30 listopada pełni również obowiązki rzecznika prasowego. Taką decyzję podjął burmistrz Konrad Antkowiak. Do zadań rzecznika będzie należało między innymi bezpośredni kontakt z mediami, udzielanie odpowiedzi na pytania dziennikarzy, czy informowanie o bieżącej działalności Urzędu.

Agnieszka Tomczak w UMiG Wschowa pracuje od 2010 roku.

 - Od samego początku zajmuję się pozyskiwaniem i rozliczaniem środków zewnętrznych dla Gminy Wschowa i obsługą przedsiębiorców w zakresie udzielania informacji o dostępnych unijnych i krajowych środkach pomocowych. Oprócz dotychczasowego zakresu obowiązków decyzją burmistrza zajmuję się dodatkowo bezpośrednim kontaktem z mediami, informowaniem o bieżącej działalności Urzędu Miasta i Gminy Wschowa, udzielaniem odpowiedzi na zapytania dziennikarzy oraz umawianiem bezpośrednich spotkań Burmistrza Miasta i Gminy Wschowa z przedstawicielami mediów – mówi pełniąca obowiązki rzecznik prasowy.

Funkcja rzecznika prasowego jest funkcją tymczasową. Jak długo Agnieszka Tomczak będzie tę funkcję pełniła, to zależy od kolejnych decyzji burmistrza.

(rak)

REKLAMA

Komentarze (18)

avatar
~Los Angeles
04.12.2018 16:53

Mala gmina a rzecznik prasowy jest. Wielki świat

avatar
~123
04.12.2018 18:10

I co w tym dziwnego? Nie jest to osobne stanowisko, tylko wieloletni pracownik, który dodatkowo pełni funkcję rzecznika. Każda instytucja publiczna powinna mieć taką osobę.

avatar
~Los Wschowski
04.12.2018 18:14

Nie dziwota, jak nowy Burmistrz musiał kilka słów przemówienia posiłkować się z kartki......, taki Rzecznik to bierze na siebie wszystkie niewygodne komentarze jaki będą padały na Burmistrza i jego styl rządzenia..... nie mówiąc o negatywnych!. Będzie na kogo zwalać winę !!!. Rzecznicy to zdobycz tzw. Demokracji - ich główny cel to chronić " słabych, gapowatych i małomównych szefów" !!!!!!. Coś a la taka zasłona dymna !!!!!.

avatar
~do Los Wschowski
05.12.2018 07:31

Panie Los Wschowski ręce opadają jak się czyta pańskie wypociny . Zmień pan swój Nick na Ofiarę losu . Głupota z pańskiej strony bije po oczach jak światła drogowe samochodu . Przecież takie rzeczy uczą w szkole podstawowej .

avatar
~obserwator
05.12.2018 09:38

Zgadza się! Raczej bym tej Pani współczuł niż gratulował. Widząc poczynania nowych włodarzy i ich podejście do pracowników oraz sposób rządzenia to będzie Pani miała "pełne ręce roboty"

avatar
~Dariusz
04.12.2018 18:35

Poprzedni rzecznik prasowy do kontaktu z mediami Pan Kopiuj Wklej na chorobowym?

avatar
~Ok
04.12.2018 19:19

...bardzo dobry wybor...gratuluje

avatar
~ja
04.12.2018 19:27

A czy będzie chociaż o czym opowiadać w mediach?

avatar
~wschowa
05.12.2018 08:44

jeżeli tę funkcję pełni społecznie, to ok. jeżeli za wynagrodzenie, to już groteskowa sytuacja w tak małej gminie.

avatar
~Zadoolony
05.12.2018 08:59

I znowu wielki sukces , idzie na lepsze

avatar
~dodo Las ...
05.12.2018 10:27

Panie/Pani bez nick jeśli jesteś taki/taka oświetlona, bo korzystasz tylko ze światła bijącego z samochodu - ciekawe czy z długich, czy z krótkich? - bo stać cię tylko na taki słaby blask osobistej wiedzy i jak sam zaznaczyłeś wiedzę tą nabyłeś jedynie w szkole podstawowej to powiedz może nam wszystkim, kiedy tak naprawdę powołano pierwszego rzecznika tzw. prasowego i czemu/komu on miał służy???, i czy tego też nauczyłeś się w szkole podstawowej ???. Panie/Pani oświecona światłem odbitym...

