6 kierowców na drogach powiatu straciło prawo jazdy

Poniedziałek, 10 kwietnia 2017 o 13:13, aktualizacja Środa, 12 kwietnia 2017 o 12:32, autor: 1 2555
6 kierowców na drogach powiatu straciło prawo jazdy

W miniony weekend trzech kierowców straciło prawo jazdy na drogach powiatu wschowskiego z powodu przekroczenia prędkości, pozostałych trzech za jazdę pod wpływem alkoholu. Jedna z zatrzymanych osób, to mieszkaniec gminy Wschowa, który w wydychanym powietrzu miał prawie 4 promile alkoholu.

Jak podkreśla Oficer Prasowy Komendy Powiatowej Policji we Wschowie pomimo policyjnych apeli nadal na naszych drogach jeżdżą kierowcy bez wyobraźni, stwarzając realne zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również pozostałych uczestników ruchu drogowego.

- Miniony weekend w powiecie wschowskim pod kątem zdarzeń kryminalnych można uznać za spokojny, natomiast pod kątem kontroli przeprowadzonych przez wschowską drogówkę bardzo bogaty. Efektem pracy policjantów ruchu drogowego było wyeliminowanie sześciu kierowców. Trzech lekkomyślnych kierowców straciło prawo jazdy z powodu przekroczenia prędkości powyżej 50 km/h w terenie zabudowanych, trzech kolejnych za jazdę z promilami - mówi Maja Piwowarska Oficer Prasowy KPP Wschowa.

Wszystko zaczęło się od mieszkańca gminy Wschowa.

- Mieszkaniec gminy Wschowa, został zatrzymany w piątkowe popołudnie w Osowej Sieni. Policjanci ruchu drogowego skontrolowali trzeźwość kierowcy renaulta. Urządzenie pomiarowe wykazało w organizmie 52-latka prawie 4 promile - relacjonuje Oficer Prasowy KPP Wschowa - W sobotę tuż po godzinie 9.00 kolejne prawo jazdy stracił 42-letni mieszkaniec Polkowic, który został zatrzymany do kontroli z powodu przekroczenia prędkości. Natomiast powodem utraty prawo jazdy był stan jego trzeźwości. W godzinach popołudniowych patrol ruchu drogowego monitorując stan bezpieczeństwa w Wygnańczycach zatrzymał do kontroli kierowcę alfy. 25-latek pędził 104 km/h. Efektami szaleńczej jazdy mieszkańca Krobi były utrata prawo jazdy, 400 złotowy mandat karny oraz 10 punktów karnych.

W sobotę, podczas nocnej kontroli w centrum miasta, policjanci zwrócili uwagę na kierowcę renault.

- Kierowca na widok radiowozu zaczął wykonywać dziwne manewry, przyspieszając, chcąc uniknął kontroli. Jak się okazało przypuszczenia mundurowych były słuszne. 42-latek miał aktywny zakaz prowadzenia pojazdów do końca 2021 roku oraz prowadził w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało u nieodpowiedzialnego mieszkańca Bełchatowa prawie promil alkoholu w organizmie - dodaje Maja Piwowarska - Kolejnego „szybkiego” kierowcę wyeliminowali policjanci wschowskiej drogówki w niedzielę tuż po godzinie 8.00 w Dryżynie, gm. Szlichtyngowa. 34-letni mieszkaniec Gaworzyc pędził z prędkością 104 km/h.

Na koniec w centrum Sławy zatrzymany został 29-letni kierowca, obywatel Ukrainy. Zatrzymany do kontroli okazał się nietrzeźwy. Badanie wykazało u niego 1,5 promila alkoholu w organizmie.

(rak/foto: KPP Wschowa)

REKLAMA

Komentarze (1)

Do tej wiadomości nie został dodany żaden komentarz dodaj komentarz
Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl