160 strażaków walczyło ze skutkami burzy

Czwartek, 10 sierpnia 2017 o 11:34, aktualizacja Czwartek, 10 sierpnia 2017 o 14:45, autor: 11 3233
160 strażaków walczyło ze skutkami burzy

Od 4 na ranem do teraz trwa walka strażaków ze skutkami nocnej burzy, która przetoczyła się nad terenem naszego powiatu. – Otrzymaliśmy 30 zgłoszeń, które dotyczyły podtopień i połamanych konarów, na teraz strażacy działają jeszcze w 7 miejscach – mówi mł. bryg. mgr Krzysztof Piasecki, zastępca komendanta Powiatowej Straży Pożarnej we Wschowie.

Pierwsze zgłoszenie strażacy otrzymali ok. godziny 3.50, następne lawinowo spływały co kilka minut. Dotyczyły one głównie podtopień posesji, domków jedno i wielorodzinnych, mieszkań oraz powalonych konarów zalegających na drogach.

- Spośród 30 zgłoszeń dwadzieścia dotyczyło pomocy przy wypompowywaniu wody i zabezpieczeniu mienia mieszkańców, natomiast 10 razy zgłaszano potrzebę pomocy z uprzątnięciem powalonych konarów. Działania prowadziliśmy na terenie wszystkich trzech gmin naszego powiatu, najwięcej interwencji odnotowaliśmy w gminie Wschowa, gdzie strażacy działali w mieście oraz w Konradowie, Kandlewie, Siedlnicy, Łysinach i Lginiu. W gminie Sława problemy wystąpiły w Tarnowie Jeziernym i Lubiatowie, w gminie Szlichtyngowa w Jędrzychowicach – relacjonuje mł. bryg. mgr Krzysztof Piasecki, zastępca komendanta Powiatowej Straży Pożarnej we Wschowie. – W akcji usuwania skutków silnego wiatru i obfitych opadów deszczu udział brali strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej we Wschowie oraz jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych ze Wschowy, Konradowa, Siedlnicy, Lginia i Starego Strącza. Łącznie do akcji wyruszyło 47 zastępów straży pożarnej, razem około 160 strażaków.

Jak podkreślał komendant Piasecki na szczęście tym razem burza oszczędziła nasz powiat jeżeli chodzi o pożary spowodowane wyładowaniami atmosferycznymi. Nikt również nie został poszkodowany, a na razie za wcześnie jest na próbę szacowania strat jakie wyrządziła woda i wiatr. Na dzisiaj pojawiło się ostrzeżenie pierwszego stopnia o ponownym wystąpieniu burz z gradem na terenie naszego województwa.

(red.)

REKLAMA

Komentarze (11)

avatar
~Kościuszki
10.08.2017 16:13

Jest w tej Wschowie kanaliza czy jej nie ma? Rzeka dzisiaj w nocy płynęła ulicą tylko auto na łódkę zamienić. Skandal panie Czopek. Wschowa tonie za pana rządów.

avatar
~dxj
12.08.2017 07:51

a grabka zdążył ją utopić

avatar
~michaś
10.08.2017 16:32

Na szczęście dla Nowych Ogrodów to prawdopodobnie ostatnia ulewa po której wybiło szamba, dzięki nowej władzy nasze osiedle jest właśnie kanalizowane.

avatar
~kierowca
10.08.2017 16:35

Na osiedlu Przylesie jak zawsze zalane garaże. Płacimy podatki i też chcemy by opady zbierała kanaliza, wszystko z drogi leciało nam do garażu!

avatar
~mieszkanka szlachetnej dzielnicy Nowe Ogrody
10.08.2017 16:48

Panie, kiedy będzie ta kanaliza, bo mnie szambem wali w całym domu i podwórku po tej burzy

avatar
~praktyk
10.08.2017 16:50

Najpotrzebniejsze inwestycje w gminie to inwestycje w INFRASTRUKTURĘ! Nikt nie będzie chciał tu mieszkać jak mu zalewa podwórko czy garaż, żadna firma nie zbuduje tu fabryki jak nie będzie uzbrojonego terenu!

avatar
~Michasiu kochanie
10.08.2017 16:55

Pewnieś z ratusza a nie z Nowych Ogrodów bo pojęcia nie masz co się u ciebie buduje. Kanały sanitarne nie powinny mieć nic wspólnego z deszczem. A jeśli Ci szambo wybija po deszczu to widać jakie jest szczelne. Podaj adres to prześlemy Ci straż miejską na kontrolę.

avatar
~michaś
10.08.2017 17:04

Widocznie masz dość niskią zdolność kojarzenia faktów. Jakby była kanaliza to by szamba nie było, bo to co idzie do szamba obecnie, szłoby do kanalizy.

avatar
~Nowe ogrody
10.08.2017 17:39

Problem na Nowych Ogrodach z woda w piwnicach powstał kiedy położono rury wodne. Pozrywano wówczas poniemieckie jeszcze dreny odwadniające, i nie ma to związku z obecną władzą. Jak dotąd obecni włodarze zrobili nam nową drogę obiecywaną od X lat i teraz kładą kanalizacje która miała być zrobiona być może w przyszłym dziesięcioleciu. Prace idą pełną parą, potem jeszcze druga część drogi do zrobienia i będzie fajnie :-) Wszystko jak było obiecane

avatar
~Kościuszki
10.08.2017 18:28

Co wy mi tu gadacie o Nowych Ogrodach. Logika na poziomie Kalego. Jakbym miał kanalizację to nie miałbym szamba. Jakby żaby żyto żarły to by mąką (...). My na Kościuszki mamy kanalizację sanitarną i deszczową i w nocy rzekę zamiast ulicy.

avatar
~Kobieta
11.08.2017 13:13

Wszyscy w kolo betonuja ukladaja kostki na calej posesji to gdzie ta woda ma miec ujscie.

Opisz szczegółowo, co jest niewłaściwe w komentarzu, który chcesz zgłosić do moderacji

Pozostałe wiadomości

nazwaSławaDzieci zmierzyły się w Aquathlonie
21.07.20180 264
Już po raz 21. na terenie Sławskiego Centrum Kultury i Wypoczynku rozgrywane są zawody w Triathlonie. 21 czerwca, w sobotę, ci najmłodsi i trochę starsi zmierzyli się w aquathlonie. Zmagania po...

Ogłoszenia

REKLAMA

Praca

Czy wiesz, że blokując reklamy blokujesz rozwój portalu zw.pl? Dzięki reklamom jesteśmy w stanie informować Cię o wszystkim, co dzieje się w naszym regionie. Dlatego prosimy - wyłącz AdBlock na zw.pl