avatar
~Do Las ... , Los Wschowski
05.12.2018 15:19

Napisałem ze takie rzeczy uczą w szkole więc nie opowiadaj głupot i nie wciskaj dalej nam makaronu . A co do świateł to jest tylko porównanie do twojej głupiej wypowiedzi oraz zapewne twojej " twórczej " myśli . Rolą rzecznika jest informacja tych co chcą się dowiedzieć o pracy urzędu . Nie wyobrażam sobie że sam osobiście burmistrz na każde zawołanie obywatela udziela osobiście wyczerpującej odpowiedzi . Poucz się trochę ale najpierw przeczytaj ze zrozumieniem co napisałem w pierwszym moim poście . No i to Las czy Los Wschowski , mnie zarzucasz że jestem anonimowy a sam stosujesz unik w postaci Los czy Las .

avatar
~Uczeń S.P
05.12.2018 11:25

Jak mi wiadomo rzecznik w takich urzędach jak nasz ma przede wszystkim za zadanie m.in. przekazywać rzetelne i prawdziwe informacje mieszkańcom i mediom jak również szuka danych dla burmistrza, a zwłaszcza w sytuacjach kryzysowych. Wyręcza burmistrza od bezpośrednich kontaktów z mieszkańcami i mediami, bierze w ten sposób całe wytworzone w tym czasie niezadowolenie na swoją klatę celem likwidacji potencjalnego konfliktu lub jego złagodzenia - krótko mówiąc przygotowuje grunt dla burmistrza. Tak więc jest - czy się to komuś podoba czy nie? - jak to napisał jeden z powyższych forumowiczów taką "ZASŁONĄ DYMNĄ". Burmistrz przyczynił się do powstania sytuacji kryzysowej, a do jej łagodzenia wysyła na pierwszy plan walki swojego rzecznika - jak ten się nie sprawdzi, to wina spada na niego i w razie czego pierwszy do zwolnienia jest taki rzecznik niż "taki burmistrz". Ot cała filozofia powołania rzeczników prasowych. Taki rzecznik cały czas reprezentuje - nawet jak kłamie i nie mówi prawdy np. o przyczynach zaistniałego kryzysu - swojego pracodawce, czyli w naszym przypadku burmistrza, mało kiedy dane jest mu wyrażanie swoje oceny wynikającej z jego wiedzy na dany temat. Przykład: - ilu już rzeczników zmieniło się u pana Prezydenta Dudy.... !. Tak więc zobaczymy na ile Pani Rzecznik naszego Burmistrza będzie dla nas i dla mediów wiarygodną w tym co nam będzie przekazywać, a zwłaszcza jej wiarygodność i rzetelność wyjdzie na jaw przy ew. sytuacjach konfliktowych - kryzysowych, które może / zaznaczam może/ wywołać postaw naszego Burmistrza w zarządzanie UMiG we Wschowie......?. Czas pokaże jakiego mamy Rzecznika w osobie tej Pani.... . Dziwi mnie wiec postawa w tej sprawie forumowicza " do Las Wschowski" i jego prostackie porównania. Święta idą....czas na złagodzenie swoich emocji. /Uczeń S.P/

avatar
~Do "Do las..., los...."
05.12.2018 16:09

Szanowny forumowiczu do którego z forumowiczów masz uwagi ?, bowiem mylisz jednego z drugim i wyszło ci pomieszanie z poplątaniem - spuść powietrze, bo się nadymałeś i pleciesz głupstwa na tematy na które masz kompletnie zielone pojęcie. Pisz o ptaszkach na nich wszyscy się znają ...... . Hej !

avatar
~Ja nie na temat, ale bardzo chciałam poruszyć temat brudnych koszy w sklepie Biedronka we Wschowie.Moze ktos kompetentny zainteresuje się tematem.Z góry dziękuje.
05.12.2018 18:12

Czy naprawdę szkoda wam trochę wody ?

avatar
~Akuku
05.12.2018 23:18

Burmistrz musi ukryć swoją niewiedzę!

avatar
~Suweren
05.12.2018 23:22

Już emocje opadły po wyborach czy jeszcze będą jakieś ? Burmistrz wygrał ,więc ma prawo rządzić ! Choć mnie to nie cieszy wcale ? Człowieka poznaje się po efektach ,a rzecznika nikt nie słucha , przepraszam Tą Panią nic do niej nie mam .

avatar
~Fws
08.12.2018 21:52

Aga powodzenia w świecie pełnym nienawiści ;(