TworzymyGłos Regionu

2 km sieci wodociągowej na Zaciszu

Piątek, 22 stycznia 2021 o 12:16, aktualizacja Piątek, 22 stycznia 2021 o 12:19, autor: 4 662
2 km sieci wodociągowej na Zaciszu

Na początku stycznia br. rozpoczęła się budowa nowej sieci wodociągowej i przeciwpożarowej na osiedlu Zacisze we Wschowie. Inwestycja jest kontynuacją projektu rozbudowy sieci wodociągowej i kanalizacyjnej dla nowo powstałych budynków mieszkalnych we Wschowie. Nowa sieć będzie miała 2 km długości.

Wykonawcą inwestycji jest wyłoniona w przetargu firma PIBU „Szpakowski” z Sulechowa. Koszt rozbudowy sieci szacowany jest na około 244 tysięcy złotych. Budowa będzie w całości sfinansowana z pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w formule 50/50. Spółka po systematycznej spłacie połowy kwoty i uzyskaniu zakładanego efektu ekologicznego, będzie mogła ubiegać się o umorzenie drugiej części pożyczonej sumy. Zakończenie inwestycji planowane jest na koniec maja br.
 
Budowa nowego odcinka sieci zapewni dostęp do infrastruktury wodnej ponad 40 gospodarstwom domowych i będzie stanowić ważny element dalszego rozwoju osiedla Zacisze.
 
W związku z pracami ziemnymi mogą występować lokalne utrudnienia, za które przepraszamy.
 
(Spółka Komunalna we Wschowie)
REKLAMA

Komentarze (4)

avatar

avatar
~szkoda
22.01.2021 13:39

Zamiast samemu wziąć się do roboty i dać pracownikom zarobić wynajmuje się firmy zewnętrzne. Za dużo pracy w tej SK macie, przeciążeni ?

avatar
~Adaś
22.01.2021 15:16

Da się zauważyć, że p. burmistrz m. Wschowa "rozkręca " nam się coraz bardziej, choć być może tym co wpadł w zapał jest p. v-ce, przecież budownictwo to jego domena . Potrzebna inwestycja,..... Wschowa nie pójdzie w swym rozwoju do "nieba" a jedynie niską i tanią zabudową można będzie zaspokoić potrzeby mieszkańców. Współczuję nowym inwestorom, obecne normy poniżej EP70, (EK) to kosztowne przedsięwzięcie . Czasy Carringtonów chyba wiekuiście pójdą w zapomnienie .... małe, dobrze wyizolowane "bunkry" z nowym odnawialnym źródłem zaopatrywania w energię będą musiały wystarczyć. Os. Zacisz jako pierwsze może stać się bardzo spójnym z dyrektywami UE osiedlem nowoczesnym i proekologicznym..... czy tak będzie ? Adaś

avatar
~Tomasz
22.01.2021 23:00

Nie lepiej było zaopatrzyć za jednym razem mieszkańców Zacisza w sieć kanalizacyjną? Wyszłoby dużo taniej. A o mieszkańców trzeba dbać, bo zamieszkają tam młodzi ludzie, którzy będą płacić gminie niemałe podatki.

avatar
~Do Tomasza
23.01.2021 09:27

Nie można za jednym razem tego zrobić. Trzeba dwa razy rozje.... drogę . Takie tępe

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Tworzymy głos regionu

REKLAMA

Pozostałe wiadomości

Ogłoszenia

REKLAMA

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl