TworzymyGłos Regionu

Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie dofinansowane

Środa, 13 stycznia 2021 o 10:58, aktualizacja Środa, 13 stycznia 2021 o 11:10, autor: 3 865
Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej we Wschowie dofinansowane

Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wschowie zajmuje się przede wszystkim rozwijaniem i pielęgnowaniem talentów muzycznych szczególnie u dzieci i młodzieży z powiatu wschowskiego. W grudniu 2020 rok otrzymaliśmy wsparcie finansowe, w kwocie 6503 zł z Funduszu Wsparcia Kultury.

Dzięki temu dofinansowaniu „ożywiła” się działalność stowarzyszenia. Przede wszystkim przygotowaliśmy koncert edukacyjny dla dzieci i młodzieży, który ze względu na zaistniałą sytuację, został nagrany, opublikowany na Youtube i udostępniony szkołom z powiatu wschowskiego. Ponadto wsparcie z FWK, umożliwiło nam udzielenia dzieciom, nieodpłatnych lekcji gry na wybranym przez siebie instrumencie.

Swoimi działaniami udało nam się odwrócić uwagę młodzieży od gier komputerowych i przekierować ją na instrument, który sobie wybrały oraz grę na nim. Lekcji gry udzielali wykwalifikowani instruktorzy. Lekcje częściowo odbywały się online. Działania stowarzyszenia, które zostały podjęte dzięki dotacji FWK spowodowały, że dzieci i młodzież jeszcze chętniej sięga po instrument i chce razem muzykować. Poznali nowe możliwości tworzenia wspólnej muzyki, wspólnego muzykowania.

Zapraszamy wszystkich chętnych, chcących podjąć naukę gry na dowolnie przez siebie wybranym instrumencie do kontaktu:
https://www.facebook.com/Stowarzyszenie-Bis-951177854893233/

Koncert edukacyjny:

Tekst/foto: Stowarzyszenie Przyjaciół Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia we Wschowie

REKLAMA

Komentarze (3)

avatar

avatar
~Zainteresowany
13.01.2021 17:59

Super młodzież i piękna inicjatywa

avatar
~Rodzic
14.01.2021 11:27

Dodam jeszcze, że poza super młodzieżą, to cudowny duet który tą młodzież prowadzi (Pani Jagoda i Pan Remigiusz) oraz niesamowita i niezastąpiona Pani Ada!!! Dziękujemy i prosimy o więcej :)))

avatar
~Przyszły trąbkarz
14.01.2021 17:23

Bede tam grał z panem pawlem by był smaczek ;-)

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl