TworzymyGłos Regionu

450 rowerzystów odwiedziło Wschowę

Środa, 30 maja 2018 o 17:45, aktualizacja Środa, 30 maja 2018 o 17:48, autor: 1 1917
450 rowerzystów odwiedziło Wschowę

Około 450 rowerzystów odwiedziło dzisiaj Wschowę za sprawą 58 Ogólnopolskiego Szkoleniowego Zlotu Przewodników Turystyki Kolarskiej PTTK. Co roku zlot odbywa się w innym rejonie Polski. W tym roku bazą zlotu jest Boszkowo, a 30 maja jego uczestnicy odwiedzili Wschowę. 

Od 58 lat kadra, która zajmuje się turystyką kolarską spotyka się co roku na tygodniowym zlocie. W tym roku organizatorem zlotu jest oddział PTTK w Kościanie, bazą zlotu jest Boszkowo. 

- Przez cały tydzień uczestnicy zwiedzają tereny dawnego województwa leszczyńskiego - mówi Kazimierz Jankowiak, v-ce komandor zlotu, odpowiedzialny za część krajoznawczą - pierwszego dnia odbyliśmy trasę po Przemęckim Parku Krajobrazowym, drugiego dnia takim elementem wiodącym była ziemia kościańska z dwoma kluczowymi punktami - Śmiglem i Kościanem. Trzeciego dnia (29 maja) zwiedziliśmy Leszno i Rydzynę. Czwarty dzień, czyli 30 maja, przyjechaliśmy do Wschowy, a stąd udamy się przez Brenno, Wijewo do Boszkowa. 

31 maja uczestnicy zlotu zwiedzą sanktuaria maryjne, czyli Osieczną, Górkę Duchowną i Charbielin. 1 czerwca planowany jest wyjazd do Wolsztyna i tego też dnia odbędzie się oficjalne zakończenie zlotu. 

- Pomimo oficjalnego zakończenia zlotu, 2 czerwca przewidzieliśmy jeszcze jedną trasę - mówi Kazimierz Jankowiak - będzie to przejazd po części przez gminę Włoszakowice, przez Zbarzewo, Niechłód, Piotrowice, Gołanice itd.. W niedzielę natomiast rozjedziemy się wszyscy do swoich domów.

Po Wschowie uczestników zlotu oprowadzili pracownicy Muzeum Ziemi Wschowskiej. W zlocie uczestniczy łącznie 540 uczestników, do Wschowy przyjechało około 450 osób.

(rak/foto: damian/wideo: julka)

REKLAMA

Komentarze (1)

avatar

avatar
~Zofia R.
05.06.2018 09:40

Co można dodać ? Zlot bardzo udany , pogoda dopisała , okolice bardzo mi się podobały pod względem krajobrazów, przyrody, architektury a Organizatorom Zlotu bardzo dziękuję za wszystko, było super !!!

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl