Aby dzielnicowy nie był policjantem od wszystkiego

Piątek, 21 kwietnia 2017 o 10:32, aktualizacja Piątek, 28 kwietnia 2017 o 09:22, autor: 0 1361
Aby dzielnicowy nie był policjantem od wszystkiego

,,Dzielnicowy bliżej nas", to program Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, który ma spowodować, że dzielnicowi będą bliżej społeczeństwa w poszczególnych rejonach służbowych. Wschowscy i sławscy policjanci realizują ten program, kontaktując się z różnymi grupami wiekowymi. Goszczą w przedszkolach i szkołach, organizują spotkania z mieszkańcami poszczególnych miejscowości.

Założeniem programu MSWiA jest zachowanie bezpieczeństwa w najbliższym otoczeniu.

- Program „Dzielnicowy bliżej nas” został zainicjowany w czerwcu ubiegłego roku przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji. Założeniem programu było wzmocnienie roli dzielnicowego, a co się z tym wiąże dostępność i obecność dzielnicowego w jego rejonie służbowym, aby dzielnicowy nie był policjantem „od wszystkiego”, a był policjantem znanym w miejscu gdzie będzie pracował, aby każdy, kto zobaczy coś niepokojącego wiedział do kogo się zgłosić - mówi Maja Piwowarska, Oficer Prasowy KPP Wschowa.

Dzielnicowi na bieżąco spotykają się z dziećmi, młodzieżą, seniorami i przedstawicielami władz samorządowych, ale przede wszystkim z mieszkańcami w swoich rejonach służbowych.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (0)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl